Jak schudnąć z twarzy i policzków. Czego Ci nie powiedzą?

Jak schudnąć z twarzy i policzków
>

Twarz to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę w kontakcie z drugim człowiekiem, więc nic dziwnego, że coraz częściej pojawiają się w internecie zapytania w stylu, jak szybko schudnąć z twarzy i policzków, na które wciąż nie ma konkretnej odpowiedzi.

Większość propozycji, które dostarcza nam internet, polegają na jednej i tej samej radzie, zmień sposób żywienia lub zacznij jeść zdrowo. Tylko czy to w ogóle ma sens i co tak na prawdę pomaga?

Dlatego dzisiaj chciałbym w nieco bardziej logiczny sposób odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć z twarzy i policzków, nie proponując Wam magicznych rozwiązań, które mają działać, bo córka wujka stryjka tak robiła i na niej zadziałało, więc na tobie też musi.

Jak schudnąć z twarzy?

Odrzucając problemy zdrowotne, mamy dwie możliwości na to, że nasza twarz wygląda na spuchniętą – jesteśmy, zaczynamy być grubi i jedyną opcją, aby to zmienić jest zastosowanie diety redukcyjnej lub nasz organizm z różnych przyczyn zdecydował się na zmagazynowanie większej ilości wody w ciele.

Dlatego w odpowiedzi na, jak schudnąć na twarzy lub policzkach, praktycznie zawsze pomocne będzie wejście na redukcję, bo po prostu ograniczy nam to dostęp do produktów, które sprawiają, że organizm zaczyna magazynować wodę.

Jednak my skupimy się w tym artykule na sposobach, które pomogą nam schudnąć z twarzy i policzków, bez wchodzenia na dietę, a wykorzystując parę trików, które oszukują ciało.

Chciałbym jeszcze, żebyś wiedział, że to, że twój organizm odkłada wodę, w większości przypadków nie jest powodem do niepokoju, ponieważ w dużej mierzy jest to reakcja na dostarczony pokarm i po kilku dniach dochodzi do zrzucenia nadmiaru cieczy z organizmu i wszystko wraca do normy.

Jak szybko schudnąć z twarzy?

W większości przypadków problem ze schudnięciem z twarzy oraz policzków powinien się sam rozwiązać na następny dzień lub do dwóch dni od jego wystąpienia, ale możemy zastosować kilka trików, które powinny wspomóc organizm w pozbywaniu się nadmiaru wody.

Duża ilość wody– jest to jedna ze starszych metod odwadniania organizmu. Polega ona na tym, że pijemy o wiele więcej wody niż zazwyczaj, sięgając po butelkę właściwie zawsze, kiedy tylko możemy. Powoduję to coraz częstszą potrzebę pójścia do łazienki, co w momencie zaprzestania picia, wciąż przez pewien czas będzie trwać, coraz bardziej pozbawiając nas nadmiaru wody w organizmie.

Herbata z pokrzywy – pokrzywa ma wiele ciekawych właściwości, a jedną z nich jest zwiększenie częstotliwości oddawania moczu, co skutkuję tym, że łatwiej się odwaniamy.

Sól – sól odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce wodnej człowieka i to ona jest zazwyczaj winowajcą, dla którego zaczynamy szukać odpowiedzi na pytanie, jak szybko schudnąć na twarzy i z policzków.

Jej nieodpowiednia ilość w organizmie, najczęściej objawia się „napuchnięciem ciała” poprzez nabrania dodatkowej wody i samo odstawienie produktów przetworzonych, często skutkuję tym, że organizm praktycznie z dnia na dzień wraca do swojego normalnego funkcjonowania.

Kofeina– badania wykazują, że kofeina jest w stanie wspomóc proces pozbywania się przez nasz organizm nadmiaru wody. Możesz stosować zarówno w postaci suplementu diety, jak również kawy, łącząc ją z metodą, która zakłada spożywanie dużej ilości wody w ciągu dnia.

Stres – stres jest w stanie wpływać na gospodarkę wodną naszego organizmu, co możesz często zauważyć, kiedy po „ciężkiej” nocy, wstajesz rano i masz wrażenie, że bardzo słabo dziś wyglądasz.

Do walki ze stresem zostało już wymyślonych wiele metod i każdy musi znaleźć odpowiednią dla siebie, ale osobiście polecam ASMR oraz Ashwagandhę, co w połączeniu potrafi działać cuda.

Śpij więcejsen wpływa na wiele ważnych aspektów naszego życia, a jego niedobór ma negatywny i nieodwracalny wpływ na nasz mózg. Poza tym potrafi mieć też swoje konsekwencję od razu, sprawiając, że twoja twarz nie wygląda tak dobrze, jak wyglądać by mogła.

Magnez – magnez to kolejny bardzo ważny minerał, który możesz przyjmować bezpośrednio w jedzeniu lub w formie suplementu diety. Wiele badań potwierdza, że magnez ma udział w ponad 600 funkcjach ludzkiego ciała i jego odpowiednia podaż, może przyczynić się do redukcji nadmiaru wody z organizmu.

Alkohol – pewnie nie raz już doświadczyłeś tego na sobie, że alkohol potrafi bardzo mocno odwodzić organizm. Jego działanie jest na tyle dobre, że jest często praktykowane przez kulturystów na dzień przed zawodami, co pozwala im na uzyskanie jeszcze lepszej definicji mięśni.

Chociaż nie jest to metoda, którą możemy stosować codziennie, ale prawdopodobnie jest jedną z najlepszych i najszybszych opcji na schudnięcie z twarzy i policzków, więc nie mogło jej tutaj zabraknąć.

Ćwicz – regularny trening ma pośredni wpływ na praktycznie każdą radę, która została wymieniona w tym wpisie, a poza tym bardzo pozytywnie wpływa na każdy aspekt życia. Oprócz tego, że odpowiesz sobie na pytanie, jak szybko schudnąć z twarzy i policzków, to staniesz przed szansą zbudowania sylwetki, która przyćmi genetyczne wady twojego wyglądu.

Węglowodany – węglowodany są jednym z powodów, dla którego ciało zaczyna magazynować więcej wody. Nagłe ich ucięcie z diety [chociaż nie do zera!], sprawi, że jesteś w stanie zauważyć praktycznie z dnia na dzień spadnięcie wagi o 2 kg i poprawę separacji naszych mięśni.

Oczywiście nie oznacza to, że masz nagle zmieniać wszystkie swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, ale jest to bardzo fajna metoda na przygotowanie się do sesji lub ważnego wydarzenia w życiu.

Jak schudnąć z policzków?

Pomimo tego, że pytanie, jak schudnąć z policzków, pojawia się coraz częściej w Google, to chudnięcie z policzków wiąże się z zastosowaniem tych samych metod, co przy odpowiadaniu na pytanie, jak szybko schudnąć z twarzy.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i warto odpowiednio dostosować metody do siebie oraz swojego stylu życia, aby mogły bez problemu być praktykowane w życiu codziennym i nie stanowiły dodatkowego problemu i ograniczenia.

Podsumowanie

Jak widzisz w powyższego wpisu, odpowiedź na często pojawiające się pytanie, Jak schudnąć z twarzy i policzków, jest bardzo prosta i w większości opcji polega na zmuszeniu naszego organizmu do większego wydalania wody, tzn. częstszego oddawania moczu.

Główna przyczyną, dlaczego w ogóle dochodzi do tego zjawiska, najczęściej jest nieodpowiednia ilość soli w organizmie, co ma wpływ na gospodarkę wodną w naszym organizmie.

Następnym razem, jak będziesz miał do wyboru skuszenie się na jakiś pyszny fast food, dwa razy zastanowisz się, czy na pewno chcesz na następny dzień mierzyć się z pytaniem, jak szybko schudnąć z twarzy i policzków, aby ponownie wyglądać jak ty. Pamiętaj, grunt to balans w życiu.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o