Jak zarabiać na yt – ile zarabia youtuber

Jak zarabiać na yt – ile zarabia youtuber w Polsce

ile zarabia się na youtube za 1000 wyświetleń w Polsce

ile można zarobić na youtube

Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie form do zarabiania przez internet jest tworzeniu filmików na Youtube. Ile zarabia youtuber? Jak zarabiać na yt? Temu sposobowi będzie poświęcony ten wpis, który mam nadzieje rozwieje trochę mitów, które narosły wokół tego zawodu.

Jak zarabiać na yt – jak zacząć?

Dzięki „otwartości” internetu na nowych twórców, praktycznie każdy może za darmo rozpocząć zarabianie na platformie Youtube. Wystarczy przygotować zadowalające nagranie i udostępnić je na swoim koncie. Warto jednak pamiętać o tym, że od pewnego czasu serwis ten wprowadził minimalne wymagania, co do osób, które chcą zacząć zarabiać na reklamach. Do odblokowania tej funkcji musisz uzyskać co najmniej 10.000 wyświetleń (nie subskrypcji), co jest dość proste do uzyskania, ale prowadzi do wstępnej selekcji twojego materiału.

Ile zarabia youtuber

Ciężko jest rzucić jedną konkretną stawkę, ponieważ wszystko obraca się wokół kilku cech, które wpływają na ostateczną kwotę zarobków. Na to ile zarobi twórca wpływa: pochodzenie, pochodzenie odbiorcy, dostępne reklamy, tematyka kanału oraz filmu, ilość osób bez adblocka i klikalność reklam.

Ile zarabia youtuber w Polsce

Według jednego z najbardziej popularnych, polskich youtuberów zajmującego się statystyką, którego film na ten temat możecie obejrzeć tutaj, średnio za 1000 wyświetleń, twórca z Polski zarabia 1,5 zł i jest to bardzo dobra kwota wyjściowa, która oczywiście różni się w zależności od tematyki filmu, odbiorców, procenta użytkowników używającego adblocka. Przykładowe zarobki najpopularniejszych kanałów prezentują się następująco:

  • Z DVPY – 1.3 do 1.7 tys. miesięcznie
  • Friz – 111 do 238 tys. miesięcznie
  • WIP BROS. – 16 do 22.5 tys. miesięcznie
  • Lekko nie będzie – 3 do 3.5 tys. miesięcznie
  • Gimper – 13.3 do 19 tys. miesięcznie
  • Kruszwil – 57 do 71.5 tys. miesięcznie
  • Matura to bzdura – 8 do 11 tys. miesięcznie
  • Warszawski koks – 6.5 do 9.2 tys. miesięcznie
  • Stuu – 31.5 do 45 tys. miesięcznie
  • Blowek – 19.3 do 27.6 tys. miesięcznie

Z czego jeszcze zarabia youtuber?

Oprócz domyślnych reklam od Google, youtuber zarabia również na własnych biznesach, jak np: linia odzieżowa, serwerownia itp., współpracach, które w zależności od wyrobionej marki twórcy oraz wielkości firmy składającej ofertę, mogą kilkakrotnie przebijać przychody ze zwykłych reklam. Do tego warto pamiętać o popularnych kilka lat temu reflinkach, które również potrafiły przebić kwotę zarobioną z reklam od Google.

Skąd mieć pomysł na własny kanał?

Oczywiście najlepiej jest prowadzić go według własnego upodobania i bez sztucznego udawania kogoś, kim się nie jest, ale na dłuższą metę zazwyczaj każdy się wypala. Jak to się dzieje, że twoi ulubieni youtuberzy zawsze zaskakują Cię czymś nowym? To proste, kopiują największych youtuberów z zachodu. Pomimo różnych narodowości, zazwyczaj ludzie mają podobne gusty i jeżeli coś odniosło sukces, to jego kopia zazwyczaj również go odnosi.

Czy warto próbować swoich sił w byciu youtuberem?

Podobnie jak w przypadku blogerów, coraz trudniej jest zaistnieć jako youtuber i będzie tylko ciężej. Oczywiście innowacyjny pomysł zawsze się przyjmie, ale o taki jest coraz ciężej. Najwięksi twórcy mają pod sobą sztab ludzi planujący kolejne filmy oraz sprzęt wart sumy, o których większość początkujących może tylko pomarzyć.

Jednak nie powinno Cię to zniechęcać do spróbowania. Pamiętaj, że zawsze bardziej żałuję się tego, czego się nie spróbowało, niż tego, co się zrobiło. Przebicie się gwarantuję Ci dużo satysfakcji i zarobki, które niejeden pozazdrości. Co w przypadku niepowodzenia? W sumie, to nic. Na tym polega piękno internetowych zawodów, że większości przypadków nie ma zbyt dużych konsekwencji z niepowodzeń.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o