Wolność finansowa – cała prawda na jej temat

Wolność finansowa
>

Wolność finansowa to w ostatnim czasie bardzo popularny zwrot i nic dziwnego, że przybiera na coraz większym zainteresowaniu, w końcu wszystko dąży ku temu, żeby ludzie coraz mniej, a bardziej efektywniej pracowali i mieli więcej czasu na życie życiem.

Na czym polega wolność finansowa?

Wolność finansowe to nic innego, jak brak uzależnienia od obowiązków, za które otrzymujemy wynagrodzenie. Nie oznacza to, że nie pracujemy, ale to my decydujemy: ile, kiedy i w jaki sposób. Dodatkowo jesteśmy w sytuacji, w której brak podjęcia się pracy, nie wpłynie na naszą sytuację życiową, co zazwyczaj oznacza pasywny przychód, ale nie zawsze.

Wolność finansowa – jak ją osiągnąć?

Sposobów jest wiele i na pewno nie jest to takie proste, jak to zachwalają naciągacze. Oczywiście jest to realne, ale potrzeba ku temu: pomysł, rzadkie umiejętności lub znajomości. O ile to ostatnie, to już kwestia naszego doświadczenia życiowego, to pozostałe dwie cechy można osiągnąć poprzez pracę.

Pomysł na biznes, który po czasie będzie mógł nam dostarczać pasywny przychód, jest zazwyczaj największym problemem, ale my Polacy już dawno znaleźliśmy na to idealny pomysł i po prostu kopiujemy to, co przyjęło się za granicą. Proste i w dodatku obarczone mniejszym prawdopodobieństwem wtopy. Pamiętaj, że pomimo różnych narodowości, zazwyczaj interesują nas te same rzeczy.

Rzadkie umiejętności to idealna inwestycja dla osób, które chcą mieć bardzo „luźne” życie. Nie będę ukrywał, że najbliższy mi przykład to perfekcyjne opanowanie jednego języka programowania, co w konsekwencji zapewni nam zarobki na poziomie 10 tys. miesięcznie, a idąc dalej możemy zostać konsultantem firm i pracować, kiedy tylko mamy na to ochotę. Jestem pewny, że w każdej branży można znaleźć podobny model, ale ten jest mi najbliższy i najbardziej na „topie” w obecnych czasach.

Przykładowe pomysły na osiągnięcie wolności finansowej

Tak jak już wspomniałem, na osiągnięcie wolności finansowej jest wiele sposobów i to ty musisz znaleźć dla siebie właściwy. Dla inspiracji podrzucę kilka pomysłów, które za pewne nie są dla Ciebie jakąś wielką nowością, ale rozszerzają pole widzenia na przyszłe inwestycję.

  • Wydanie książki
  • Płatne konsultację
  • Wynajmowanie lokali
  • Prowadzenie bloga / źródła komunikacji

Wolność finansowa – co z propozycjami od osób trzecich?

Wraz z zwiększeniem się popularności wolności finansowej, zaczęła ona być wykorzystywana przez osoby trzecie do próby manipulowania ludźmi, nakłaniając ich do inwestowania w rzeczy, który nie mają żadnego logicznego podłoża. Tak, mówię tutaj przede wszystkim o tych magicznych pakietach, inwestycjach z pewnym zwrotem na poziomie 500% itp., które w rzeczywistości są piramidami finansowymi, które działają do momentu, jak ludzie wpłacają swoje pieniądze i wystarcza budżetu na wypłaty pierwotnych użytkowników.

Oczywiście nie ma nic złego w inwestowaniu w różne aktywa, aby spróbować rozmnożyć swój kapitał, ale po pierwsze jest to zawsze obarczone ryzykiem, a po drugie musi mieć pokrycie w rzeczywistym dobrze np: złoto, srebro, papiery wartościowe, itp.

Wolność finansowa – czego Ci o niej nie powiedzą?

Wolność finansowa jest bardzo fajnym stanem, ale nikt Ci nie powie, że po jej osiągnięciu nie będziesz miał, co ze sobą zrobić. Niestety, to, że ty osiągnąłeś ten status, nie oznacza, że inni są w tak komfortowej sytuacji. Nadal będziesz miał problem zrobić, coś więcej od niedzieli do czwartku, ponieważ będziesz musiał dostosować się do swoich znajomych, którzy będą pracował jak typowy Polak.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o