Arjenworld > Siłownia > 4 Proste ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn

Ćwiczenia na zrzucenie tłuszczu z brzucha w domu dla mężczyzn mogą być na prawdę proste, ponieważ zaliczamy do nich wszystkie aktywności fizyczne, które pomagają nam w wytworzeniu deficytu kalorycznego.

To właśnie deficyt jest tym magicznym środkiem, który spala tkankę tłuszczową z brzucha, ponieważ polega on na dostarczaniu organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż potrzebuje on do utrzymania wagi, co zmusza go do pokrywania różnicy, poprzez spalenie nadmiaru tłuszczu, który został wcześniej odłożony na tę okoliczność.

Tak, jest to tak proste…

Dodatkowo informacja ta mówi nam, że tak na prawdę nie musimy wykonywać żadnego ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn, ponieważ deficyt jesteśmy w stanie wytworzyć za pomocą zmniejszenia ilości pokarmu.

Jeżeli chcesz więcej na temat przeczytać, to polecam Ci następujące artykuły, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces odchudzania:

W momencie, którym szukasz informacji na temat budowania masy mięśniowej sześciopaka, czyli jego rozwoju, żeby prezentował się dobrze, kiedy zostanie już odsłonięty, polecam Ci następujące pozycję:

My tym czasem przejdźmy do omawiania ćwiczeń wytrzymałościowych, które będziesz w stanie wykonać w domu, aby zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia deficytu w podaży kalorii, a co za tym idzie, zrzucenia brzucha.

4 Proste ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn:

  1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  3. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
  4. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.
  5. Tabata – bonusowo.

Do tej listy należy doliczyć wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe oraz ćwiczenia siłowe, które pomogą nam w wytworzeniu deficytu w podaży kalorii.

1. Bieganie

Pierwszym ćwiczeniem na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn to bieganie, które może być wykonywane na zewnątrz, w pomieszczeniu z wykorzystaniem bieżni lub w dowolny inny sposób, który tylko wpadnie Ci do głowy.

Bieganie wykazuje najlepsze zestawienie spalonych kalorii do czasu poświęconego na jego wykonanie, co pozwala nam na oczekiwanie wyników na poziomie ponad 600kcal w trakcie tylko godzinnego treningu wytrzymałościowego.

Wartość ta przy zachowaniu zerowego bilansu kalorycznego na koniec dnia, pozwala nam na zrzucenie 0,077kg po wykonaniu jednego treningu, co daje wynik ponad pół kilograma w tydzień, jeżeli będziemy ćwiczyć każdego dnia.

2. Jazda na rowerze

Kolejne ćwiczenie na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn to jazda na rowerze, która może być wykonywana w domu, za pomocą zamienienia zwykłego roweru na rower stacjonarny, który pozwala odtworzyć wykonywany ruch.

Ćwiczenie to zapewnia nam podobny wynik do biegania (600kcal), jeżeli uda nam się zachować tempo 16km/h, co oczywiście można regulować poprzez wydłużanie i skracanie czasu wykonywania treningu (przeciwnie do tempa).

3. Spacer

Następnie na naszej liście znajdziemy spacer, który jest bardzo powszechną aktywnością fizyczną i chociaż kojarzy nam się raczej z wychodzeniem na zewnątrz, to oczywiście nic nam nie broni robienia tego samego dystansu w domu.

Warto mieć na uwadze, że spacer może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało i nie mówimy tutaj tylko o spalonych kaloriach, ale również o naszej psychice, której możemy w ten sposób serwować reset.

Ćwiczenie to świetnie nadaje się również do wytwarzania deficytu, ponieważ w trakcie godzinnego spaceru jesteśmy w stanie spalić około 334kcal, co nie jest niczym niesamowitym na tle poprzednich opcji, ale warto tu wziąć pod uwagę tempo, które jest niższe, niż w trakcie poprzednich ćwiczeń wytrzymałościowych.

4. Taniec

Ostatnią propozycją na naszej liście i za pewne najbardziej użytkową to taniec, którego godzinnego wykonywanie jest w stanie spalić nam ponad 330kcal.

Chociaż wartość ta nie jest powalająca, jak ma to miejsce w trakcie dwóch pierwszy ćwiczeń na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn, to pozwala połączyć treningi z pożyteczną umiejętnością, jaką jest taniec.

Jeżeli do tej pory unikałeś nauki tańca, to może twoja chęć do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej, jest idealną okazją do połączenia obu czynności.

5. Tabata – bonusowo

Do listy dodajemy jeszcze jedną fajną propozycję, którą jest tabata.

Ten trening właściwie może polega na wszystkim, ale jego celem jest spalenie jak największej ilości kalorii, co oczywiście łączy się z naszym celem.

Trudno jest jednoznacznie określić ilość kalorii, którą tabata jest w stanie spalić, ponieważ różne programy znacznie się od siebie różnią, ale większość z nich, które znajdziesz na Youtube, bezpośrednio podaje szacunkową ilość kalorii.

Jak często wykonywać ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn?

Jak często wykonywać ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn?
Jak często wykonywać ćwiczenia na zrzucenie brzucha?

ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn wykonujemy najczęściej jak to tylko możliwe, ponieważ chodzi nam o wytworzenie deficytu kalorycznego, a każda kaloria, którą spalimy, zwiększa nasze prawdopodobieństwo.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest liczenie kalorii i dokładne kontrolowanie tego, co jemy, ale jeżeli nie chcemy tego robić, to musimy skupić się o możliwie najmocniejszym treningu oraz zmniejszeniu podaży pokarmu.

Do podaży pokarmu warto podejść o tyle na „serio”, że nieświadomie nasz organizm będzie nas kierował ku większej ilości jego spożywania, kiedy będziemy coraz więcej trenować, a to może sprawić, że będziesz miał surplus kaloryczny.

Podsumowanie

Podsumowanie tematu "4 Proste ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn"
Podsumowanie tematu „4 Proste ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn”

Chociaż do tematu „ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn” można podejść w sposób, który pozwala osiągnąć ten sam efekt, bez wykonywania specjalnych ćwiczeń, to my postanowiliśmy omówić najlepsze propozycję.

Dlatego proste ćwiczenia na zrzucenie brzucha w domu dla mężczyzn to:

  1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  3. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
  4. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.
  5. Tabata – bonusowo.

Do tej listy należy doliczyć wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe oraz ćwiczenia siłowe, które pomogą nam w wytworzeniu deficytu w podaży kalorii.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar