Arjenworld > Styl > 45 fryzury męskie dla osób, które mają kręcone włosy (poradnik)

Fryzury męskie dla osób, które mają kręcone włosy, to temat, który wydaje się bardzo skomplikowany, ale tak na prawdę wszystko sprowadza się do odpowiedniego dobrania propozycji do kształtu twarzy oraz poprawnego stylizowania.

Dlatego w tym wpisie omówimy sobie najciekawsze, męskie fryzury, które sprawdzą się u osób z kręconymi włosami oraz odpowiemy sobie na pytanie, w jaki sposób je układać oraz z jakich produktów warto korzystać, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy dana fryzura jest dla Ciebie, powinieneś na początku zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ułożenia włosów ze względu na nią – jaki mam kształt twarzy?

Jak prezentują się męskie fryzury dla włosów kręconych?

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć efektowną męską fryzurę z kręconych włosów?

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć efektowną męską fryzurę z kręconych włosów?
Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć efektowną męską fryzurę z kręconych włosów?

Aby nie doszło do nieporozumienia z fryzjerem, warto przygotować zdjęcie efektu, który chcielibyśmy osiągnąć, a następnie wytłumaczyć mu, na czym konkretnie Ci zależy.

Pamiętaj, że każda fryzura będzie wyglądała nieco inaczej na różnych osobach, co jest związane z kształtem twarzy oraz niektórymi zmianami, na które może zdecydować się fryzjer, aby zakryć wady oraz uwypuklić zalety klienta.

Jednak zawsze powinno się to odbywać poprzez komunikację na linii Fryzjer – klient, która powinna doprowadzić do porozumienia na temat fryzury, które będzie prezentować oczekiwany styl i pasowała do twarzy.

Co jest potrzebne do ułożenia męskiej fryzury z kręconymi włosami?

Co jest potrzebne do ułożenia męskiej fryzury z kręconymi włosami?
Co jest potrzebne do ułożenia męskiej fryzury z kręconymi włosami?

Nawet fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektownej, męskiej fryzury na kręconych włosach, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia fryzury, poprzez pozyskanie podstawowych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu męskiej fryzury z kręconych włosów, warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągłą szczotkę
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Lakier do włosów

Lakier do włosów to produkt, który ma za zadanie być ostatnim elementem układania fryzury, która ma pozostać w wyznaczonym kształcie przez dłuższy czas. Stosuje się go przede wszystkim po to, aby utrwalić i poprawić odstające włosy.

Jaki lakier do włosów jest najlepszy?

Okrągła szczotka

Okrągła szczotka to bardzo przydatne narzędzie do układania dowolnej fryzury, ponieważ pozwala nam zaczesywać włosy, jak również w prosty sposób zwiększać ich objętość, w trakcie suszenia. Chociaż do niektórych fryzur nada się bardziej grzebień, to uniwersalność tego produktu sprawia, że powinien on znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, któremu zależy na posiadaniu modnie ułożonych włosów.

Jaka okrągła szczotka jest Ci potrzebna?

Prestyler do włosów

Prestyler do włosów to produkt do stylizacji włosów dla mężczyzn, który stosuje przed wysuszeniem włosów. Używa się go po to, aby sprawić, żeby włos stał się bardziej podatny na układanie i lepiej zachowywał docelowy kształt, kiedy fryzura zostanie już utworzona.

Jaki Prestyler jest najlepszy?

Wodna pomada

Pomada do włosów to produkt do stylizacji, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając oczekiwany połysk. Produkt ten daje odwrotny efekt do pasty matującej, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt mokrych włosów.

Pomada do włosów = mocny / średni połysk + mocny / średni chwyt

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Pasta matująca

Pasta matująca to produkt do stylizacji włosów, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając matowego wykończenia. Produkt ten zazwyczaj nie nadaje połysku, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć naturalny wygląd włosów.

Pasta do włosów = matowe wykończenie + średnie / mocne utrwalenie

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Jak ułożyć męską fryzurę mając kręcone włosy?

Jak ułożyć męską fryzurę mając kręcone włosy?
Jak ułożyć męską fryzurę mając kręcone włosy?

Zanim przystąpisz do stylizowania męskiej fryzury mając kręcone włosy, ważne, aby zacząć od odpowiedniego umycia włosów, co sprawi, że będą one posłuszniejsze w trakcie układania, a dopiero następnie dołożyć produkty, które mają za zadanie pomóc w nadaniu ostatecznego szlifu oraz utrzymać kształt fryzury przez kolejny godziny.

0. Przygotuj włosy poprzez umycie

Niezależnie jaką fryzurę chcemy stylizować, zaczynamy to robić od umycia włosów, co oznacza użycie odpowiedniego szamponu oraz odżywki do Twoich włosów.

Warto już na tym etapie układać włosy w interesującym nas kierunku, co w przypadku stylizowania kręconych włosów, może oznaczać zaczesywanie ich w przód lub w tył, w zależności od interesującego nas wariantu.

1. Odpowiednio wysusz włosy

Następnie przechodzimy do suszenia włosów, przed którym możemy użyć Prestyler, co pomaga przy układania dłuższych włosów, ale nie jest niezbędne do osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego każdej męskiej fryzury dla kręconych włosów.

W trakcie suszenia włosów, warto zacząć od boków, a dopiero potem wykorzystując okrągłą szczotkę, podnosić fryzurę w kierunku od tyłu do przodu, układając włosy.

2. Nałóż produkt do stylizacji

Po ówczesnym umyciu oraz suszeniu i układania włosów w kształt, na którym nam zależy, przechodzimy do nakładania produktów, które mają pozwolić na dokładniejsze ich ułożenie oraz odpowiednie utrwalenie na resztę dnia.

W przypadku męskiej fryzury na kręconych włosach zazwyczaj oznacza to użycie pasty matowej lub pudru, ale jest to oczywiście kwestia oczekiwanego efektu.

Produkt należy nakładać na włosy od tyłu do przodu, co pozwoli na lepsze zamaskowanie ewentualnych błędów oraz mocniejsze utrwalenie.

3. Utrwal kształt kręconych włosów

Kiedy wykonaliśmy już poprzednie kroki, nasza męska fryzura na kręconych włosach jest praktycznie gotowa i prezentuje się w sposób, który byśmy od niej oczekiwali.

Jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był bardziej wytrzymały, warto użyć lakieru, który staramy się rozprowadzić nie tylko na zewnętrznej stronie fryzury, ale wprowadzając go do włosów, które znajdują się poniżej tego, co widzimy na pierwszy rzut oka.

Przy stosowaniu odpowiednich produktów, mamy praktycznie pewność, że tak zbudowania męska fryzura na kręconych włosach przetrwa cały dzień spędzony poza domem.

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.