Regenera Activa – poznaj zabieg zatrzymujący proces łysienia!

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Styl

Łysienie androgenowe jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnej utraty włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. W jego przebiegu dochodzi do miniaturyzacji mieszków włosowych, co skutkuje spowolnieniem wzrostu włosów, ich osłabieniem i ostatecznie wypadaniem. Jednym ze sposobów, który może znacznie poprawić kondycję fryzury jest zabieg Regenera Activa. Sprawdź, na czym polega ta metoda!

Przyczyny i objawy łysienia androgenowego

Androgeny są męskimi hormonami, które występują również u kobiet. Co ważne, należące do tej grupy testosteron i jego pochodna o nazwie dihydrotestosteron (DHT) wykazują negatywny wpływ na włosy. Hormony te doprowadzają do miniaturyzacji mieszków włosowych odpowiedzialnych za wzrost włosa. W konsekwencji łodygi stopniowo rosną coraz wolniej, a także stają się coraz słabsze i cieńsze. Z czasem z mieszków włosowych wrażliwych na działanie androgenów wyrastają włosy o charakterze meszku. Hormony te doprowadzają również do zaburzeń cyklu wzrostu włosa. Prawidłowo na skórze owłosionej głowy faza aktywnego wzrostu włosa (anagen) trwa ok. 3–6 lat, natomiast u osób z łysieniem androgenowym nawet zaledwie kilka miesięcy.  

Istotny wpływ na występowanie łysienia androgenowego mają predyspozycje genetyczne. Przypadłość w większym stopniu dotyczy mężczyzn, ale występuje również szacunkowo nawet u 40% kobiet w różnym wieku. Męska postać łysienia androgenowego może dawać pierwsze objawy już u nastolatków. Najczęściej zauważa się cofanie linii włosów. Panowie mają tzw. zakola i wysokie czoło. Z czasem włosy słabną również na czubku głowy. Z kolei w przypadku kobiet w większości przypadków dochodzi do rozproszonego przerzedzenia włosów – fryzura na czubku głowy jest rzadka, ale bez wyraźnych, łysych obszarów.  

Czym jest zabieg Regenera Activa?

Włosy na tylnej części głowy nie są wrażliwe na działanie androgenów. Z tego powodu łysienie zwykle nie dotyczy potylicy. Regenera Activa wykorzystuje tę cechę. Jest to zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej. Metoda ta polega na mikroprzeszczepie komórek skóry wyizolowanych z materiału pobranego z części potylicznej.  

W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie Regenera Activa przeprowadzany jest w celu objawowego leczenia łysienia androgenowego. Celem zabiegu jest stymulacja procesów naprawczych w obrębie mieszków włosowych narażonych na miniaturyzację pod wpływem negatywnego działania nadmiaru androgenów. Regenera Activa jest zabiegiem jednorazowym, którego działanie utrzymuje się nawet 2–3 lata.  

Jak wygląda zabieg Regenera Activa? 

Regenera Activa nie wymaga szczególnych przygotowań. Jest to prosty, małoinwazyjny zabieg, który pozwala na znaczącą poprawę kondycji włosów, a tym samym wyglądu i samopoczucia Pacjenta. Cała procedura zabiegowa trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i składa się kilku etapów. 

W pierwszej kolejności wykonuje się biopsje skóry. Z okolicy owłosionej skóry głowy pobierane są minimalne fragmenty o średnicy ok. 2,5 mm. Wybierany jest obszar, na którym mieszki włosowe są odporne na działanie androgenów. W następnym kroku pobrany materiał zostaje poddany specjalnej obróbce za pomocą urządzenia Regenera Activa. Dzięki temu oddziela się komórki odpowiedzialne za regenerację mieszków włosowych. 

Ostatnim etapem zabiegu jest mezoterapia, w trakcie której gotowy materiał zawierający odseparowane komórki jest wprowadzany do skóry głowy, gdzie występuje problem łysienia androgenowego. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu. Pierwszego dnia nie należy myć głowy, natomiast przez kolejne 2 dni trzeba zrezygnować z szamponu do włosów. Miejsce pobrania materiału należy przez 3 dni smarować maścią zawierającą antybiotyk.  

Na jakie efekty można liczyć?  

Regenera Activa to zabieg kondycjonujący mieszki włosowe. Jego celem jest regeneracja struktur uszkodzonych przez androgeny. Efektami wzmocnienia mieszków włosowych są:

  • zahamowanie wypadania włosów;
  • pobudzenie wzrostu włosów;
  • wzmocnienie, pogrubienie łodyg;
  • zagęszczenie fryzury.

Ponieważ jest to zabieg stymulujący, efekty nie pojawiają się od razu. Najczęściej zahamowanie wypadania włosów obserwuje się stosunkowo bardzo szybko, bo już po ok. dwóch miesiącach. Co ważne, uzyskiwane efekty są długotrwałe – utrzymują się nawet 2–3 lata. 

Jeśli Twoim problemem jest łysienie androgenowe, zachęcamy do skorzystania z terapii w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Zabieg przeprowadzany jest tam przez doświadczonych lekarzy. Z kolei po 6 miesiącach Pacjent może liczyć na bezpłatne badanie trichoskopowe, którego celem jest sprawdzenie efektywności zabiegu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *