Subscribe Now

Trending News

Korzystając ze strony, godzisz się na wykorzystywanie Cookies
04 Sie 2020

Blog Post

Czy warto iść na studia – jakie studia wybrać?
jakie studia wybrać
Just My Mind

Czy warto iść na studia – jakie studia wybrać? 

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym zadajemy sobie pytanie, czy warto iść na studia i jakie studia wybrać, aby następne co najmniej trzy lata nie były czasem straconym. Istnieje wiele różnych opinii, które mają lepsze lub gorsze argumenty, ale w tym wpisie postaram się przedstawić swoje spojrzenie na to zagadnienie.

Czy warto iść na studia?

Czy warto iść na studia?

To czy warto iść na studia czy nie, jest sprawą bardzo indywidualną. Osobiście uważam, że jest tylko kilka zawodów pokroju lekarza, które na prawdę wymagają pójścia na studia, aby móc w nich pracować.

Nie oszukujmy się, że studia są gwarancją dobrych zarobków w przyszłości, ponieważ większość z nas studiuję typowe “bezrobotne” kierunki, po których i tak jesteśmy zmuszeni do szukania pracy w innym zawodzie.

Studia to okres co najmniej trzech do ponad pięciu lat, które moglibyśmy przeznaczyć na wyrabianie swojej wartości na rynku, doświadczenia oraz pozycji w danej firmie, co w większości przypadków da o wiele lepszy rezultat niż ścieżka edukacyjna, po której i tak na początku dostaniemy zarobki lekko wyższe niż najniższa krajowa.

Kiedy iść na studia?

  • Kiedy nie masz na siebie pomysłu
  • Kiedy twój wymarzony zawód tego wymaga
  • Kiedy chcesz poznać nowych ludzi
  • Kiedy chcesz się rozwijać w danym kierunku
  • Kiedy chcesz sobie przedłużyć dzieciństwo

Jakie studia wybrać?

Takie, które tobie pasują. Nie sugeruj się tym, czego oczekują inni, bo nie wytrwasz lub będziesz się męczył. Nie na tym to polega, żeby układać sobie życie pod coś, co nie sprawia Ci przyjemności. Dlatego zastanów się bardzo dobrze, co od zawsze chciałeś robić i dąż w tym kierunku.

Dlaczego starsze pokolenie naciska na pójście na studia?

Pewnie spotkaliście się w trakcie swojej edukacji z pytaniami na temat planów na przyszłość, studiów lub bezpośredniego wmawiania, że trzeba na nie iść, aby móc godnie żyć. Dlaczego starsze pokolenie to robi? To proste, za ich czasów to pracownik musiał walczyć o miejsce pracy, co nie koniecznie ma przełożenie na obecną sytuację, w której zazwyczaj jest odwrotnie. Oczywiście mówimy o tych bardziej przydatnych zawodach i pożądanych na rynku pracy.

Related posts

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Cieszę się, że tu jesteś!

Chcesz być pierwszym, który zobaczy nowe materiały?

Podaj swojego emaila, a wyśle Ci powiadomienie za każdym razem, kiedy dodam nowy artykuł.

Dziękuję za zaufanie!

Dziękuję za zaufanie!

Obiecuję, że nie będzie spamowania! Jakość przede wszystkim.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x