Głodówka jednodniowa raz w tygodniu, dlaczego ją stosuję?

Głodówka jednodniowa, dlaczego ją stosuję przy odchudzaniu?

Głodówka jednodniowa raz w tygodniu to bardzo ciekawe i ostatnio modne zagadnienie, do którego każdy może podejść w trochę inny sposób, chcąc uzyskać odpowiedni dla siebie efekt.

Pomimo tego, że głodówka ma wiele badań, które potwierdzają jej pozytywny wpływ na ciało oraz takie, które to negują, to nie można jej zabrać jednego – bardzo dobrze tworzy deficyt kaloryczny.

W tym artykule omówimy sobie, jak jednodniowa głodówka może pomóc Ci w odpowiednim gospodarowaniu tygodniowym zapotrzebowaniem kalorycznym, sprawiając, że twój proces redukowania stanie się o wiele łatwiejszy i pozwoli Ci na włożenie do diety bardziej kaloryczny produktów.

Głodówka jednodniowa zasady

Głodówka jednodniowa, która ma na celu wyrobienie deficytu kalorycznego w tygodniu, ma nieco luźniejsze założenia, niż popularne inne jej wersję, ponieważ nie ogranicza nas tylko do wody.

Przy głodówce jednodniowej możemy wspierać się wszystkimi produktami, które mają praktycznie zerową ilość kalorii, a co za tym idzie, jest nam o wiele łatwiej przejść przez cały proces.

Po zakończeniu dnia “bez jedzenia”, kolejny dzień jemy tak jak mieliśmy to w zwyczaju. Czasami możesz czuć trochę większy apetyt, ale zazwyczaj jest to kwestia 500kcal, co nie ma się w ogóle do ilości kalorii, którą zaoszczędzisz, nie jedząc przez cały dzień.

Jednodniowa głodówka skutki

Jednodniowa głodówka skutki
Jednodniowa głodówka skutki

Na temat jednodniowej głodówki można znaleźć wiele informacji oraz badań, które potrafią naprzemiennie się wykluczać, chociaż w ostatnich latach jest większa tendencja ku jej stosowaniu.

Jednodniowa głodówka w zastosowaniu, w którym chcę ją omówić w tym temacie, nie będzie miała żadnych poważnych skutków, ponieważ jest bardziej techniką manipulacji głową, co pozwala niektórym osobom w łatwiejszy sposób przejść przez redukcję i w każdym momencie może zostać przerwana.

Do najpopularniejszych skutków, które mogą nas spotkać przy stosowaniu jednodniowej głodówki, zaliczamy przede wszystkim burczenie w brzuchu, ponieważ dla wszystkich innych objawów, których możemy się spodziewać (np.: gorsza koncentracja oraz złe samopoczucie), jest to za krótki czas.

Głodówka jednodniowa efekty

Głównym efektem jednodniowej głodówki jest spore obniżenie kalorii, które spożywamy w ciągu tygodnia, a co za tym idzie, łatwiej jest nam w dłuższym okresie czasu być na deficycie – chudnąć.

Jednak nie ma w tym nic magicznego, a po prostu niektórym ludziom łatwiej jest nie zjeść praktycznie niczego w ciągu jednego dnia, a nieprzejedzone kalorię rozłożyć na kolejne dni, tworząc sobie bufor na niezaplanowane posiłki, czy też bardziej kaloryczne jedzenie, niż pierwotnie planowano.

Zakładając, że jesteśmy osobą, której dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosiły około 3000kcal, dzięki zastosowaniu jednodniowej głodówki, jesteśmy w stanie jeść codziennie czekoladę [o kaloryczności na poziomie 500kcal] i utrzymywać wagę na tym samym poziomie.

Głodówka jednodniowa raz w tygodniu, a kawa i napoje

Głodówka jednodniowa raz w tygodniu, a kawa i napoje
Głodówka jednodniowa raz w tygodniu, a kawa i napoje

W trakcie głodówki jednodniowej często szukamy różnych rozwiązań, które w łatwiejszy sposób pomogą nam przez nią przejść i zabić pierwsze, odczuwalne jej skutki, w tym m.in. uczucie głodu i burczenie w brzuchu.

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, to pytanie, co można pić na jednodniowej głodówce, aby nie przerwać jej działania, na co na szczęście jest kilka propozycji.

W podejściu do jednodniowej głodówki, które ma nam zagwarantować obniżenie tygodniowej podaży kalorii, możemy spożywać wszystkie produkty, które mają bardzo niską zawartość kalorii, w czym najlepiej sprawdzi się woda oraz napoje zero, które powinny być oparte o aspartam.

Oznacza to, że również możesz korzystać na głodówce jednodniowej z kawy oraz herbaty, byle tylko nie dodawać do nich cukru, który ma dość sporo kalorii, zastępując go różnymi, dostępnymi słodzikami.

Głodówka jednodniowa raz w tygodniu, czy warto?

Głodówka jednodniowa raz w tygodniu to bardzo ciekawa opcja do walki z okresem redukcyjnym i co prawda nie ma w sobie żadnych magicznych rzeczy, ale pozwala manipulować naszym mózgiem, aby ten nie domagał się tak bardzo jedzenia i przy okazji zdobyć dodatkowe kalorię na kolejne dni w tygodniu.

Uważam, że każdy kto nie ma przeciwwskazań, powinien spróbować tą metodę na sobie, a może znajdzie złoty środek dla siebie i będzie mu prościej się pozbywać niepotrzebnego tłuszczu.

Jeżeli jesteś osobą, która podobnie jak ja, ma w tygodniu dni, kiedy pierwszy moment, w którym może zjeść, to wieczór, najprawdopodobniej będzie to idealna technika zarządzania kaloriami dla Ciebie.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o