Subscribe Now

Trending News

Korzystając ze strony, godzisz się na wykorzystywanie Cookies
07 Lip 2020

Blog Post

Humor – jak szybko poprawić sobie nastrój?
Samorozwój

Humor – jak szybko poprawić sobie nastrój? 

Nasz humor na co dzień nie tylko potrafi negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, ale również na relację z innymi ludźmi, osiąganie sukcesów, czy podejmowanie logicznych decyzji. Dowiedz się jak poprawić sobie nastrój, aby w przyszłości nie być zależnym od gorszego momentu twojego ciała.

Humor zaczyna się od dobrego snu

Wszystkie negatywne emocję biorą się w nas z jakiegoś powodu. Najczęstszą przyczyną naszego złego humoru jest nasze rozdrażnienie, które wynika ze słabego początku dnia, niewyspania. Zadbaj o to, aby twój sen trwał co najmniej 7.5 godziny każdej nocy. Pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy lepiej.

jak szybko poprawić sobie nastrój? Wypróbuj muzykę

Muzyka jest najszybszym i najprostszym sposobem na poprawę humoru, co zauważyli już nasi przodkowie. Puść sobie pozytywną piosenkę z szybkim tempem, którą pamiętasz za czasów dziecka, a sentyment szybko sprawi, że poprawisz sobie nastrój na resztę dnia.

Aktywność fizyczna na dobry humor od rana

Wysiłek fizyczny chociaż niesie za sobą szereg pozytywnych właściwości, to w naszym kontekście najważniejsze są endorfiny, która sprawia, że mamy lepszy samopoczucie i uczucie spełnienia. Godzinna aktywność fizyczna jest wystarczająca, aby rozpoczynając od niej dzień, zapewnić sobie lepszy nastrój na resztę doby.

Mindfullness – sposób na szybką poprawę nastroju

Mindfullness to technika polegająca na oczyszczaniu swojej głowy z nadmiaru informacji, które często są Ci niepotrzebne w danym momencie, a potrafią oddziaływać na twój humor. Dzięki trenowaniu umiejętności bycia obecnym tu i teraz, będziesz potrafił wyłączyć się na bodźce zewnętrzne, zachowując pozytywny nastrój.

Humor zależy też od tego, co jesz

Za moich czasów dziecięcych popularny był slogan “jesteś tym, co jesz” i o ile nie do końca się z nim zgadzam, to trzeba mu oddać, że żywność, którą spożywamy ma na nas wpływ. Warto znaleźć sobie zdrowe jedzenie, które będzie dawało kopa energii na resztę dnia, ale również będziemy je postrzegać jako nagrodę, coś na co będziemy czekać, kiedy kładziemy się spać.

Jak szybko poprawić sobie nastrój? Przytul się do kogoś

Przytulanie się to jeden z najbardziej naturalnych sposób dla zwierząt na poprawę nastroju. Można to zaobserwować m.in. po reakcji matki na płacz jej dziecka. Praktycznie zawsze podświadomie zaczyna odczuwać ona potrzebę przytulenia swojego potomka, co podobnie jak w przypadku aktywności fizycznej, rozpoczyna proces produkcji endorfin w naszym ciele.

Chcesz poprawić humor? Uśmiechnij się i myśl pozytywnie

O tym, że nasz mózg jest potężnym narzędziem, które ma też swoje wady można byłoby się rozpisywać w nieskończoność, co za pewne jeszcze nie raz będę robił. Jednak w kontekście tego wpisu ważne jest to, że mózg nie rozróżnia tego, co sobie wyobrażamy od realnej sytuacji. Wymuszenie uśmiechu i wyobrażanie sobie przyjemnych sytuacji sprawi, że podświadomie przestawisz się na lepszy nastrój.

Porozmawiaj z kimś na temat powodu złego nastroju

Duszenie w sobie powodu złego nastroju, to jeden z podstawowych błędów jakie możemy popełnić, kiedy próbujemy walczyć o lepszy humor. Porozmawiaj z kimś na ten temat i nawet jeżeli ktoś nie ma pojęcia jak Ci pomóc, to samo uzewnętrznienie się sprawi, że poczujesz się lepiej.

Czyń dobro, a będziesz miał dobry humor

Czynione dobro zawsze do nas wraca i o ile nie chodzi mi tutaj, że musisz kupować ludziom różne rzeczy, to do przekonania się, że ten klasy ma sens wystarczy, że zaczniesz od tak małych rzeczy jak uśmiech do losowej osoby spotkanej na ulicy, powiedzeniu nieznajomemu dzień dobry lub niewielkiego komplementu pokroju “ładnie wyglądasz”. Nie tylko poprawisz humor tej osobie, ale jej radość szybko odbije się na tobie.

Domowe sposoby na nastrój – śmieszne filmy i memy

W jakimś stopniu znak naszych czasów, śmieszne filmy i memy to również jeden ze świetnych sposób na poprawę swojego nastroju. Dlatego właśnie strony gromadzące na sobie content tego typu, znalazły tak duże poparcie wśród ludzi i są jednymi z przodujących w rankingach oglądalności.

Zrób coś nowego, najlepiej coś co zawsze chciałeś zrobić

Przeżywanie nowych przygód zawsze wiążę się z dużą dawką emocji, które w konsekwencji prowadzą do uczucia, które staramy się osiągnąć m.in. przez Midnfullness – bycia tu i teraz, bez przejmowania się przeszłością i przyszłością. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas narzucać sobie nowe wyzwanie.

Kawa i jej wpływ na poprawę humoru

Kawa i jej pobudzający wpływ na organizm człowieka to nie jest nic nowego, ale wraz z odczuciem przypływu energii oraz zmniejszonego odczuwania zmęczenia, mamy większą chęć do działania, co praktycznie od razu wyrzuca nas z stanu przygnębienia.

Jak szybko poprawić sobie nastrój – podsumowanie

Na pytanie, jak szybko poprawić sobie nastrój jest wiele odpowiedzi i wszystkie są równie dobre. Każdy człowiek oddziałuję inaczej na różne bodźce zewnętrzne, dlatego warto poświęcić czas i znaleźć dla siebie ten odpowiedni, który da pozytywny rezultat na dłuższy okres czasu.

Related posts

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Cieszę się, że tu jesteś!

Chcesz być pierwszym, który zobaczy nowe materiały?

Podaj swojego emaila, a wyśle Ci powiadomienie za każdym razem, kiedy dodam nowy artykuł.

Dziękuję za zaufanie!

Dziękuję za zaufanie!

Obiecuję, że nie będzie spamowania! Jakość przede wszystkim.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x