Ile kalorii dziennie żeby szybko schudnąć?

Ile kalorii dziennie żeby szybko schudnąć?

Zastanawiałeś się, kiedy, ile kalorii dziennie potrzebujesz, żeby szybko schudnąć?

Chociaż pytanie wydaje się bardzo skomplikowane, to do odpowiedzenia na nie wystarczy podstawowa wiedza z zakresu odżywiania oraz matematyka na poziomie pierwszoklasisty.

Sprawdź koniecznie!
Co jeść na masę mięśniową w 2020 roku? (nowe podejście)
Co jeść na masę mięśniową w 2020 roku? (nowe podejście)

Aby optymalnie rozbudować masę mięśniową, wcale nie musimy jeść w sposób, który przedstawiają nam w popularnych, sportowych magazynach, Czytaj dalej...

Jakie słodycze można jeść na diecie? (musisz to wiedzieć)
Jakie słodycze można jeść na diecie? (musisz to wiedzieć)

Nie każdy wie, że słodycze można jeść na diecie nawet codziennie i wciąż mieć efekty, ale trzeba mieć Czytaj dalej...

Aby wyliczyć, ile kalorii dziennie potrzebujesz, żeby schudnąć, musisz znać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które w prosty sposób wyliczysz, korzystając z kalkulatora kalorii.

Kiedy już wyliczyłeś orientacyjną dla twojego organizmu wartość zapotrzebowania kalorycznego, musisz odjąć od niej deficyt, w tempie którego chcesz gubić zbędny tłuszcz.

Żeby dieta była skuteczna, dzienny deficyt kaloryczny powinien wynosić co najmniej 500 kcal.

Jest to wartość, która gwarantuję nam utratę wagi.

Jeżeli nie możesz zmniejszyć kaloryczności diety o co najmniej 500 kcal, ponieważ wiązałoby się to z zejściem do abstrakcyjnej wartości kalorii, zawsze możemy zwiększyć aktywność.

Ile kalorii dziennie żeby schudnąć?

Dzienny deficyt kaloryczny powinien wynosić co najmniej 500 kcal.

Ile kalorii dziennie żeby szybko schudnąć?

W momencie, kiedy nasz dzienny deficyt kaloryczny przekracza 500 kcal, możemy z powodzeniem oczekiwać utraty wagi na poziomie 0.5kg/tydzień.

Jeżeli chcemy, aby efekty były szybsze, wystarczy zwiększyć deficyt kaloryczny.

Warto również pamiętać, że 1kg tkanki tłuszczowej przeliczamy na 7800 kcal.

Tempo utraty wagi jesteśmy w stanie kontrolować i planować, dlatego tylko od nas samych zależy, jak szybko osiągniemy wyznaczony cel.

Ile kalorii dziennie żeby szybko schudnąć?

Tak na prawdę ogranicza nas tylko zdrowy rozsądek. Czym większy deficyt kaloryczny wytworzymy, tym szybciej, początkowo utracimy wagę.

Jak utrzymać tempo utraty wagi?

Jednorazowe wyznaczenie ilości kalorii potrzebnych do rozpoczęcia redukcji jest tylko wstępem do sukcesywnego zrzucania wagi.

Na szczęście kolejne kroki są tak samo proste, jak wcześniejsze wyliczenia i tak na prawdę polegają na trzymaniu wyznaczonego deficytu kalorycznego.

Metody aby tego dokonać są dwie:

  1. Cotygodniowe obniżanie zapotrzebowania kalorycznego o stałą wartość np. 100 kalorii.
  2. Ponowne wyliczanie zapotrzebowania kalorycznego (z nową wagą ciała) oraz odjęcie deficytu, który założyliśmy na początku.

Obie metody odpowiadają na problem, który powstaje przy zrzucaniu masy ciała – zmniejszaniu się podstawowego zapotrzebowania kalorycznego, co można w prosty sposób zauważyć, kiedy podłoży się różne liczby pod kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.

Jak utrzymać tempo utraty wagi?

Aby utrzymać tempo utraty wagi należy zachować deficyt kaloryczny, który był wcześniej założony, pamiętając, że w raz z spadkiem wagi ciała, obniża się również nasze podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne.

Sprawdź koniecznie!
Jaka dieta na siłownie jest Ci potrzebna, abyś miał efekty?
Jaka dieta na siłownie jest Ci potrzebna, abyś miał efekty?

Aby mieć jakiekolwiek efekty na siłowni, wcale nie jest potrzebna Ci żadna skomplikowana dieta, a wystarczy, że będziesz Czytaj dalej...

Dieta na masę mięśniową 60, 65, 70, 75, 80 kg (uniwersalna)
Dieta na masę mięśniową 60, 65, 70, 75, 80 kg (uniwersalna)

Ze względu na to, że temat "dieta na masę mięśniową" dotyczy osób, które startują z różnych punktów (np. Czytaj dalej...

Podeślij znajomemu!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Newsletter
Dołącz bezpłatnie do mojego Newslettera, aby otrzymywać informację na temat najważniejszych artykułów na blogu, zanim ktokolwiek inny będzie miał do nich dostęp. Obiecuję, że nie będziesz tego żałował!