Arjenworld > Odżywianie > Jak szybko schudnąć z nóg (ud i łydek) w tydzień *cała prawda*

Jak szybko schudnąć z ud i łydek? Aby szybko schudnąć z ud i łydek należy stworzyć deficyt kaloryczny, co umożliwi organizmowi spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów ciała. Wykonywanie ćwiczeń na uda i łydki doprowadzi do rozbudowy masy mięśniowej, czyli zwiększenia ich obwodów.

Dzisiaj omówimy sobie temat, który przede wszystkim spędza sen z powiek kobietom, a mianowicie jak szybko schudnąć z ud i łydek.

Dowiesz się, dlaczego twoje dotychczasowe starania w walce z tym problemem nie mogły odnieść sukcesu oraz jak zrobić to poprawnie.

Ze względu na to, że do szybkiego schudnięcia z ud i łydek, musimy doprowadzić do deficytu kalorycznego, to własnie wokół tego zagadnienia będziemy omawiać sposoby.

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie?

  1. Deficyt kaloryczny.
  2. Ćwicz, ale w odpowiedni sposób.
  3. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki.
  4. Daj organizmowi czas.

1. Deficyt kaloryczny

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
1. Deficyt kaloryczny

Pierwszym i zaraz najważniejszym aspektem chudnięcia jest deficyt kaloryczny, który polega na tym, że dostarczamy do naszego organizmu mniej kalorii, niż potrzebuje on do utrzymania aktualnej wagi – w prostych słowach: jedz mniej, niż twój organizm potrzebuje.

W zaplanowaniu deficytu kalorycznego, pomoże Ci przede wszystkim znajomość zapotrzebowania kalorycznego oraz wpisy, w których omawiam układanie najprostszej diety, dzięki której będziesz mogła jeść to, na co masz ochotę i wciąż chudnąć – klikklikklik.

Niestety nie istnieje coś takiego, jak chudnięcie tylko z jednej grupy mięśniowej, ale najnowsze badania sugerują nam, że odpowiednio zaplanowany trening, może sprawić, że nasze ciało będzie czerpać energii przede wszystkim z miejsca, na którym nam zależy.

2. Ćwicz, ale w odpowiedni sposób

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
2. Ćwicz, ale w odpowiedni sposób

Badania sugerują, że w trakcie wykonywania treningu cardio, organizm ma tendencję do pozyskiwania energii przede wszystkim z miejsca, które zostało niedawno aktywowane – jeżeli wykonasz trening nóg przed ćwiczeniami cardio, bardzo prawdopodobne, że większa część energii zostanie pozyskana właśnie z tej grupy mięśniowej.

Dlatego warto byłoby rozplanować trening w taki sposób, aby ćwiczenia na dolne partię mięśniowe były wykonywane przed treningiem cardio.

Oczywiście nie sprawi to od razu, że będziesz mogła zrezygnować z deficytu kalorycznego, ale w pewien sposób może pomóc w optymalizacji całego procesu.

Dodatkowo trenowanie nóg i forsowanie się do wykonania dodatkowego treningu cardio zaraz po nim, może pomóc Ci w wyrobieniu większego deficytu kalorycznego lub po prostu zwiększyć twoją pulę kalorii w danym dniu, dzięki czemu będziesz mogła więcej zjeść.

Pamiętaj jednak, że trening jest dla organizmu bodźcem do tego, aby wzmocnić, a więc i rozbudować daną partię mięśniową.

O ile niesie to za sobą szereg pozytywnych zmian (np. jędrniejszą skórę, większą pupę oraz zwiększenie puli kalorii – większa masa mięśniowa potrzebuje więcej energii), to prowadzi do rozbudowania danego obszaru, co może dać odwrotny efekt do oczekiwanego.

Oczywiście nie namawiam do zrezygnowania z wykonywania treningu nóg, ale warto mieć na uwadze fakt, że kiedy dokłada się do pieca, to otrzyma się większy ogień, a nie go ugasi.

To w końcu ćwiczyć czy nie?

Tak na prawdę, jeżeli będziesz na tyle mało jeść, żeby cały czas pozostawać w deficycie kalorycznym, to w ogóle nie musisz rozważać ćwiczenia, ale…

No właśnie… nie oszukujmy się, że ciało, które zrzuciło tkankę tłuszczową i przy okazji nie wykonywało żadnej aktywności fizycznej, po prostu nie wygląda atrakcyjnie.

Osobiście zacząłbym od rozplanowania odpowiedniej diety kalorycznej oraz włączenia treningów siłowych, które przede wszystkim byłyby nastawione na rozbudowę masy mięśniowej nóg – tak, wiem, że nie taka miała być idea wpisu, ale musisz mi uwierzyć, że nawet, jeżeli centymetry się nie zmienią, to twoje ciało będzie wyglądało o wiele smuklej.

Główną rolę odgrywają tutaj proporcję, które przez to, że rozbudowujesz mięśnie nóg (skupiając się najbardziej na pośladkach), sprawiają wrażenie, że twoje uda i łydki są mniejsze.

Następnie wraz z potrzebą tworzenia coraz większego deficytu kalorycznego (bez tego waga przestanie spadać), dodawałbym dodatkowe sesję cardio, które wykonywałbym bezpośrednio po zakończeniu treningu siłowego, zaczynając od treningów skupiających się na nogach.

W przypadku, kiedy zdecydowana jesteś, że nie chcesz mieć fit ciała, a być po prostu szczupłą kobietą, to jedynym faktorem, na który musisz zwrócić uwagę, jest deficyt kaloryczny.

3. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
3. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki

Oczywiście trenowanie siłowe ma bardzo dużo zalet i warto je wykonywać ze względu na wpływ na rozbudowanie tkanki mięśniowej, ale jeżeli naszym celem jest samo odchudzanie, powinniśmy skupić się na ćwiczeniach wytrzymałościowych, które palą więcej kalorii.

Jakie ćwiczenia na szczupłe uda i łydki?

Aby szybko osiągnąć szczupłe uda lub łydki, należy wprowadzić przede wszystkim ćwiczenia wytrzymałościowe, które pomagają w wytworzeniu deficytu kalorycznego.

Ćwiczenia na szczupłe uda i łydki:

  1. Bieganie
  2. Jazda na rowerze
  3. Pływanie
  4. Spacer
  5. Taniec

1. Bieganie

Bieganie jest pierwszym ćwiczeniem, które praktycznie zawsze przychodzi na myśl osobie, która chce rozpocząć swoją przygodę z utratą tkanki tłuszczowej – no i bardzo dobrze!

Godzinny trening biegowy, który zakłada utrzymywanie tempa na poziomie 8km/h (osoba o wadze 70kg), pozwala na spalenie prawie 600kcal.

Bieganie jest jednym z najefektywniejszych sposobów na spalanie kalorii, ponieważ angażuję w ruch całe ciało, co przekłada się na praktycznie najlepszy wynik spośród wszystkich ćwiczeń.

2. Jazda na rowerze

Kolejnym ćwiczeniem na naszej liście jest jazda na rowerze, która jest w stanie pozwolić nam na pozbycie się podobnej ilości kalorii, co poprzednik (prawie 600kcal / godzina), jeżeli zostanie utrzymane średnie tempo na poziomie ponad 16km/h.

Jednak to co wyróżnia to ćwiczenie w porównaniu do biegania, jest mniejsze obciążenie na poszczególne części ciała, dzięki czemu musimy zachować wyższą intensywność, ale osoby otyłe nie ryzykują większą szansą na powstanie kontuzji.

3. Pływanie

Pływanie to jeden z tych treningów wytrzymałościowych, który przy okazji pozwala nam na rozbudowanie pokaźnej sylwetki, wzmacniając przede wszystkim mięśnie pleców i brzucha.

Oprócz swojego wpływu na rozwój muskulatury, pływanie pozwala na spalenie nawet 466 kcal w trakcie godzinnego, swobodnego pływania, wykonywanego przez osobę o wadzę 70kg.

Jeżeli interesuje nas spalanie kalorii na poszczególnych stylach, to grzbietowy 596 kcal/godzina, klasyczny 744 kcal, motylkowy 818 kcal. Samo chodzenie potrafi spalić nawet 744 kcal.

4. Spacer

Chociaż spacer nie jest czynnością, która na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiednia do szybkiego spalania kalorii, już godzinne wykonywanie tej czynności przez osobę o masie 70kg, może doprowadzić do pozbycia się nawet 334kcal.

Dużym plusem tego typu aktywności jest jego praktycznego znikome obciążenie organizmu, możliwość łączenia z innymi aktywnościami (np. słuchaniem audiobooka) oraz proste zastosowanie w praktyce (np. zastąpienie dojeżdżania samochodem).

Spacer to dobry wybór dodatkowej aktywności fizycznej dla osoby, która wcześniej nie prowadziła zbyt aktywnego życia, ponieważ ma małe ryzyko kontuzji.

5. Taniec

Zastanawiałeś się kiedyś nad rozpoczęciem nauki tańca, a może kochasz ten rodzaj spędzania wolnego czego?

Jest to więc świetny czas na zwiększenie tej aktywności, ponieważ nie tylko potrafi ona dostarczyć dużo rozrywki, co spalić nawet 330kcal w godzinę!

Taniec chociaż nie jest najbardziej efektywnym sposobem na pozbywanie się kalorii, sprawia, że dodatkowa aktywność fizyczna staje się przyjemnością i rozwija użyteczną umiejętność.

4. Daj organizmowi czas

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
4. Daj organizmowi czas

Niezależnie, czy zdecydujesz się na sam deficyt kaloryczny, a może pójdziesz za głosem serca wszystkich mężczyzn w twojej okolicy i dodasz do tego treningi siłowe na nogi, to do wszystkiego potrzebna jest odpowiednia ilość czasu.

Tak jak z dnia na dzień nie jesteśmy w stanie przytyć 5kg, tak i nie możemy oczekiwać, że nasz organizm w takim tempie pozbędzie się nadmiarowej tkanki tłuszczowej.

Daj sobie czas, a na pewno nie będziesz tego żałowała.

Czy da się schudnąć z ud i łydek?

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
Czy da się schudnąć z ud i łydek?

Tak, da się w prosty sposób schudnąć z ud i łydek.

Nasze ciało pozbywa się tkanki tłuszczowej z całego ciała mniej więcej równomiernie.

To, z której partii będziesz przede wszystkim tracić zbędne kilogramy, jest zależne od genetyki.

Może się zdarzyć sytuacja, że pomimo zrzucenia X kilogramów, wciąż nie osiągniesz celu.

Jednak nie oznacza to, że nie masz szans na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Po prostu musisz nadal redukować tkankę tłuszczową, ponieważ masz tendencję do magazynowania tkanki tłuszczowej przede wszystkim w tej partii mięśniowej.

Czy da się schudnąć z ud i łydek?

Tak, da się w prosty sposób schudnąć z ud i łydek, tak jak ma to miejsce przy zrzucaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z innych partii ciała.

Jak schudnąć z ud i łydek w tydzień?

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
Jak schudnąć z ud i łydek w tydzień?

Tydzień nie jest optymalnym czasem do schudnięcia z ud i łydek.

Każda osoba może zbyć zmuszona do zrzucenia innej ilości kilogramów, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Zdroworozsądkowo w tydzień jesteśmy w stanie zrzucić tylko 1kg.

Jednak taka wartość (w zależności od tkanki tłuszczowej), może nie przyczynić się do praktycznie żadnej, naocznej zmiany w sylwetce.

Jak schudnąć z ud i łydek w tydzień?

Tydzień nie jest optymalnym czasem do schudnięcia z nóg, ud i łydek. Należy na ten cel poświęcić większą ilość czasu, aby się nie głodzić.

Jak schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie?

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
Jak schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie?

2 tygodnie to również nie jest optymalny czas do schudnięcia z ud i łydek.

Każda osoba może zbyć zmuszona do zrzucenia innej ilości kilogramów, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Zdroworozsądkowo w 2 tygodnie jesteśmy w stanie zrzucić tylko 2kg.

Jednak taka wartość (w zależności od tkanki tłuszczowej), może nie przyczynić się do praktycznie żadnej, naocznej zmiany w sylwetce.

Jak schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie?

2 tygodnie to nie jest optymalny czas do schudnięcia z nóg, ud i łydek. Należy na ten cel poświęcić większą ilość czasu, aby się nie głodzić.

Jak schudnąć z ud i łydek w miesiąc?

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
Jak schudnąć z ud i łydek w miesiąc?

Miesiąc jest znacznie bardziej realnym czasem do schudnięcia z ud i łydek.

W miesiąc na spokojnie jesteśmy w stanie schudnąć ponad 4kg.

Taka wartość jest wystarczająca, aby zauważyć zmiany w sylwetce.

Jednak to, że stracimy 4kg, nie oznacza, że akurat z ud lub łydek.

Nasze ciało zrzuca tkankę tłuszczową mniej więcej równocześnie z całego ciała.

Więc może się okazać, że będziesz musiał dłużej prowadzić redukcję.

Jak schudnąć z ud i łydek w miesiąc?

Miesiąc jest znacznie bardziej realnym czasem do schudnięcia z nóg, ud i łydek. Aby schudnąć z tych partii należy wprowadzić odpowiedni deficyt kaloryczny.

Co jeszcze można zrobić żeby szybciej schudnąć z w udach i z łydek?

Jak szybko schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie? (1 prosty trik)
Co jeszcze można zrobić żeby szybciej schudnąć z w udach i z łydek?

Oprócz deficytu kalorycznego, który jest głównym czynnikiem szybkiego chudnięcia z w udach i z łydek, możemy również zastosować jeden trik.

Badania sugerują, że aktywowanie partii przed wykonywaniem ćwiczeń wytrzymałościowych, może przyczynić się do spalenia tłuszczu przede wszystkim z tej strefy ciała.

Jeżeli wykonamy trening na uda i łydki, przed ćwiczeniami cardio, jest szansa, że nasz organizm zdecyduje się pozyskiwać energie przede wszystkim z tego obszaru.

Jednak jest to temat, który wymaga dodatkowych badań.

Dodatkowo wykonywanie treningu na uda i łydki sprawi, że zwiększymy masę mięśniową tego obszaru (chociaż na redukcji i tak będziemy raczej zmniejszać obwody), co może wpłynąć na efekt końcowy, który uzyskamy.

Oczywiście ćwiczenia siłowe doprowadzą do tego, że sylwetka będzie wyglądała znacznie lepiej, ale warto mieć na uwadze, że nie jest to cel każdej osoby.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar