Arjenworld > Odżywianie > Jak schudnąć z twarzy i policzków w 7 prostych krokach?

Jak schudnąć z twarzy i policzków? Aby schudnąć z twarzy i policzków należy obniżyć poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, co zmusza nas do przeprowadzenia okresu, w którym jesteśmy w deficycie kalorycznym oraz pozbycia się czynników o negatywnym wpływie na organizm (w tym artykule dowiesz się, jak to zrobić!).

Twarz to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę w kontakcie z drugim człowiekiem, więc nic dziwnego, że coraz częściej pojawiają się w internecie zapytania w stylu, jak szybko schudnąć z twarzy i policzków, na które wciąż nie ma konkretnej odpowiedzi.

Większość propozycji, które dostarcza nam internet są totalnie bezsensowne, niebezpiecznie lub po prostu niesprecyzowane, bo co oznacza zmień sposób żywienia lub jedz zdrowiej?

Dlatego dzisiaj chciałbym w nieco bardziej logiczny sposób odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć z twarzy i policzków, nie proponując Wam magicznych rozwiązań, drogich maseczek lub ćwiczeń, które szybciej zrobią z Was kretynów niż wpłyną na zarys waszej szczeki.

Jak szybko schudnąć z twarzy i policzków:

 1. Obniż poziom tkanki tłuszczowej
 2. Zacznij ćwiczyć i więcej się ruszać
 3. Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu
 4. Nie nadużywaj alkoholu
 5. Zadbaj o odpowiedni sen
 6. Wrzuć na luz i opanuj stres
 7. Ogranicz spożycie węglowodanów

1. Obniż poziom tkanki tłuszczowej

Pierwsza, a zarazem najważniejsza rzeczą, bez której nie da się mieć wyrazistej szczeki, jest odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej.

Tkanka tłuszczowa nie odkłada się tylko w okolicach brzucha, ale również w innych miejscach na ciele, w tym również na twarzy, sprawiając, że zaczyna ona wyglądać jak balon.

Aby obniżyć poziom tkanki tłuszczowej, musisz schudnąć, a co za tym idzie, czeka Cię dieta, która dzięki liczeniu kalorii może okazać się o wiele łatwiejsza do przełknięcia, niż się na pierwszy rzut oka może wydawać.

Polecam Ci przede wszystkim zapoznać się z tymi artykułami, które pomogą Ci na własną rękę wyliczyć oraz ułożyć dietę, która będzie spełniała twoje oczekiwania – klik, klik, klik.

Zastanawiasz się pewnie, ile musisz schudnąć, aby widzieć oczekiwane rezultaty i jest to bardzo dobre pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Efekty będą bardzo szybko, bo w pierwszej kolejności spadnie z Ciebie woda, która od razu poprawi wygląd twojej sylwetki oraz twarzy, ale o tym będzie dalej.

Najlepiej będzie, kiedy to ty zdecydujesz, że już wystarczająco dobrze wyglądasz i to będzie moment, w którym zakończysz redukcję i będziesz mógł wejść na wyższe kalorię.

2. Zacznij ćwiczyć i więcej się ruszać

Dodatkowa aktywność jest pośrednio powiązana z tym, o czym mówiliśmy w poprzednim punkcie – zrobieniem większego deficytu kalorycznego, a co za tym idzie, schudnięciem.

O ile ćwiczenia cardio, w które możemy wliczyć wszystkiego rodzaju aktywności wymagające wytrzymałości, są bardzo dobre do spalania dodatkowych kalorii, to ćwiczenia siłowe wpływają na hormony i mogą przez to oddziaływać na trzymaną przez Ciebie wodę.

Ćwiczenia siłowe mają również to do siebie, że rozbudowują nam masę mięśniową, która zwiększa nasze zapotrzebowanie kaloryczne i poprawia ogólny odbiór sylwetki.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu tych aktywności i wykonywanie ćwiczeń cardio po wcześniejszym treningu typowo siłowym. Od siebie mogę polecić trening FBW.

3. Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu

Ogólnie to, że organizm magazynuje w sobie więcej wody nie jest niczym złym, a właściwie nawet naturalnym dla niego procesem, który niesie za sobą określony korzyści.

Jednak niestety nie przekłada się to na pozytywny odbiór naszej twarzy, która zaraz po brzuchu jest pierwszą częścią ciała, która daje o tym znak.

Jeżeli wydaje Ci się, że masz wystarczająco niską tkankę tłuszczową, aby twoje kości policzkowe były widoczne, to bardzo prawdopodobne, że to właśnie rotacja wody w twoim organizmie jest odpowiedzialna za to, że nie wyglądają one tak, jak powinny.

Aby pozbyć się nadmiaru wody z naszego organizmu, możemy wykorzystać wiele różnych sposobów, ale przede wszystkim bardzo popularne jest odwadnianie.

Najprostszy sposób odwadniania polega na tym, że pijemy około 8-10l wody dziennie, a następnie gwałtownie ucinamy dostarczaną ciecz, co skutkuje tym, że pomimo braku dostarczaniu nowej wody, organizm wciąż się jej pozbywa, tym samym odwadniając się.

Jednak jest to temat, który wymaga dodatkowego omówienia i stosowania tylko i wyłącznie w momencie, kiedy masz odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej, a jedynie chcesz szybko schudnąć z twarzy i policzków do maksymalnego poziomu i pozbyć się nadmiaru wody.

Co pomaga w pozbyciu się nadmiaru wody?

 • Kawa
 • Kofeina
 • Magnez
 • Pokrzywa
 • Ćwiczenia
 • Odwadnianie
 • Odpowiednia ilość soli

4. Nie nadużywaj alkoholu

Pomimo tego, że jestem zwolennikiem zdroworozsądkowego podejścia do alkoholu, to warto jest go używać, jeżeli zależy nam na dobrym wyglądzie na następny dzień.

O ile nie zdecydujemy się na mocne picie, to nasz organizm może zadziałać w dwojaki sposób – pierwotnie pozbyć się wody albo doprowadzić do jej retencji, robiąc z naszej twarzy balon.

Więc jeżeli chodzi o alkohol, to pomimo wielu negatywnych skutków, warto po niego sięgać, ale na pewno nie na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Pamiętaj również o tym, że alkohol ma w sobie bardzo dużo pustych kalorii, a wzmożony apetyt po jego spożyciu, wcale nie ułatwia pozostania w deficycie kalorycznym.

5. Zadbaj o odpowiedni sen

Sen to stan, w którym spędzamy praktycznie 1/3 naszego życia i jest on nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Pomimo tego, że obecne czasy wymuszają na nas redukowanie snu, to może nieść to za sobą szereg negatywnych konsekwencji, który potrafią się odbyć przede wszystkim na starość.

Nas jednak interesuje jego wpływ na naszą twarz i tutaj również nie mam dobrej informacji, ponieważ nieodpowiednia podaż snu sprawia, że nasz organizm podwyższa poziom kortyzolu, a co za tym idzie, jest zestresowany – automatycznie zatrzymuje więcej wody w organizmie.

6. Wrzuć na luz i opanuj stres

Wiesz dlaczego w dniu, w którym zależy Ci na dobrym wyglądzie, zazwyczaj wyglądasz o wiele gorzej niż na co dzień? Ponieważ już dzień wcześniej zaczynasz przeżywać to, co ma się wydarzyć w ciągu następny kilku godzin.

Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o mocniejszym trądziku, podkrążonych oczach, a może temacie dzisiejszego wpisu – uwypuklaniu kości policzkowych, schemat zawsze jest ten sam.

Stres jest niezbędną emocją do funkcjonowanie, ale również zbędną, jeżeli zależy nam na poprawie wyglądu twarzy i nie trzymaniu nadmiernej ilości wody.

Dlatego polecam zadbać o relaks, w którym na pewno pomoże ASMR oraz Ashwagandha.

7. Ogranicz spożycie węglowodanów

Węglowodany nie są złym źródłem energii i są potrzebne naszemu organizmowi do wielu procesów życiowych, ale zaplanowane, krótkotrwałe obniżenie ich podaży, praktycznie z dnia na dzień potrafi sprawić, że pozbędziemy się około 2kg wody.

Jest to trik warty zastosowanie na sam koniec procesu przygotowywania do pozbycia się wody z organizmu i potrafi zdziałać cuda z odwadnianiem za pomocą wody, ale na pewno nie zastąpi on rzeczy najważniejszej – obniżenia poziomu tkanki tłuszczowej.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar