Arjenworld > Trening > Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Aby szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha należy doprowadzić do deficytu kalorycznego, czyli podaży organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż potrzebuje on do utrzymania obecnej masy ciała, co zmusi go do „zjadania” wcześniej odłożonego tłuszczu, aby pokryć różnice w energii.

Jest to najprostsze i zarazem jedyne słuszne podejście do spalania tkanki tłuszczowej z brzucha, które wykorzystuje to, po co organizm odłożył tłuszcz.

Dlatego my w tym wpisie krok po kroku omówimy sobie, jak przeprowadzić proces redukcji zbędnego tłuszczu w organizmie, omawiając, jak do tego doprowadzić bez wykonywania żadnych ćwiczeń, a następnie powiemy sobie, które ćwiczenia warto wykonywać, aby przyśpieszyć cały proces lub go uprościć.

Jednak zanim przejdziemy dalej, musisz wiedzieć jedną ważną rzecz.

Nie da się bezpośrednio celować w spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha, ponieważ organizm spala ją mniej więcej równomiernie z całego ciała, z uwzględniem tendencji do nieodkładania jej w danej partii, co wynika z naszej genetyki.

Dlatego będziemy zmuszeni spalać tłuszcz tak długo, aż osiągniemy oczekiwany rezultat sylwetkowy, a warto mieć na uwadze to, że brzuch jest najtrudniejszą do odsłonięcia częścią ciała, więc trzeba będzie dać mu trochę czasu.

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha:

 1. Ustal realny cel działania.
 2. Oszacuj deficyt kaloryczny.
 3. Wybieraj wartościowe produkty.
 4. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szybkie i skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha.
 5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę.

Jeżeli jednak interesują Cię bezpośrednie ćwiczenia na mięśnie brzucha, które pomimo nie wpływania na odsłonięcie tej partii, są w stanie rozwinąć je, co w konsekwencji przełoży się na lepsze efekty po redukcji, to polecam Ci następujące artykuły, w którym masz opisane wszystko, co byś chciał na ten temat wiedzieć:

Jednak do osiągnięcia celu potrzebujemy deficyt w podaży kalorii, więc żadne magiczne suplementy oraz dziwne techniki nie są w stanie się na to przełożyć, a osoby to promujące, po prostu chcą Ci wcisnąć kit, żebyś kupić ich produkty.

1. Ustal realny cel działania

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?
Ustal realny cel działania

Nasz cel jest bardzo prosty i polega na schudnięciu z brzucha, bez bliżej określonej daty, co pozwala nam na lżejsze podejście do całej sprawy i spróbowanie osiągnięcia oczekiwanego efektu, bez wykonywania dodatkowych ćwiczeń.

W tym wypadku musimy ustalić sobie minimalną ilość kalorii, którą chcemy spożywać każdego dnia, co pozwoli nam sprawdzić, jak duży deficyt jesteśmy w stanie wytworzyć, tylko dzięki ograniczeniu spożycia pokarmu.

Osobiście nie polecam schodzić z pożywieniem poniżej 1200kcal dziennie, co będzie przeze mnie wyznaczoną wartością minimalną.

Warto jednak pamiętać, że jest to liczba minimalna, więc ty możesz wziąć dozwoloną inną, która będzie lepiej Ci pasowała, bo na końcu i tak będziemy rozmawiać o ćwiczeniach, które są w stanie powiększyć deficyt.

2. Oszacuj deficyt kaloryczny

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?
Oszacuj deficyt kaloryczny

Kiedy ustaliliśmy już, że naszym pierwotnym celem jest wytworzenie deficytu w podaży kalorii za pomocą samego ograniczenia jedzenia, możemy przejść do wyliczania zapotrzebowania kalorycznego, które będzie nam dalej niezbędny.

Aby uzyskać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, najprościej jest wykorzystać kalkulatora kalorii dostępny na stronie, do którego podajemy podstawowe zmienne naszej sylwetki, a następnie uwzględniamy aktywność.

Ze względu na to, że temat chudnięcia z brzucha w domu dotyczy zazwyczaj kobiety, niech nasz przykład będzie jedną z nią, ale schemat działa u obu płci:

 • 25lat.
 • 70kg.
 • 165cm.
 • Kobieta.
 • Średni poziom aktywności, ponieważ praca chodzona.

Po przeliczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego, wychodzi nam, że nasz przykładowy bohater powinien spożywać około 2000kcal, co oznacza, że po odjęciu 1200kcal, które chcemy zachować w diecie, będziemy na deficycie 800kcal.

Wartość ta nie jest duża, ale przekracza co najmniej 500kcal i może przyczynić się do tygodniowego spadku wagi o prawie 0.72 kg, a trzeba pamiętać, że jest to wartość uzyskana tylko, dzięki zastosowaniu odpowiednich kalorii.

3. Wybieraj wartościowe produkty

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?
Wybieraj wartościowe produkty

Nasze ustalone wcześniej 1200kcal to pula kalorii, która jest w stanie przy odpowiednim doborze produktów, nasycić nas na tyle, abyśmy nie odczuwali głodu, ale nie jest na tyle duża, aby pozwolić nam na nieprzemyślane jej wydawanie.

Dlatego warto przeznaczyć tę kalorię przede wszystkim na produkty, które zawierają bardzo dużo białka (ile białka dziennie?) oraz warzywa o niskiej kaloryczności, ponieważ idealnie one sprawdzą się do zapchania naszego żołądka.

Jeżeli potrzebujesz zaplanować swoją dietę (do czego zachęcam na tak niskiej kaloryce), to polecam zapoznać się z tematem – jak ułożyć dietę oraz liczenia kalorii, co pozwoli Ci w prosty sposób wprowadzać produkty, które lubisz.

4. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szybkie i skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?
Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na szybkie i skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha

Jak widzisz, nasz bohater jest w stanie tygodniowo chudnąc 0.72kg i to bez wykonywania żadnych ćwiczeń, co pozwala nam myśleć, że będzie on w stanie osiągnąć wyznaczony cel, bez wykonywania żadnych aktywności fizycznych.

Jednak pomimo tego warto wprowadzić je do tygodniowego planu działania, ponieważ niosą za sobą wiele korzyści dla organizmu, poprawiają kompozycję sylwetki oraz to, co jest dla nas najistotniejsze, pozwalają jeść więcej.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Jeżeli chodzi o treningi, które spalą nam największa ilość kalorii, to oczywiście wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe, ale tak na prawdę warto wykonywać każdą aktywność fizyczną, wliczając w to nawet wybieranie schodów zamiast windy.

Jeżeli masz możliwość, to postaraj się wprowadzić do swojej aktywności treningi siłowe, w tym przede wszystkim system treningowy o nazwie „trening FBW”, który może doprowadzić do zjawiska o nazwie „rekompozycja sylwetki”.

Do tego warto pamiętać o wspomnianych na początku ćwiczeniach na brzuch dla początkujących, które praktycznie w ogóle nie palą kalorii, ale są w stanie poprawić wygląd naszego sześciopaka, co polepszy efekt końcowy.

Jakie ćwiczenia na szybkie i skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha:

 1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 3. Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 4. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 5. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Do tej listy należy doliczyć wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe oraz ćwiczenia siłowe, które pomogą nam w wytworzeniu deficytu w podaży kalorii.

5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Jak szybko i skutecznie spalić tkankę tłuszczową z brzucha?
Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Ostatnim etapem, który odgrywa ważna rolę w ostatecznym sukcesie naszego chudnięcia, to obserwowanie i odpowiednie reagowanie na zmiany, które zachodzą w naszym ciele, dając nam sygnał o poprawności planu.

Kiedy zaczniemy korzystać z powyższych wskazówek i być na deficycie kaloryczny, mogą zajść tylko 3 najważniejsze zjawiska, na które reagujemy następująco:

Waga spada zgodnie z planem? Nic nie zmieniaj.

Waga spada, ale wolniej? Oszacuj różnice w spadku wagi i odejmij odpowiednią ilość kalorii od dziennej podaży, aby osiągnąć oczekiwane tempo.

Waga spada, ale szybciej? Nie zmieniaj nic, jeżeli odpowiada Ci taka podaż pożywienia lub przekalkuluj różnice i dodać sobie odpowiednie kalorie do podaży.

Waga może różnić się każdego dnia, co może być bezpośrednio zależne od produktów, które spożyjesz (trzymanie wody przez organizm), dlatego warto się ważyć każdego dnia i wyciągać średnią z całego tygodnia, co da nam lepsze obeznanie, czy wszystko idzie zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.