Arjenworld > Odżywianie > Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)

Aby schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie, tak na prawdę nie musimy wykonywać żadnych ćwiczeń (chociaż warto je robić, o czym dalej), a wystarczy, że zadbamy o deficyt kaloryczny, który jest głównym wyznacznikiem tempa chudnięcia.

Jeżeli chcesz się pozbyć dodatkowych obwodów z ud i bioder, to musisz spalić nadmiarową tkankę tłuszczową z organizmu, która jest przez kobiecy organizm odkładana przede wszystkim właśnie w tych okolicach.

Dlatego główną bronią w walce z za dużymi udami i biodrami będzie deficyt w podaży kalorii oraz dieta redukcyjna, która dzięki liczeniu kalorii wcale nie musi być tak straszna, jak to brzmi na pierwszy rzut oka.

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie?

 1. Ustal realny cel działania.
 2. Oszacuj deficyt kaloryczny.
 3. Wybieraj wartościowe produkty.
 4. Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem.
 5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę.

1. Ustal realny cel działania

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)
Ustal realny cel działania

Każdy dobry plan zaczyna się od odpowiedniego przygotowania oraz zaplanowania najistotniejszy szczegółów, co następnie pozwala nam na kontrolowanie następujących po sobie zjawisk i uniknąć niechcianych sytuacji.

W przypadku naszego szybkiego schudnięcia z ud i bioder, mamy z góry określony czas 2 tygodni, co nie jest jakimś okresem, w którym możemy całkowicie zmienić wygląd naszej sylwetki, ale jak już udowodniliśmy w innym poście, jesteśmy spokojnie w stanie zrzucić około 3kg (jak schudnąć 3 kilogramy w tydzień?).

Jednak dzięki temu, że mamy ustalony tylko czas, a nie odgórne wymagania, co do zrzucenia wagi, jesteśmy w stanie podejść do całego tematu trochę luźniej, co pozwoli nam na kontynuowanie poprawy sylwetki nawet po 2 tygodniach.

Dlatego naszym celem będzie zrzucenie jak największej ilości tkanki tłuszczowej w 2 tygodnie, ale nie głodując i pozostawiając otwarty temat tempa chudnięcia oraz wykonywania dodatkowej aktywności fizycznej, która przyśpiesza cały proces.

2. Oszacuj deficyt kaloryczny

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)
Oszacuj deficyt kaloryczny

Ustaliliśmy już, że nie będziemy sobie narzucać odgórnego celu w postaci zrzucenia danej ilości tkanki tłuszczowej, a po prostu postaramy się wprowadzić zmiany do rutyny życiowej, które powinny poskutkować schudnięciem z ud i bioder.

Dlatego, aby oszacować deficyt kaloryczny, który polega na mniejszej podaży kalorii, niż potrzebuje nasz organizm do utrzymania aktualnej masy ciała, posłużymy się inną wartością – ilością kalorii, które chcemy na pewno przejadać.

Z moich obserwacji wynika, że ciężko jest być zadowolonym z dostarczanej ilości kalorii, jeżeli je się mniej niż 1200kcal dziennie, więc załóżmy, że właśnie ta liczba będzie naszą wartością docelową dla następnych wyliczeń.

Pozostaje nam ustalić nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które można w prosty sposób wyliczyć za pomocą kalkulatora kalorii dostępnego na stronie.

Ze względu na to, że w większości przypadków na schudnięciu z ud i bioder zależy paniom, to niech nasz przykład ma następujące cechy:

 • 25lat.
 • 67kg.
 • 165cm.
 • Kobieta.
 • Średni poziom aktywności, ponieważ praca chodzona.

Po przeliczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego, wychodzi nam, że nasz przykładowy bohater powinien spożywać około 2000kcal, co oznacza, że po odjęciu 1200kcal, które chcemy zachować w diecie, będziemy na deficycie 800kcal.

Taka wartość pozwoli nam na chudnięcie w tempie 0.72kg tygodniowo, co oznacza, że w wyznaczonym przez nas czasie, schudniesz około 1.44kg.

Jednak warto zwrócić tutaj uwagę, że to tylko za pomocą trzymania się limitu 1200kcal dziennie, co w dalszej części wpisu będziemy jeszcze optymalizować.

3. Wybieraj wartościowe produkty

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)
Wybieraj wartościowe produkty

Mając na uwadze, że możemy każdego dnia wykorzystać tylko 1200kcal, warto przede wszystkim postawić na produkty zdrowe, w tym najbardziej powinny interesować nas warzywa o niskiej kaloryczności oraz białko (ile białka na redukcji?).

Tę produkty gwarantują nam, że będziemy mogli spożyć dużą objętość jedzenia, jednocześnie nie dostarczając organizmowi aż tak dużej ilości kalorii.

To, na które produkty ostatecznie się zdecydujesz, jest zależne od Ciebie, bo na końcu i tak najważniejsza będzie dzienna suma kaloryczna, więc chcąc odpowiednio zaplanować dietę pod siebie, warto wykorzystać metodę „liczenie kalorii”.

4. Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)
Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem

Jak widzisz wcale nie potrzebujesz wykonywać ćwiczenia na schudnięcie z ud i bioder, ponieważ do ich zmniejszenia, potrzebny jest nam deficyt kaloryczny.

Jednak wykonywanie ćwiczeń na siłowni niesie za sobą szereg korzyści, wśród których wymieniamy m.in. następujące rzeczy:

 • Budowanie siły.
 • Poprawę wyglądu sylwetki.
 • Zwiększanie masy mięśniowej.
 • Regulowanie hormonów w ciele.
 • Poprawę funkcjonowanie organizmu.
 • Wytworzenie większego zapotrzebowania kalorycznego.

Wszystkie tę wartości przekładają się na to, że czujemy i wyglądamy lepiej oraz jesteśmy w stanie spożywać większą liczbę kalorii, nie mając negatywnych efektów.

Jakie ćwiczenia warto przede wszystkim wykonywać na redukcji?

Jeżeli zależy nam na wygenerowaniu jak największego spalania kalorii w trakcie określonego czasu, to musimy postawić na ćwiczenia wytrzymałościowe:

 • Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 • Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 • Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 • Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 • Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

W momencie, w którym nie musimy się martwić generowaniem dużego deficytu za pomocą ćwiczeń, warto zastanowić się nad ćwiczeniami siłowymi, które nie generują aż tak dużego spalania kalorii, ale mogą pod kilkoma warunkami doprowadzić do zjawiska określanego „rekompozycja sylwetki”.

W tym przypadku warto przede wszystkim zainteresować się systemem treningowym o nazwie „trening FBW”, który polega na trenowaniu całego ciała.

Dzięki temu, że opiera się on o ćwiczenia wielostawowe, gwarantuje on nam maksymalny bodziec dla rozwoju masy mięśniowej organizmu, przy adekwatnie minimalnym czasie potrzebnym na jego wykonanie.

Ostatecznie jednak, to kalorie mają największe znaczenie, więc jeżeli nie musisz i nie chcesz trenować, to po prostu nie trenuj, bo nie jest to wymagane.

Jeżeli nie musisz, ale chcesz trenować, to wprowadź kalorie z dodatkowej aktywności treningowej do swoich założeń lub po prosty wykorzystuj je na przyjemności.

5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Jak szybko schudnąć z ud i bioder w 2 tygodnie? (2020)
Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Ostatnim punktem na naszej liście, to reagowanie na zmiany w organizmie i nie wpadanie w panikę, kiedy nie zawsze idzie wszystko po naszej myśli.

W naszym przypadku nie mamy odgórnie ustalonej wartości tkanki tłuszczowej do utraty, ponieważ u każdej osoby będzie potrzebna inna ilość, więc po prostu musimy skupić się na ciągłej utracie wagi, a osiągniemy wyznaczony cel.

Warto tutaj wspomnieć, że nie do końca jesteśmy w stanie określić, z której partii organizm zdecyduje się w pierwszej kolejności pozyskiwać tkankę tłuszczową, więc może być tak, że zanim dojdzie do chudnięcia z ud i bioder, schudniesz np. z pleców.

W naszym przykładzie mamy ustalone tempo chudnięcia na około 0.72 kg tygodniowo i warto starać się je utrzymać, reagując następująco na zmiany:

Waga spada zgodnie z planem? Nic nie zmieniaj.

Waga spada, ale wolniej? Oszacuj różnice w spadku wagi i odejmij odpowiednią ilość kalorii od dziennej podaży, aby osiągnąć oczekiwane tempo.

Waga spada, ale szybciej? Nie zmieniaj nic, jeżeli odpowiada Ci taka podaż pożywienia lub przekalkuluj różnice i dodać sobie odpowiednie kalorie do podaży.

Waga może różnić się każdego dnia, co może być bezpośrednio zależne od produktów, które spożyjesz (trzymanie wody przez organizm), dlatego warto się ważyć każdego dnia i wyciągać średnią z całego tygodnia, co da nam lepsze obeznanie, czy wszystko idzie zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Write A Comment