Arjenworld > Styl > TOP pomada, pasta matowa i glinka męska do włosów (ranking)

W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, czym jest pomada, pasta matowa oraz glinka i jakie są pomiędzy nimi różnice, co pozwoli Ci wybrać produkt do stylizacji męskich włosów, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Na końcu znajdziesz ranking zarówno dla pomad, past matowych, jak i glinek, dzięki czemu od razu będziesz wiedział, wśród których propozycji warto szukać swojego kolejnego kosmetyku do stylizacji włosów.

Jednak zanim przejdziemy do części poświęconej opiniom na temat najlepszych produktów do stylizacji włosów, zacznijmy od teorii, która znacznie ułatwia wybór.

Co to jest męska pomada do włosów?

Co to jest męska pomada do włosów?
Co to jest męska pomada do włosów?

Na pierwszy rzut idzie męska pomada do włosów, która jest najbardziej zagmatwaną pozycją, ponieważ coraz częściej możemy spotkać się z wykorzystywaniem słowa „pomada”, kiedy mówi się o dowolnym produkcie do stylizacji włosów.

Tradycyjna pomada to produkt do stylizacji włosów, który gwarantuje średni do mocnego połysk oraz ten sam poziomi utrwalenia.

Główną cechą, która odróżnia pomadę od pozostałych propozycji do stylizowania włosów, to zazwyczaj połysk, o którym powiemy sobie nieco więcej, kiedy zagłębimy się w rodzaje pomad, które oferuje nam rynek kosmetyków.

Jakie mamy rodzaje męskich pomad do włosów?

  • Pomada na bazie oleju.
  • Pomada na bazie wody.

Uwaga: Bardzo często stosuje się nazewnictwo typu „Pomada matowa” i jest to produkt w stylu pasty matowej. Zazwyczaj charakteryzuje się on matowym wykończeniem z dość umiarkowanym poziomem połysku, więc nie ma on nic wspólnego z tradycyjną pomadą. Producenci zaczęli dodawać do praktycznie każdej nazwy produktu słowo „pomada”, co potrafi wprowadzić w błąd.

Co to jest męska pomada do włosów na bazie oleju?

Tradycyjnie pomada zawsze była tworzona na bazie oleju, co oznacza, że głównym składnikiem naszego produktu do stylizacji włosów jest tytułowy olej.

Męska pomada do włosów na bazie oleju to świetny sposób na stworzenie fryzury rodem z lat 50’s, która ma bazować na dużym połysku oraz mocnym chwycie (np. Pompadour lub zaczes w tył).

Jednak pomada na bazie oleju ma jedną bardzo istotną wadę, bardzo ciężko jest pozbyć się jej z włosów, co znacznie utrudnia ogólny komfort korzystania.

Co to jest męska pomada do włosów na bazie wody?

Męska pomada do włosów na bazie wody powstała jako alternatywa dla pomady na bazie oleju, która ma za zadanie zachować jej wszystkie walory – nadać połysk oraz chwyt – ale również rozwiązać największą bolączkę – komfort użytkowania.

Typowa męska pomada do włosów na bazie wody będzie gwarantowała średni do mocny połysk oraz ten sam poziomi utrwalenia.

Jednak niestety nic nie jest perfekcyjne, i o ile pomada do włosów na bazie wody wyeliminowuje problem z spłukiwaniem, który trafi oryginalną formułę, to zdarza się, że produkt w trakcie dnia zaczyna zanikać, zatracając swój połysk i utrwalenie.

Która męska pomada do włosów jest lepsza?

Nie da się wskazać jednoznacznie, która pomada do włosów jest lepsza.

Jeżeli nie przeszkadza Ci fakt, że możesz mieć problemy z usuwaniem produktu z włosów, to prawdopodobnie lepsze będzie postawienie na pomadę na bazie oleju.

Jednak w większości przypadków poleca się stosowanie pomady na bazie wody, która daje praktycznie ten sam efekt, zwiększając komfort użytkowania względem tego, co prezentuje nam tradycyjna wersja.

Aby rozróżnić pomadę do włosów na bazie wody od tej, która polega na oleju, wystarczy, że sprawdzisz skład, który na pierwszym miejscu zawsze będzie zawierał bazę, co w tym przypadku powinno oznaczać wodę.

Kiedy stosować pomadę do włosów męskich?

Nie ma przeciwskazań, żeby stosować pomadę do włosów do jakiegokolwiek typu fryzury, ale ze względu na swoje właściwości, poleca się ją przede wszystkim do wszystkich propozycji, które zakładają perfekcyjne ułożenie lub wyższy połysk.

Co to jest męska pasta matowa do włosów?

Co to jest męska pasta matowa do włosów?
Co to jest męska pasta matowa do włosów?

Męska pasta matowa to produkt, który jest tym, czego potrzebujesz, jeżeli nie wiesz, jaki produkt do stylizacji chcesz wykorzystywać lub szukasz czegoś na tyle uniwersalnego, że pozwoli Ci na ułożenie większości fryzur.

Męska pasta matowa zazwyczaj gwarantuje nam niski do średni połysk oraz średnie do mocnego utrwalenie, a dzięki bazowaniu na wodzie, otrzymujemy również produkt, który nie jest problematyczny w usuwaniu.

Oprócz uniwersalności oraz komfortu usuwania, warto również wspomnieć o tym, że pastę matową w bardzo prosty sposób nakłada się na włosy, ponieważ wystarczy ją ogrzać poprzez pocieranie, a produkt zacznie zastygać w momencie, w którym fryzura będzie już ułożona w oczekiwany sposób.

Kiedy stosować pastę matową do włosów męskich?

Nie ma przeciwskazań, żeby stosować pastę do włosów do jakiegokolwiek typu fryzury, ale ze względu na swoje właściwości, poleca się ją przede wszystkim do wszystkich propozycji, którym pasuje matowe wykończenie.

Ze wszystkich propozycji to właśnie pasta matowa jest najbardziej uniwersalnym produktem do stylizacji włosów, więc jeżeli nie jesteś pewny, czego dokładnie potrzebujesz, to polecam zacząć właśnie od niej.

Co to jest męska glinka do włosów?

Co to jest męska glinka do włosów?
Co to jest męska glinka do włosów?

Glinka jest względnie nowym produktem do stylizacji włosów, ale stała się jednym z popularniejszych propozycji do układania nowoczesnych fryzur.

Tradycyjna glinka da Twoim włosom efekt naturalnie matowego wykończenia oraz średni poziom utrwalenia, co sprawia, że jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, które szukają produktu do układania krótkich lub średnich fryzur (np. Quiff).

Warty odnotowania jest fakt, że glinka pozytywnie wpływa na włosy, dostarczając im minerałów, które poprawiają kondycję i przyczyniają się do szybszego rośnięcia.

Kiedy stosować glinkę do włosów męskich?

Nie ma przeciwskazań, żeby stosować glinkę do jakiegokolwiek typu fryzury, ale ze względu na swoje właściwości, poleca się ją przede wszystkim do wszystkich propozycji krótkich oraz średnio długich fryzur.

Czym różni się męska pomada, pasta matowa, a glinka do włosów?

Czym różni się męska pomada, pasta matowa, a glinka do włosów?
Czym różni się męska pomada, pasta matowa, a glinka do włosów?

Aby poprawnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czym różni się męska pomada, pasta matowa oraz glinka do włosów, warto zapoznać się z informacjami, które są zamieszczone powyżej, ale przede wszystkim chodzi o efekt, który uzyskujemy, dzięki stosowaniu poszczególnych kosmetyków.

Pomada jest produktem do włosów, który najbardziej się wyróżnia, ponieważ nadaje włosom mocne utrwalenie i połysk, który ciężko uzyskać pozostałymi opcjami.

Zarówno pasta matowa, jak i glinka to propozycję, które nadają się do utrwalenia włosów, bez tworzenia sztucznego efektu. Główna różnica pomiędzy nimi polega na poziomie utrwalenia, który w przypadku drugiej pozycji jest znikomy.

Pasta matowa jest najbardziej uniwersalnym produktem do układania włosów, więc jeżeli nie jesteś pewny, co jest potrzebne Twojej fryzurze, to inwestycja w pastę matową sprawi, że na pewno nie wyrzucisz pieniędzy w błoto.

Uwaga: Bardzo często stosuje się nazewnictwo typu „Pomada matowa” i jest to produkt w stylu pasty matowej. Zazwyczaj charakteryzuje się on matowym wykończeniem z dość umiarkowanym poziomem połysku, więc w teorii ma on mało wspólnego z tradycyjną pomadą, ale tak już jest.

Jak dobrze wybrać produkt do stylizacji włosów?

Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking)
Jak dobrze wybrać produkt do stylizacji włosów?

Aby dobrze wybrać produkt do stylizacji włosów, polecam sugerować się przede wszystkim efektem, który chcemy osiągnąć oraz dobrą opinią marki, której produktem jesteśmy zainteresowani.

W obecnych czasach strasznie zatarło się nazewnictwo, więc pomimo szukania np. pasty matowej, możemy znaleźć „pomadę matową”, która będzie świetnie tworzyć efekt, na którym nam zależy, co praktycznie nie ma prawa bytu, jeżeli bierzemy za przykład tradycyjną pomadę.

Dodatkowo większość produktów pomiędzy 50-100zł praktycznie niczym się nie różni i bardziej trafny jest podział na działające produkty i niedziałające.

Dlatego ustal, który efekt najbardziej Cię interesuje, a następnie wykorzystać poniższy spis produktów, aby znaleźć markę, która najlepiej odda to, co chciałbyś uzyskać ze swoich włosów, a na pewno się nie zawiedziesz.

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Poniższe zestawienie najlepszych, męskich pomad trudno jest nazwać rankingiem, a bardziej poleceniem pozycji, których wybór sprawi, że na pewno nie będziesz żałować swojej zakupowej decyzji.

Dlatego polecam zapoznać się ze wszystkimi wymienionymi pomadami i po prostu kupić tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

* Jako pomada będą traktowane wszystkie produkty, które dają pożądany efekt co najmniej średniego połysku, dzięki czemu są zbliżone do tego, czego oczekuje się od tradycyjnej pomady.

** Artykuł będzie z czasem aktualizowany o kolejne pozycję. Jeżeli masz jakąś propozycję, podziel się nią w komentarzach!

1. Reuzel Strong Hold Water Soluble (Blue)

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Reuzel Strong Hold Water Soluble to pomada przez duże P, którą praktycznie każdy powinien chociaż raz w swoim życiu spróbować. Producent gwarantuje nam mocny chwyt oraz ten sam poziom połysku i ciężko jest się do czegoś przyczepić. Chociaż pomada utworzy nam typowy dla siebie kask na głowie, to dzięki bazie wodnej, nie będziemy mieli problemu z jej usunięciem.

Baza: Woda.

Zastosowanie: Wszystkie rodzajów włosów, ale trzeba pamiętać, że efekt połysku oraz mocnego utrwalenia jest przede wszystkim pożądany w tradycyjnych fryzurach, które zakładają perfekcyjne ułożenie.

2. Uppercut Monster Hold

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Uppercut Monster Hold to propozycja od Uppercut w stylu tradycyjnej pomady. Fakt, że bazuje ona na wazelinie gwarantuje nam nie tylko mocny chwyt oraz połysk, ale również przeżywalność, która koniec końców może okazać się większym minusem niż plusem. Jedno jest pewne, efekt na pewno przetrwa dzień.

Baza: Wazelina.

Zastosowanie: Wszystkie rodzajów włosów, ale trzeba pamiętać, że efekt połysku oraz mocnego utrwalenia jest przede wszystkim pożądany w tradycyjnych fryzurach, które zakładają perfekcyjne ułożenie.

3. Uppercut Deluxe Deluxe Pomade

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Uppercut Deluxe Deluxe Pomade to propozycja pomady od australijskiego producenta, która ma pozwolić na uzyskanie efektu wysokiego połysku oraz mocnego utrwalenia. W rzeczywistości można spodziewać się bardziej średniego do mocnego połysku (w zależności od sposobu zaaplikowania) oraz utrwalenia, które z powodzeniem wytrzyma cały dzień poza domem.

Baza: Woda.

Zastosowanie: Wszystkie rodzajów włosów, ale trzeba pamiętać, że efekt połysku oraz mocnego utrwalenia jest przede wszystkim pożądany w tradycyjnych fryzurach, które zakładają perfekcyjne ułożenie.

Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)

Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)

Poniższe zestawienie najlepszych, męskich past matowych trudno jest nazwać rankingiem, a bardziej poleceniem pozycji, których wybór sprawi, że na pewno nie będziesz żałować swojej zakupowej decyzji.

Dlatego polecam zapoznać się ze wszystkimi wymienionymi matowymi pastami i po prostu kupić tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

* Jako pasta matowa będą traktowane wszystkie produkty, które dają pożądany efekt zmatowienia, ale poziom połysku nie jest na tyle wysoki, ab mogły spełniać funkcję tradycyjnej pomady.

** Artykuł będzie z czasem aktualizowany o kolejne pozycję. Jeżeli masz jakąś propozycję, podziel się nią w komentarzach!

1. Reuzel Extreme Hold Matte Pomade (grey)

Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pomadę do włosów warto kupić? (ranking)

Reuzel Extreme Hold Matte Pomade, nazywany również Reuzel Grey (od koloru opakowania), to nowy produkt uznanej, holenderskiej marki. Chociaż musze się przyznać, że go nie potrzebowałem – aktualnie nosze messy Quiffa – to ciekawość przerosła logiczne myślenie i dała mi możliwość sprawdzenia jednej z ciekawiej zapowiadających się pomad matowych na rynku męskich kosmetyków do włosów.

Pomada od Reuzela gwarantuje nam matowe wykończenie z subtelnym połyskiem oraz mocnym utrwaleniem. Produkt jest na tyle mocny, że z powodzeniem jest wyczuwalny na drugi dzień, ale nie stwarza żadnych problemów z zmywaniem.

Niestety trzeba się liczyć z tym, że chociaż produkt nadaje włosom dość naturalny wygląd – zwłaszcza z początku – to jest wyczuwalny w trakcie ich dotykania oraz potrafi sklejać poszczególne pasma – urok mocnego chwytu.

Zastosowanie: praktycznie sprawdzi się do każdej długości włosa, ale raczej polecam stosować do klasycznych fryzur, które zakładają schludne ułożenie.

2. Dapper Dan Matt Paste

Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)

Dapper Dan Matt Paste to propozycja, która plasuje się jako jedna z lepszych past matowych, gwarantując nam matowe wykończenie i średni chwyt. Ciekawy zapach oraz łatwość nakładania sprawia, że świetnie nadaje się do wszystkich fryzur, ale poleciłbym ją raczej tam, gdzie nie potrzebne nam perfekcyjne ułożenie.

Zastosowanie: krótkie oraz średniej długości włosy. Może również sprawdzić się przy dłuższych fryzurach, ale trzeba się liczyć z osiągnięciem efektu messy, ponieważ po pewnym czasie produkt będzie coraz słabiej trzymał.

3. Goldwell StyleSign Creative Texture

Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)

Goldwell StyleSign Creative Texture to produkt, od którego zaczynałem swoją przygodę z pastami matującymi, i który towarzyszy mi po dzień dzisiejszy… jednak nie z własnego wyboru. Generalnie to nie jest zła pasta matująca, ale też nie jest idealna. Na jej plus działa fakt, że trudno znaleźć coś lepszego w tym przedziale cenowym, więc traktowałbym ją jako pozycję najlepszą z najtańszych produktów.

Zastosowanie: krótkie oraz średniej długości włosy. Może również sprawdzić się przy dłuższych fryzurach, ale trzeba się liczyć z osiągnięciem efektu messy, ponieważ po pewnym czasie produkt będzie coraz słabiej trzymał.

4. Got2b Beach Boy od Schwarzkopf

Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską pastę matową do włosów warto kupić? (ranking)

Got2b Beach Boy od Schwarzkopf to jedna z najpopularniejszych propozycji past matowych, jeżeli chodzi o nasz polski rynek kosmetyków do stylizacji włosów.

Jednak osobiście nigdy bym nie polecił tej pasty matowej, ponieważ praktycznie nie nadaje się do niczego. Wiem, wiem, że praktycznie co druga osoba jest zadowolona, ale nie znam nikogo, kto spróbowałby bardziej „prestiżowych” kosmetyków do układania włosów i powróciłby do Got2b od Schwarzkopf.

Jeżeli zależy Ci na układaniu bardzo krótkich włosów (np. w stylu krótkie fryzury wojskowe), najniższym możliwie nakładem finansowym, to może jest to propozycja dla Ciebie, ale każda inna fryzura praktycznie z automatu odpada, więc po prostu polecam zapłacić 2x więcej, ale wziąć coś z najwyżej półki, niż potem żałować.

Zastosowanie: krótkie oraz bardzo krótkie włosy. Ewentualnie można spróbować ułożyć coś w stylu messy, wykorzystując tylko efekt matowy, który nadaje włosom omawiana pasta matowa od Schwarzkopf.

Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)

Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)

Poniższe zestawienie najlepszych, męskich glinek trudno jest nazwać rankingiem, a bardziej poleceniem pozycji, których wybór sprawi, że na pewno nie będziesz żałować swojej zakupowej decyzji.

Dlatego polecam zapoznać się ze wszystkimi wymienionymi glinkami i po prostu kupić tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

* Artykuł będzie z czasem aktualizowany o kolejne pozycję. Jeżeli masz jakąś propozycję, podziel się nią w komentarzach!

1. Matt Clay Strong Hold Dapper Dan

Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)

Matt Clay Strong Hold Dapper Dan to jedna z moich ulubionych glinek, która poradzi sobie z ułożeniem praktycznie każdej fryzury. Utrwalenie jest dobre, a sam produkt nie skleja włosów, co oznacza, że bez problemy nadamy oczekiwany kształt naszej fryzurze i włosy nie będą „nieprzyjemne w dotyku”. Do utrwalenia bardziej wymagających fryzur, niezbędny będzie lakier do włosów.

Zastosowanie: krótkie oraz średniej długości włosy. Może również sprawdzić się przy dłuższych fryzurach, ale trzeba się liczyć z osiągnięciem efektu messy, ponieważ po pewnym czasie produkt będzie coraz słabiej trzymał.

2. Uppercut Deluxe Matte Clay

Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)
Jaką męską glinkę do włosów warto kupić? (ranking)

Uppercut Deluxe Matte Clay to glinka, obok której ciężko jest w sklepie przejść obojętnie. Ciekawe opakowanie i jeszcze ciekawsza zawartość, która w 100% spełnia to, czego byśmy oczekiwali od tego typu produktu sprawia, że jest to pozycja godna polecenia. Omawiana glinka potrafi zaskoczyć wysokim poziomem matowego wykończenia, który osiągamy po nałożeniu.

Zastosowanie: krótkie oraz średniej długości włosy. Może również sprawdzić się przy dłuższych fryzurach, ale trzeba się liczyć z osiągnięciem efektu messy, ponieważ po pewnym czasie produkt będzie coraz słabiej trzymał.

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar