Arjenworld > Siłownia > Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn i kobiet

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które mają efektywnie działać na odsłonięcie tej partii mięśniowej, to wszystkie propozycję aktywności fizycznych, które pozwalają nam na wyrobienie deficytu kalorycznego, który jest głównym czynnikiem, który potrzebujemy do osiągnięcia celu.

Deficyt to inaczej mniejsza podaż kalorii, niż nasz organizm potrzebuje do utrzymania wagi, co zmusza go do pokrywania różnicy poprzez spalanie wcześniej odłożonej tkanki tłuszczowej i wykorzystywania zawartej w niej energii.

To właśnie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która najciężej schodzi z sześciopaka sprawi, że uzyskasz płaski brzuch, na którym tak Ci zależy.

Oznacza to, że tak na prawdę nie musisz w ogóle wykonywać żadnego specjalnego ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, ale musisz wytworzyć deficyt w podaży kalorii, poprzez zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia.

Jednak warto wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, ponieważ pomagają one rozwinąć tę partię sylwetki, co może nie przekłada się bezpośrednio na jej odsłonięcie, ale poprawia estetyczny efekty, kiedy osiągniemy już nasz cel.

Dlatego polecam Ci zapoznać się z artykułami na moim blogu, które odnoszą się bezpośrednio do odpowiedniego trenowania tej partii oraz zawierają gotowe plany treningowe, które możesz zacząć wykonywać już teraz:

A my w końcu przejdźmy do omawiania, jak osiągnąć nas cel sylwetkowy, czyli zrzucić zbędną tkankę tłuszczową z i odsłonić płaski brzuch u mężczyzny.

Aby osiągnąć nasz cel, będziemy zmuszeni przejść przez 5 prostych kroków, które wytłumaczą Ci w jaki sposób musisz się odżywiać oraz trenować:

 1. Ustal realny cel działania.
 2. Oszacuj deficyt kaloryczny.
 3. Wybieraj wartościowe produkty.
 4. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn.
 5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę.

W między czasie zostaną omówione ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn oraz powiemy sobie, jak je wykonywać, aby zmaksymalizować efekty.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn:

 1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 3. Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 4. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 5. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Do tej listy należy doliczyć wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe oraz ćwiczenia siłowe, które pomogą nam w wytworzeniu deficytu w podaży kalorii.

1. Ustal realny cel działania

Jedyne ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które działają!
Ustal realny cel działania

Aby osiągnąć płaski brzuch u mężczyzny, jesteśmy zmuszeni do wytworzenia deficytu kalorycznego, co będzie naszym pierwotnym celem.

Jednak, aby cały proces sobie ułatwić, postaramy się wytworzyć maksymalny deficyt, bez dodatkowej aktywności fizycznej, co pozwoli nam chudnąć, nawet kiedy nie będzie nam się chciało ćwiczyć.

Takie podejście pozwoli nam na manipulacje w podaży ilości pokarmu, ponieważ kiedy nie będziemy trenować, będziemy chudnąć, a kiedy zdecydujemy się ćwiczyć, to szybciej osiągniemy cel lub będziemy mogli jeść więcej.

Będziemy w pewien sposób nagradzać swój trud włożony w aktywność fizyczną, dając sobie wybór, czy chcemy szybszych efektów czy więcej jedzenia.

Do osiągnięcia takiego stanu, musimy sobie wyznaczyć minimalność ilość kalorii, która powoli nam na w miarę komfortowe jedzenie, co od siebie proponuje wyznaczać na poziomie co najmniej 1200kcal dziennie.

Dla niektórych z nas wartość ta będzie za mała, dla innych idealna.

Jednak musisz pamiętać o tym, że dobrowolnie możesz dobierać kalorie, na których chcesz zaczynać redukcję, a powyższa wartość będzie w dalszej części wpisu powiększana, dzięki włączeniu dodatkowych ćwiczeń na płaski brzuch.

2. Oszacuj deficyt kaloryczny

Jedyne ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które działają!
Oszacuj deficyt kaloryczny

Kiedy ustaliliśmy już, że interesują nas przede wszystkim dwie rzeczy – zachowanie co najmniej 1200kcal z podaży kalorii oraz wytworzenie deficytu kalorycznego, możemy przejść do wprowadzania tych założeń w życie.

Pierwszą rzeczą, która jest nam potrzebna, to wyznaczenie naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, co możesz w prosty sposób osiągnąć, dzięki podstawieniu informacji na temat swojej sylwetki do kalkulatora kalorii.

Ze względu na to, że w omawiamy proces chudnięcia dla panów, to niech nasz przykład będzie jednym z nich i ma następujące cechy:

 • 25lat.
 • 95kg.
 • 180cm.
 • Mężczyzna.
 • Średni poziom aktywności, ponieważ praca chodzona.

Po przeliczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego, wychodzi nam, że nasz przykładowy bohater powinien spożywać około 2700kcal, co oznacza, że po odjęciu 1200kcal, które chcemy zachować w diecie, będziemy na deficycie 1500kcal.

Taka liczba jest w stanie zapewnić nam praktycznie tygodniowy spadek wagi o 1.35kg, co oznacza, że spokojnie możemy podnieść kalorie, które chcemy dla siebie zachować lub nastawić się na szybki progres sylwetkowy.

3. Wybieraj wartościowe produkty

Jedyne ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które działają!
Wybieraj wartościowe produkty

Nasze ustalone wcześniej 1200kcal to pula kalorii, która jest w stanie przy odpowiednim doborze produktów, nasycić nas na tyle, abyśmy nie odczuwali głodu, ale nie jest na tyle duża, aby pozwolić nam na nieprzemyślane jej wydawanie.

Dlatego warto przeznaczyć tę kalorię przede wszystkim na produkty, które zawierają bardzo dużo białka (ile białka dziennie?) oraz warzywa o niskiej kaloryczności, ponieważ idealnie one sprawdzą się do zapchania naszego żołądka.

Jeżeli potrzebujesz zaplanować swoją dietę (do czego zachęcam na tak niskiej kaloryce), to polecam zapoznać się z tematem – jak ułożyć dietę oraz liczenia kalorii, co pozwoli Ci w prosty sposób wprowadzać produkty, które lubisz.

4. Wykonuj odpowiednie Ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn

Jedyne ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które działają!
Wykonuj odpowiednie Ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn

Według wcześniejszych informacji, doszliśmy do wniosku, że nasz bohater jest w stanie wygenerować deficyt nawet na poziomie 1500kcal dziennie, co pozwala nam na szybkie chudniecie, bez wykonywania dodatkowych ćwiczeń.

Jednak ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn warto wykonywać tak czy siak, ponieważ powalają nam one zadbać o poprawę wielu parametrów naszego ciała, wśród których wymieniamy przede wszystkim:

 • Budowanie siły.
 • Poprawę wyglądu sylwetki.
 • Zwiększanie masy mięśniowej.
 • Regulowanie hormonów w ciele.
 • Poprawę funkcjonowanie organizmu.
 • Wytworzenie większego zapotrzebowania kalorycznego.

Wszystkie tę wartości przekładają się na to, że czujemy i wyglądamy lepiej oraz jesteśmy w stanie spożywać większą liczbę kalorii, nie mając negatywnych efektów.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Jeżeli chodzi o treningi, które spalą nam największa ilość kalorii, to oczywiście wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe, ale tak na prawdę warto wykonywać każdą aktywność fizyczną, wliczając w to nawet wybieranie schodów zamiast windy.

Jeżeli masz możliwość, to postaraj się wprowadzić do swojej aktywności treningi siłowe, w tym przede wszystkim system treningowy o nazwie „trening FBW”, który może doprowadzić do zjawiska o nazwie „rekompozycja sylwetki”.

Do tego warto pamiętać o wspomnianych na początku ćwiczeniach na brzuch dla początkujących, które praktycznie w ogóle nie palą kalorii, ale są w stanie poprawić wygląd naszego sześciopaka, co polepszy efekt końcowy.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn:

 1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 3. Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 4. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 5. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Do tej listy należy doliczyć wszystkie ćwiczenia wytrzymałościowe oraz ćwiczenia siłowe, które pomogą nam w wytworzeniu deficytu w podaży kalorii.

5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Jedyne ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn, które działają!
Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Ostatnim etapem, który odgrywa ważna rolę w ostatecznym sukcesie naszego chudnięcia, to obserwowanie i odpowiednie reagowanie na zmiany, które zachodzą w naszym ciele, dając nam sygnał o poprawności planu.

Kiedy zaczniemy korzystać z powyższych wskazówek i być na deficycie kaloryczny, mogą zajść tylko 3 najważniejsze zjawiska, na które reagujemy następująco:

Waga spada zgodnie z planem? Nic nie zmieniaj.

Waga spada, ale wolniej? Oszacuj różnice w spadku wagi i odejmij odpowiednią ilość kalorii od dziennej podaży, aby osiągnąć oczekiwane tempo.

Waga spada, ale szybciej? Nie zmieniaj nic, jeżeli odpowiada Ci taka podaż pożywienia lub przekalkuluj różnice i dodać sobie odpowiednie kalorie do podaży.

Waga może różnić się każdego dnia, co może być bezpośrednio zależne od produktów, które spożyjesz (trzymanie wody przez organizm), dlatego warto się ważyć każdego dnia i wyciągać średnią z całego tygodnia, co da nam lepsze obeznanie, czy wszystko idzie zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar