Arjenworld > Finanse > Systemy bukmacherskie nie działają, ale jest dobry sposób

Systemy bukmacherskie nie działają i w dalszej części tego wpisu postaram Ci się wytłumaczyć, dlaczego one nie mają sensu, a cała ta nagonka wokół nich, to szukanie osób, który zazwyczaj pod wpływem silnych emocji, są w stanie zdecydować się na każde desperackie rozwiązanie, byle tylko móc się odkuć.

Na końcu znajdziesz kilka rad ode mnie, które pomogą Ci na początku zorientować się, jak powinno się podchodzić do obstawiania meczów oraz sposób, który pozwoli Ci na zarabianie fajnych pieniędzy, bez posiadania odpowiedniej do tego wiedzy.

Systemy bukmacherskie

Od kiedy tylko bukmacherka istnieje, ludzie zainspirowani wizją szybkich i łatwych pieniędzy, szukają odpowiedniego rozwiązania, które pozwoli im na utrzymywanie się z obstawiania meczów lub dorobienia się na dodatkowe wydatki.

Niestety, jak to w życiu bywa, łatwe pieniądze są tylko łatwe z nazwy, co oczywiście nie oznacza, że nierealne. Systemy bukmacherskie są częścią całej tej zabawy, ale tak na prawdę wiedza, która jest Ci potrzebna, można byłoby przedstawić w kilku prostych zasadach:

  • Stwórz realny bankroll
  • Trzymaj się płaskiej stawki
  • Graj przede wszystkim kursy 1.6-2.2

Podpunkty zostaną szerzej omówione dalej…

Systemu bukmacherskie przybierają rozmaity rozwiązania, ale wszystkie poza tymi, które bazują na progresji, mają to samo założenie, musisz trafiać więcej kuponów zwycięskich, niż przegranych – jest to rzecz, której się nie przekroczy, chyba, że gra się na bardzo wysokich kursach, które pozwalają nam na posiadanie nieco niższego procentu zwycięstw.

Systemy bukmacherskie bazujące na progresji

Najbardziej niebezpieczny i zarazem najbardziej popularne systemy bukmacherskie to tę, które zakładają progresję. Sama teoria wydaje się być bardzo logiczna i prosta do zrozumienia, ponieważ po przegranym kuponie, zwiększamy stawkę (zazwyczaj dwukrotnie, chociaż jest to zależne od danego systemu bukmacherskiego) i czynność powtarzamy, aż do wygrania.

Systemy bukmacherskie bazujące na progresji, grane po kursie 2.0:

  • 1 kupon 1zł nietrafiony
  • 2 kupon 2zł nietrafiony
  • 3 kupon 4zł nietrafiony
  • 4 kupon 8zł nietrafiony
  • 5 kupon 16zł nietrafiony
  • 6 kupon 32zł trafiony

W ogólnym rozrachunku wychodzi na to, że systemy bukmacherskie bazujące na progresji są najlepsze, bo w końcu „kiedyś na pewno trafimy” i jest to bardzo dobre założenie, które niestety ma dwie ważne wady – nie zakłada górnego limitu pieniędzy, którymi dysponujemy i możemy postawić i wpływu na naszą psychikę – po serii porażek podejmujemy gorsze decyzje.

Zazwyczaj zaleca się, żeby grać stawkę, która jest 1/20 wszystkich pieniędzy, które możemy przegrać (osobiście polecam przyjąć 1/30), co w naszym przykładzie i przy tylko 6 krokach sprawia, że postawiliśmy łącznie 63zł, co stanowi 315% logicznego budżetu.

OK, tutaj ktoś może stwierdzić: „ale zawsze mogę mieć budżet 500zł i zaczynać grę progresją od 1zł”, co w najwyższym punkcie powyższego przykładu stanowi wkład w grę na poziomie 63/500zł = 12,6% budżetu i jest to dobre stwierdzenie, o ile nie zobaczysz, że wkładając 63zł, zarobiłeś na czysto 1zł, czy było to ryzyko warte gry? Co jakby tych kroków było 11,12,13?

Systemy bukmacherskie, które ja polecam

Dobre systemy bukmacherskie to przede wszystkim takie, które zakłada realny bankroll, czyli granie pieniędzmi, które jesteś w stanie przegrać i nie będzie miało to wpływu na twoje fizyczne oraz psychiczne życie. Twoja rzeczywistość zostanie nienaruszona po ich stracie.

Osobiście zalecam całą sumę, którą jesteś w stanie przeznaczyć na grę podzielić na 30, co pozwoli Ci na uzyskanie 30 stawek, a co za tym idzie, przełoży się na długi okres gry – przegranie wszystkich jednostek powinno być dla Ciebie bezapelacyjnym znakiem, że nie jest to zabawa dla Ciebie, a każda kolejna próba gry, będzie podchodziła pod hazard.

Każdy typ, który zamierzasz grać, oceniasz w przedziale 0.5j (ryzykowny mecz, ale warty spróbowania) – 2j (pewniak, ustawka), zaczynając od 1j i podejmując odpowiednią decyzję.

Ważne jest również to, żeby grać odpowiednie kursy i ilości zdarzeń. Osobiście uważam, że robienie kuponów, które zawierają więcej niż 2 zdarzenia jest bardzo rzadko opłacalne, tak jak dodawanie zdarzeń poniżej kursu 1.3 – co prawda czym niższy kurs tym wyższe prawdopodobieństwo wejścia, ale jest to osobistą oceną osoby wystawiającej kursy.

Staraj się grać zdarzenia według własnego uznania, ale celując w kurs 1.6 – 2.2, ponieważ to w tym zakresie jest największe value, a co za tym idzie i prawdopodobieństwo na zysk.

Najlepsze systemy bukmacherskie

Jest również pewien sposób, który daje Ci największe prawdopodobieństwo na długoterminowy zarobek, a jest nim kupienie lub śledzenie darmowego kanału osoby, która się zna na bukmacherze i utrzymuje się z obstawiania meczów.

Oczywiście nie mówię tutaj o tym zjawisku, które jest powszechne na naszym polskim rynku, czyli naganianiu za pomocą Facebook na dołączenie do płatnej grupy VIP Maćka pro 120 czy innego znawcy, ale wykorzystania stron, które śledzą progres swoich użytkowników.

Od siebie mogę polecić dwie strony: Blogabet.com oraz Tipstertube.com, z czego ta druga jest mniejsza, ale osoby, które oferują tam swoje usługi są o wiele tańsze – marża tam wynosi 10%, a nie 30%, jak to ma miejsce na konkurencyjnej stronie.

Pamiętaj, że te osoby również mają słabsze okresy, dlatego warto, abyś odpowiednio sprawdził, jak danej osobie szło w poprzednich miesiącach oraz, co mówią o nim jego klienci.

Na Tipstertube polecam śledzić przede wszystkim tę dwie osoby, ponieważ nie dość, że wykręcają na prawdę światowe liczby, to na ten moment robią to zupełnie za darmo.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar