Arjenworld > Siłownia > [TOP 5] Ćwiczenia na szybkie odchudzanie bez ściemy

Ćwiczenia na odchudzanie to bardzo chodliwy temat, który za każdym razem próbuje nam sprzedać kolejne „nowe” sposoby na szybkie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Niestety prawda jest taka, że za chudnięcie odpowiedzialny jest przede wszystkim deficyt kaloryczny, który możemy powiększać lub wytwarzać za pomocą dodatkowej aktywności.

Pytanie, które się nasuwa to, które z dostępnych form trenowania pozwoli nam w tym samym czasie na spalenie największej ilości kalorii i od razu mogę Ci odpowiedzieć, że na pewno nie jest to bardzo mocno promowany przy tym temacie, trening siłowy (około 260kcal).

Oczywiście trenowanie siłowe ma bardzo dużo zalet i warto go wykonywać ze względu na jego wpływ na rozbudowanie tkanki mięśniowej, ale jeżeli naszym celem jest samo odchudzanie, powinniśmy skupić się na ćwiczeniach wytrzymałościowych.

Ćwiczenia na odchudzanie:

  1. Bieganie
  2. Jazda na rowerze
  3. Pływanie
  4. Spacer
  5. Taniec

1. Bieganie

Bieganie jest pierwszym ćwiczeniem, które praktycznie zawsze przychodzi na myśl osobie, która chce rozpocząć swoją przygodę z utratą tkanki tłuszczowej – no i bardzo dobrze!

Godzinny trening biegowy, który zakłada utrzymywanie tempa na poziomie 8km/h (osoba o wadze 70kg), pozwala na spalenie prawie 600kcal.

Bieganie jest jednym z najefektywniejszych sposobów na spalanie kalorii, ponieważ angażuję w ruch całe ciało, co przekłada się na praktycznie najlepszy wynik spośród wszystkich ćwiczeń.

Porada

Bieganie to najlepsze ćwiczenie do szybkiego spalania kalorii, ale trzeba mieć na uwadze, że nie zaleca się jego wykonywania osobom otyłym, ponieważ może wywoływać duże obciążenie na stawy kolan.

2. Jazda na rowerze

Kolejnym ćwiczeniem na naszej liście jest jazda na rowerze, która jest w stanie pozwolić nam na pozbycie się podobnej ilości kalorii, co poprzednik (prawie 600kcal / godzina), jeżeli zostanie utrzymane średnie tempo na poziomie ponad 16km/h.

Jednak to co wyróżnia to ćwiczenie w porównaniu do biegania, jest mniejsze obciążenie na poszczególne części ciała, dzięki czemu musimy zachować wyższą intensywność, ale osoby otyłe nie ryzykują większą szansą na powstanie kontuzji.

Porada

Jazda na rowerze to świetna alternatywa dla biegania, która nie obciąża tak ciała jak poprzednik, wciąż gwarantując nam wysokie spalanie kalorii.

3. Pływanie

Pływanie to jeden z tych treningów wytrzymałościowych, który przy okazji pozwala nam na rozbudowanie pokaźnej sylwetki, wzmacniając przede wszystkim mięśnie pleców i brzucha.

Oprócz swojego wpływu na rozwój muskulatury, pływanie pozwala na spalenie nawet 466 kcal w trakcie godzinnego, swobodnego pływania, wykonywanego przez osobę o wadzę 70kg.

Jeżeli interesuje nas spalanie kalorii na poszczególnych stylach, to grzbietowy 596 kcal/godzina, klasyczny 744 kcal, motylkowy 818 kcal. Samo chodzenie potrafi spalić nawet 744 kcal.

Porada

Jeżeli interesuje Cię spalanie kalorii w szybkim, a przy okazji przyjemny sposób, to na pewno jedną z pozycji, która powinna Cię zainteresować, będzie pływanie. Godzinny trening pozwala na spalenie ponad 500kcal.

4. Spacer

Chociaż spacer nie jest czynnością, która na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiednia do szybkiego spalania kalorii, już godzinne wykonywanie tej czynności przez osobę o masie 70kg, może doprowadzić do pozbycia się nawet 334kcal.

Dużym plusem tego typu aktywności jest jego praktycznego znikome obciążenie organizmu, możliwość łączenia z innymi aktywnościami (np. słuchaniem audiobooka) oraz proste zastosowanie w praktyce (np. zastąpienie dojeżdżania samochodem).

Porada

Spacer to dobry wybór dodatkowej aktywności fizycznej dla osoby, która wcześniej nie prowadziła zbyt aktywnego życia, ponieważ nie wymaga żadnego przegotowania fizycznego, przed rozpoczęciem jej wykonywania.

5. Taniec

Zastanawiałeś się kiedyś nad rozpoczęciem nauki tańca, a może kochasz ten rodzaj rozrywki? Jest to więc świetny czas na zwiększenie tej aktywności fizycznej, ponieważ nie tylko potrafi ona dostarczyć dużo rozrywki, co spalić nawet 330kcal w godzinę!

Porada

Taniec chociaż nie jest najbardziej efektywnym sposobem na pozbywanie się kalorii, sprawia, że dodatkowa aktywność fizyczna staje się przyjemnością i przy okazji rozwija użyteczną umiejętność.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar