Arjenworld > Styl > Side part, czyli fryzura z przedziałkiem na bok (poradnik)

Side part to fryzura, która charakteryzuje się tym, że ma przedziałek, który coraz częściej staje się niezbędnym elementem krótkich męskich fryzur.

Jednak side part to nie tylko krótkie propozycję, ale jego rozwój sprawił, że nie trzeba daleko szukać, aby znależć pozycję, które sięgają średnich czy nawet długich włosów, dostarczając nam cały wahlarz stylowych fryzur.

Więc jeżeli szukasz klasycznego stylu z dodatkiem kontrowersyjnej nowości, to wszystkie propozycję Side part będą idealne dla Ciebie.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy fryzura ta jest dla Ciebie, powinieneś na początku zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ulożenia włosów ze względu na nią – jaki mam kształt twarzy?

Jak wygląda Side part?

Jak wygląda Side part?
Jak wygląda Side part?

Side part to fryzura, która tak na prawdę nie ma narzuconego żadnego konkretnego stylu, oprócz charakterystycznego przedziałka, co pozwala nam na stwierdzenie, że każda pozycja, która posiada tę cechę, może być zaliczona jako Side part.

Przykładowe ułożenia Side parta prezentują się następująco:

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Side part?

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Side part?
Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Side part?

Side part to określenie, które można nadać wielu fryzurom, więc aby nie doszło do nieporozumienia z fryzjerem, warto przygotować sobie zdjęcie efektu, który chcielibyśmy osiągnąć, a następnie wytłumaczyć mu, na czym konkretnie Ci zależy.

Pamiętaj, że każda fryzura będzie wyglądała nieco inaczej na różnych osobach, co jest związane z kształtem twarzy oraz niektórymi zmianami, na które może zdecydować się fryzjer, aby zakryć wady oraz uwypulknić zalety klienta.

Jednak zawsze powinno się to odbywać poprzez komunikację na linii Fryzjer – klient, która powinna doprowadzić do porozumienia na temat fryzury, które będzie prezentować oczekiwany styl i pasowała do twarzy.

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Side part?

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Side part?
Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Side part?

Nawet najlepsze fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektu fryzury w stylu Side part, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia Side parta, poprzez pozyskanie podstawych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu fryzury w kształcie Side part warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągłą szczotkę
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Lakier do włosów

Lakier do włosów to produkt, który ma za zadanie być ostatnim elementem układania fryzury, która ma pozostać w wyznaczonym kształcie przez dłuższy czas. Stosuje się go przede wszystkim po to, aby utrwalić i poprawić odstające włosy.

Jaki lakier do włosów jest najlepszy?

Okrągła szczotka

Okrągła szczotka to bardzo przydatne narzędzie do układania dowolnej fryzury, ponieważ pozwala nam zaczesywać włosy, jak również w prosty sposób zwiększać ich objętość, w trakcie suszenia. Chociaż do niektórych fryzur nada się bardziej grzebień, to uniwersalność tego produktu sprawia, że powinien on znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, któremu zależy na posiadaniu modnie ułożonych włosów.

Jaka okrągła szczotka jest Ci potrzebna?

Prestyler do włosów

Prestyler do włosów to produkt do stylizacji włosów dla mężczyzn, który stosuje przed wysuszeniem włosów. Używa się go po to, aby sprawić, żeby włos stał się bardziej podatny na układanie i lepiej zachowywał docelowy kształt, kiedy fryzura zostanie już utworzona.

Jaki Prestyler jest najlepszy?

Wodna pomada

Pomada do włosów to produkt do stylizacji, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając oczekiwany połysk. Produkt ten daje odwrotny efekt do pasty matującej, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt mokrych włosów.

Pomada do włosów = mocny / średni połysk + mocny / średni chwyt

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Pasta matująca

Pasta matująca to produkt do stylizacji włosów, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając matowego wykończenia. Produkt ten zazwyczaj nie nadaje połysku, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć naturalny wygląd włosów.

Pasta do włosów = matowe wykończenie + średnie / mocne utrwalenie

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Jak zrobić side part?

Jak zrobić side part?

Zanim przystąpisz do stylizowania side part, ważne, aby zacząć od odpowiedniego umycia włosów, co sprawi, że będą one posłuszniejsze w trakcie układania, a dopiero następnie dołożyć produkty, które mają za zadanie pomóc w nadaniu ostatecznego szlifu oraz utrzymać kształt fryzury przez kolejny godziny.

0. Przygotuj włosy poprzez umycie

Niezależnie jaką fryzure chcemy stylizować, zaczynamy to robić od umycia włosów, co oznacza użycie odpowiedniego szamponu oraz odżywki do Twoich włosów.

Warto również już na tym etapie układać włosy w interesującym nas kierunku, co w przypadku stylizowania side parta oznacza dbanie o zachowanie linii predziałka.

1. Odpowiednio wysusz włosy

Następnie przechodzimy do suszenia włosów, przed którym możemy użyc prestyler, co pomaga przy układania, ale nie jest niezbędne do osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego fryzury w stylu side part.

W trakcie suszenia włosów, warto zacząć od boków, a dopiero potem wykorzystując okrągłą szczotkę, podnosić fryzurę w kierunku od tyłu do przodu, zachowując linie, którą wyznacza przedziałek.

2. Nałóż produkt do stylizacji

Po ówczesnym umyciu oraz suszeniu i układania włosów w kształt, na którym nam zależy, przechodzimy do nakładania produktów, które mają pozwolić na dokładniejsze ich ułożenie oraz odpowiednie utrwalenie na reszte dnia.

W przypadku fryzury w stylu side part używa się przede wszystkim pomady, która ma właściwości wpływające na łatwiejsze stylizowanie oraz nadanie połysku.

Nic nie stoi na przeszkodzie w użyciu np. pasty matowej – jeżeli taki efekt nas będzie sadysfakcjonował – ale należy nakładać pastę od tyłu fryzury do przodu, co pozwoli na lepsze na zamaskowanie ewentualnych błędów oraz trwalsze ułożenie.

Nakładając produkt od tyłu do przodu ma też tę zaletę, że możemy o wiele lepiej wprowadzić go do włosów, co oczywiście poprawia utrwalenie fryzury.

3. Utrwal kształt side parta

Kiedy wykonalismy już poprzednie kroki, nasza fryzura w stylu side part jest praktycznie gotowa i prezentuje się w sposób, który byśmy od niej oczekiwali.

Jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był bardziej wytrzymały, warto użyć lakieru, który staramy się rozprowadzić nie tylko na zewnętrznej stronie fryzury, ale wprowadzając go do włosów, które znajdują się poniżej tego, co widzimy na pierwszy rzut oka.

Przy stosowaniu odpowiednich produktów, mamy praktycznie pewność, że tak zbudowania fryzura w stylu side part przetrwa cały dzień spędzony poza domem.

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.