iPhone 15 – recenzja po premierze. Co warto wiedzieć?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
iPhone 15 - recenzja po premierze. Co warto wiedzieć?

Zaledwie kilka dni temu świat miał okazję być świadkiem kolejnej premiery od giganta technologicznego, czyli Apple. Tym razem pod lupę weźmy najnowszego iPhona 15. Czy zasługuje na miano godnego następcy poprzedników?

Pierwsze wrażenie

Jak to zwykle bywa z produktami Apple, pierwsze wrażenie robi różnicę. Wprowadzenie portu USB-C i ulepszonej innowacyjnej dynamicznej wyspy sprawiają, że model ten wyróżnia się na tle konkurencji. Znaczna przewaga 48MP aparatu fotograficznego, w porównaniu do poprzednich modeli, sprawia, że bezpośredni konkurent Apple — Samsung, ma się czego obawiać.

Budowa i design

Zmiana w budowie jest jednym z najważniejszych aspektów. iPhone 15 Pro i Pro Max zostały wykonane z tytanu zamiast tradycyjnej stali nierdzewnej używanej w modelu iPhone 14 Pro. Dzięki temu są lżejsze i bardziej ergonomiczne. Ewolucja w dziedzinie materiałów wykorzystywanych przez Apple jest niezaprzeczalna. Korzystając z tytanu, firma udowadnia, że nie boi się eksperymentować, dążąc do perfekcji w każdym calu. Konsument ma tutaj do wyboru cztery metaliczne odcienie: tradycyjny czarny i biały tytan, a także niebieski tytan i naturalny tytan o odcieniu szarości.

Aparat i dodatkowe funkcje

Głównym motywatorem do kupna nowego modelu, będzie dla wielu 48-megapikselowy aparat. iPhone 15 Pro Max oferuje dodatkowo 5x zoom optyczny, co jest znaczącym krokiem naprzód w dziedzinie mobilnej fotografii. Dzięki technologii Teleprism użytkownik może doświadczyć jakości zdjęć, której wcześniej nie można było osiągnąć na żadnym smartfonie. Jednym z ciekawszych dodatków jest przycisk akcji, który zastępuje tradycyjny przełącznik wyciszenia. Dzięki niemu możemy szybko włączyć latarkę, nagrać notatkę głosową czy nawet uruchomić aparat — zaprogramowanie przycisku jest dowolne.

Cena

Cena iPhona 15 okazała się szokująca, bowiem… jest tańszy od poprzedniego modelu! Model iPhone 15 zaczyna się od 4699 zł, a kończy na 9599 zł za iPhona 15 Pro Max z 1 TB pamięci. Cena nadal nie należy do najniższych, jednak producenci podkreślili, że iPhone’y tracą na wartości najwolniej ze wszystkich smartfonów dostępnych na rynku.

Wydajność

Oparty na procesorze A17 Pro Bionic, iPhone 15 gwarantuje wyjątkową szybkość. Z 19 miliardami tranzystorów i 3-nanometrową technologią, chip jest po prostu bestią nadającą się nawet do graniaAssassin’s Creed Mirage i Resident Evil 8, będą dostępne do ogrania na iPhone 15 Pro, co jasno pokazuje jego zdolności gamingowe. Oprócz ogromnej mocy obliczeniowej, nowy procesor zapewnia lepszą efektywność energetyczną. Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu to coś, czego wielu użytkowników poszukiwało w poprzednich modelach.

iPhone 15 — plusy i minusy

Jakie są wady, a jakie zalety nowej generacji iPhone’ów? Do plusów należą m.in.:

  • Nowy port USB-C.
  • Lekki tytanowy korpus.
  • Aparat o wysokiej rozdzielczości z funkcją 5x zoomu.
  • Przycisk akcji z wieloma funkcjami.
  • Zwiększona pamięć w podstawowej wersji Pro Max.
  • Niższa cena podstawowego modelu.

Minusy z kolei to:

  • Wyższa cena wstępna dla modelu Pro Max.
  • Brak innowacji w niższych modelach w porównaniu z Pro.
  • Oczekiwane funkcje, np. przestrzenne nagrywanie wideo, będą dostępne dopiero później.

iPhone 15 wprowadza wiele ulepszeń w stosunku do swoich poprzedników. Chociaż niektóre funkcje mogą nie być postrzegane jako rewolucyjne, to jednak w połączeniu czynią ten smartfon najlepszym dotychczasowym telefonem komórkowym w historii.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *