Kiedy zacząć planować wyjazd na narty?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
Kiedy zaplanować wyjazd na narty

Chcesz wyjechać na narty, aby szlifować swoje umiejętności na stoku? Tak naprawdę o każdej porze roku możesz zorganizować wyjazd, szczególnie jeśli bierzesz pod uwagę podróżowanie nie tylko po Polsce, ale całej Europie. Podpowiemy Ci, kiedy zaplanować wyjazd na narty oraz o czym koniecznie musisz pamiętać.

Dobra organizacja to podstawa!

Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć to wybór konkretnego ośrodka narciarskiego. Gdzie i kiedy zaplanować wyjazd na narty? Jeśli chcesz uniknąć tłumów, ale masz dzieci w wieku szkolnym, to warto postawić na kameralne miejsca. Z daleka od najpopularniejszych ośrodków narciarskich także organizowane są szkolenia zarówno dla młodszych, jak i starszych. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie naszych sąsiadów, czyli Czechom i Słowacji. Mają bardzo ciekawie rozwiniętą infrastrukturę narciarską. Popularne miejsca znajdują się również we Włoszech, Francji, Austrii czy Szwajcarii.

Następnym krokiem jest dopasowanie transportu, aby nie sprawiał on kłopotu, szczególnie jeśli podróżujesz już ze swoim sprzętem narciarskim. Co do noclegu, masz pełną dowolność, jednak jeśli chcesz jak najwięcej spędzać czasu na stoku to hotel ze śniadaniami jest dobrą opcją. Alternatywą jest aneks kuchenny albo kuchnia, aby przygotowywać samodzielnie posiłki lub podgrzewać te zabrane ze sobą. Pamiętaj też o dobrym ubezpieczeniu oraz spisaniu listy rzeczy, które warto zabrać. Najlepiej zacząć organizować wyjazd 1-2 miesiące przed wybranym terminem.

Kiedy zaplanować wyjazd na narty? Polecane terminy

Najbardziej oblegany termin wyjazdu na narty to oczywiście ferie zimowe. Wiele rodzin jest ograniczonych terminami właśnie ze względu na dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Ferie zimowe to też czas, kiedy ośrodki narciarskie są na pełnych obrotach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w wielu miejscach ceny mogą być wyższe niż w pozostałych terminach sezonu. Ponadto na stoku będzie dużo ludzi, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Kiedy warto zaplanować wyjazd na narty? Oto kilka pozostałych terminów, w których nie ma aż tak wielu turystów na stokach:

  • początek grudnia – wiele ośrodków narciarskich znajdujących się w Europie proponuje przyjazd na otwarcie sezonu, choć nie wszystkie trasy są wtedy dostępne, nie ma takich tłumów,
  • termin po 1. stycznia – czyli po zakończeniu przerwy świątecznej, z reguły wtedy jest najmniej ludzi na stoku, a ośrodki narciarskie są otwarte,
  • czas po feriach zimowych – kiedy całe białe szaleństwo ustanie ze względu na powrót dzieci do szkoły.

Warto wiedzieć, że od połowy stycznia do końca lutego ośrodki stoki są z reguły mocno zaśnieżone, co przekłada się na przyjemną jazdę. Pogoda jest stabilniejsza niż w listopadzie czy grudniu, dlatego to trafiony termin. Dużym plusem jest też to, że dzień jest nieco dłuższy. Więcej na temat tego, kiedy zaplanować wyjazd na narty, dowiesz się z artykułu: https://skiracecenter.pl/info/kiedy-wybrac-sie-na-narty/.

Nie zapomnij o przygotowaniu sprzętu narciarskiego

Narty możesz zarówno wypożyczyć, jak i zabrać swoje. W drugim przypadku upewnij się, że sprzęt jest przygotowany na jazdę po stoku. Jeśli nie oddałeś nart do serwisu albo nie konserwowałeś ich samodzielnie po sezonie, to koniecznie zrób to jak najszybciej. Trzeba będzie pozbyć się ewentualnych ubytków, wyczyścić je, naostrzyć krawędzie oraz nasmarować. Nie zapomnij o bieliźnie termicznej, kasku, długich skarpetach czy szaliku. Zanim wyruszysz na stok, może przydać się krem z filtrem. Odwiedź Ski Race Center, serwis rowerowy i sklep w jednym, z którym przygotujesz się sprawnie do wyjazdu: https://skiracecenter.pl/.

Artykuł sponsorowany.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *