Szczoteczka soniczna dla dziecka – dlaczego to lepszy wybór niż szczoteczka manualna?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
Szczoteczka soniczna dla dziecka

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność i coraz więcej osób sięga po nie kosztem szczoteczek manualnych. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że szczoteczka soniczna dla dziecka to lepszy wybór niż klasyczna szczoteczka manualna? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem z silnikiem elektrycznym, które przeznaczone jest do pielęgnacji jamy ustnej. Należy do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak od większości tego typu przyrządów różni się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości na poziomie 260 Mhz. Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstające w wyniku tego zjawiska mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, skutecznie rozbijając płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe.

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczki soniczne najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, wśród których pojawiają się następujące: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie, masaż dziąseł itd. Ich najwyższa prędkość wynosi 96 000 ruchów sonicznych wykonywanych w trakcie minuty pracy. Ponadto posiadają one funkcje, które zwiększają komfort użytkowania, np. czasomierze, czujniki, wskaźniki czy możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie. Do zestawów ze szczoteczkami sonicznymi dołączane są również końcówki wymienne o różnych właściwościach. Coraz więcej producentów szczoteczek sonicznych wytwarza modele przeznaczone dla dzieci. Takie urządzenia muszą jednak wyróżniać się określonymi cechami. Jakimi? Przeczytasz o tym poniżej.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dziecka?

Szczoteczka soniczna przeznaczona dla dzieci powinna różnić się od szczoteczek dla dorosłych. Musimy pamiętać o tym, że nasze pociechy posiadają bardzo wrażliwe dziąsła, a ich uzębienie dopiero się kształtuje. Szczoteczka soniczna dla dziecka powinna więc być wyposażona w  mniejszą główkę czyszczącą, która została dopasowana do dziecięcej jamy ustnej. Oprócz tego jej włókna muszą być miękkie i delikatne, gdyż w przeciwnym razie mogą powodować podrażnienia i krwawienie dziąseł. Istotne jest również to, aby szczoteczka soniczna dla dziecka wykonywała mniej ruchów na minutę pracy. Nie chcemy przecież, aby nasza pociecha uszkodziła wrażliwe szkliwo swoich zębów. Większość szczoteczek sonicznych dla dzieci charakteryzuje się kolorową obudową z bajkowymi motywami, której zadaniem jest zachęcenie do systematycznego szczotkowania zębów.

Dlaczego szczoteczka soniczna dla dziecka to lepszy wybór niż szczoteczka manualna?

Zastanawiasz się, dlaczego szczoteczka soniczna dla dziecka jest lepszym wyborem niż szczoteczka manualna? Szczoteczka soniczna usuwa kilka razy większe ilości płytki nazębnej, osadów, bakterii oraz resztek pokarmowych. Ponadto działa nie tylko skutecznie, ale również bezpiecznie, ponieważ nie podrażnia wrażliwych zębów i dziąseł. Korzystając ze szczoteczki soniczną, zapobiegasz wielu dolegliwościom jamy ustnej, takich jak chociażby paradontoza czy próchnica.

Warto wspomnieć również o prędkości pracy szczoteczki sonicznej. Jej główka generuje kilkadziesiąt tysięcy ruchów sonicznych na minutę, podczas gdy za pomocą szczoteczki manualnej wykonamy jedynie kilkaset ruchów. Dodatkowo to bardzo precyzyjne i skuteczne ruchy ułatwiające doczyszczanie trudnodostępnych miejsc.

Nie można zapominać też o funkcjach zapewniających komfort użytkowania szczoteczki sonicznej. To timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wymycia zębów, czujnik siły nacisku, który informuje nas o zbyt mocnym dociskaniu główki do powierzchni szkliwa, czy też wskaźnik zużycia włosia, sygnalizujący konieczność wymiany starej końcówki na nową. Szczoteczki soniczne mają naprawdę wiele zalet, które czynią je lepszymi przyrządami do pielęgnacji jamy ustnej od szczoteczek manualnych.

Artykuł gościnny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *