Najskuteczniejsze produkty przeciw kleszczom dla psów na 2024 rok!.

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie
produkty przeciw kleszczom

Na rynku dostępne są różne preparaty przeciw kleszczom dla psów. Które z nich warto wybrać?

Kleszcze – groźne nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt

W ostatnich latach wiele mówi się o potencjalnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą małe, niepozorne stworzenie – kleszcz. Najczęściej jednak zagrożenia te dotyczą ludzi, natomiast warto mieć świadomość, że pajęczaki te są bardzo niebezpieczne również dla zwierząt. Na kontakt z nimi narażone są przede wszystkim psy, które lubią biegać w wysokich trawach czy po polach. Taki spacer jest dla czworonoga bardzo przyjemny, pozwalając mu spożytkować energię, ale jednocześnie może okazać się bardzo niebezpieczny. Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, w tym boreliozy, odkleszczowego zapalenia mózgu, czy babeszjozy. Ostatnia z wymienionych chorób jest tym groźniejsza, że nieleczona prowadzi do śmierci. Dlatego też kluczowa jest ochrona psów przed kleszczami. Nie sposób zabronić im wesoło biegać w trawach, zwłaszcza że kleszcz może dopaść zwierzaka w najmniej oczekiwanym miejscu, także pod samym domem.

Produkty przeciw kleszczom – jakie wybrać dla swojego psa?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą odstraszyć kleszcze. Jednym z najlepszych rozwiązań jest obroża dla psa, które spełnia określone normy. Obrożę należy dopasować odpowiednio do masy psa. Zakłada się ją w bardzo prosty sposób – przestrzeń pomiędzy szyją a obrożą powinna pomieścić dwa palce. Dzięki temu zwierzak jest dobrze chroniony, a jednocześnie nie czuje nadmiernego uciskuObroża Foresto wykazuje działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy, zapewniając pełną ochronę. Decydując się na jej zakup, nie musimy martwić się inwazją niechcianych pasożytów, a jednocześnie zastanawiać się, jak ochronić przed nimi swoje zwierzę. Produkty przeciwko kleszczom to również krople, które stosuje się bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Choć nie odstraszają one kleszczy, uniemożliwiają zakażenie psa. Substancja aktywna natychmiastowo uśmierca pasożyty, które przedostaną się na skórę. Krople na kleszcze nie sprawdzą się jednak w przypadku zwierząt z wrażliwą skórą. Przed ich zastosowaniem warto skonsultować się z weterynarzem, który dobierze odpowiedni produkt, mając na uwadze potrzeby psa. Po zaaplikowaniu kropli nie należy kąpać zwierzęcia przez kilka dni, zgodnie z zaleceniami producenta. Dobrym rozwiązaniem są również tabletki na kleszcze. Ich zadaniem, podobnie jak kropli, jest uśmiercenie kleszcza, który przedostanie się na skórę zwierzęcia. Dzięki temu kleszcz nie zdąży go zarazić. Tabletki nie będą odpowiednie dla psów, które nie ukończyły 12. miesiąca życia.

Jak długo działają poszczególne preparaty na pchły i kleszcze?

Najdłuższą, bo aż 8-miesiączną ochronę przed kleszczami zapewniają specjalistyczne obroże. Nieco krócej działają natomiast inne preparaty na pchły i kleszcze. Krople pomagają przez kilka tygodni, podobnie jak tabletki. Trzeba je więc aplikować na skórę lub podawać zwierzęciu dosyć często. Warto pamiętać, że obecnie ciepła jesień, sprzyjająca inwazji kleszczów trwa znacznie dłużej, niż jeszcze kilka lat temu. Wydłuża się więc okres, w którym trzeba zapewnić psu odpowiednią ochronę.

Jaki produkt przeciw kleszczom wybrać w 2024 roku?

Kleszcz to trudny przeciwnik – problemem jest nie tylko usunięcie go ze skóry psa, lecz również potencjalna choroba, z jaką później może zmagać się nasz pupil. Dlatego też warto wybrać odpowiedni środek ochronny, który zapewni nam spokojne spacery nawet w bardzo wysokich trawach. Doskonałym rozwiązaniem będzie specjalna obroża dla psa – można ją założyć już 7-tygodniowemu szczeniakowi, podczas gdy inne metody zwykle stosuje się u starszych psów. Obroża, jak wspomniano, musi być dostosowana do masy zwierzęcia, dlatego warto szczegółowo zapoznać się ze specyfiką produktu i zaleceniami producenta. W razie wątpliwości zapytajmy o radę weterynarza, który podpowie, jak ochronić zwierzę przed pasożytami, a tym samym przed bardzo groźnymi, śmiertelnymi wręcz chorobami.

Materiał sponsorowany.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *