Ile Zarabia się za 1000000 Wyświetleń na YT (Friz, Wersow itp.)?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind

Internet to miejsce, w którym każdego dnia jesteśmy bombardowani propagandą luksusowego życia przez Influencerów, ale czy zastanawiałeś się ile w tym jest prawdy? Ile tak naprawdę zarabia się na popularnych platformach typu Youtube? Ile zarabia Friz, Wersow oraz pozostali topowi twórcy w Polsce?

Zgaduje, że tak, bo w końcu jakoś tutaj trafiłeś… i nie jesteś w tym sam!

Dlatego w tym artykule dowiesz się, ile mniej więcej zarabiają najpopularniejsi youtubowi twórcy oraz jak wyglądają zarobki w Internecie.

Ile zarabia się za 1000000 wyświetleń na yt oraz innych platformach?

Chociaż dla obecnych pokoleń coś takiego jak zakupy w Internecie wydaje się naturalną rzeczy, to dane wskazują, że rynek ten NIE jest jeszcze tak bardzo rozwinięty jak mogłoby się wydawać – mówi się o około 5% całego rynku – z prognozą na coraz większe zyskiwanie.

Informacja ta jest o tyle ważna w tym temacie, że obecnie wymienione zarobki będą prawdopodobnie z każdym miesiącem stanowić coraz mniejszy % obecnego przychodu twórców, ponieważ coraz więcej firm otwiera się na ten świat, a co za tym idzie, zwiększają się przychody od reklamodawców.

Warto mieć również na uwadze, że duża część Influencerów nie zarabia bezpośrednio z wyświetleń, a przekłada swoją sławę na programy afiliacyjne, własne produkty i darowizny od odbiorców.

Jednak mając na myśli zarabianie na wyświetleniach, mamy na myśli reklamy, które wyświetlają się przy każdym filmiku na Youtube czy stronach internetowych, proponując nam ponownie przemyślenie zakupu ostatnio oglądanej rzeczy.

Chociaż istnieje kilka programów, które oferują ten rodzaj reklamy, to najpopularniejszym z nich jest Google ADSense.

Google ADSense pozwala nam automatyczne dodawanie reklam do różnego rodzaju stron internetowych oraz filmików Youtube, ale pobiera za to marże na poziomie 32 – 49% i daje różne kwoty za kliknięcie w zależności od danego tematu materiału.

Dlatego w ostatecznym rozrachunku twórca nie jest w stanie osiągnąć dużych zarobków z tej współpracy i jest zmuszony do pozyskiwania dodatkowych przychodów bezpośrednio wykorzystując swoja rozpoznawalność do zwiększania sprzedaży oferowanych przez niego produktów.

Ile zarabia się za 1000000 wyświetleń na yt oraz innych platformach?

Dużo stron poświęconych temu zagadnieniu deklaruje, że zarobki potrafią się wahać od poniżej 1zł (+/- 0.8zł) / 1000 wyświetleń tj. 1000zł / 1 000 000 wyświetleń do nawet ponad 10zł i z własnego doświadczenia wiem, że liczby tę chociaż mało mówiące to są prawdziwe.

Dla przykładu mogę podać, że prowadząc stronę o tematyce sportowej moje zarobki z jej tytułu sięgały średnio około 2.5zł (1.4zł – 4.5zł) / 1000 wyświetleń, ale już ten blog potrafi generować około 8zł (4zł – 16zł).

Zarobki z samych reklam są bardzo losowe, ale co najważniejsze nigdy nie są na tyle opłacalne jak inne formy przychodów z „fejmu”, ponieważ minimalny poziom konwersji sprzedażowej oblicza się na poziomie około 0.1%, co oznacza, że wystarczy sprzedać rzecz z marża na poziomie 10zł, aby zdeklasować ADSense.

Osobiście szacując potencjalne zarobki z tytułu reklam na Youtube, blogach i tym podobnych mediach, nigdy nie brałbym pod uwagę kwoty większe niż +/- 2zł za każde 1000 wyświetleń tj. 2000zł za 1 000 000 wyświetleń.

Ile zarabia się na Youtube za 1000 wyświetleń w Polsce według ludzi z branży?

https://www.youtube.com/watch?v=69Rgmi3slEM&t=223s

Chociaż już wspomniałem, że ciężko jest jednoznacznie określić, ile zarabia się na Youtube, a liczbę tę można celniej przedstawić na podstawie zakresu, to analiza opierająca się o informacje z socialblade.com oraz niebezpiecznik.pl, wskazuje, że nawet wspomniana przeze mnie kwota może być dość optymistyczna.

Według tych informacji chcąc bezpiecznie obliczyć prawdopodobne przychodzi z Youtube, warto zdecydować się na założenie, że każde 1000 wyświetleń to potencjalny zarobek na poziomie 1.5zł.

Jednak warto pamiętać o tym, że jest to prawdopodobnie najmniejsza część przychodów twórców, a Ci w większości dysponują bardzo solidnie rozwiniętymi brandami, które są zwieńczeniem ich popularności.

Ile i na czym zarabia youtuber pokroju Friza?

Ile zarabia youtuber?
Ile zarabia youtuber?

Wiemy już, że zarobki Youtubera są bardzo ruchliwe i zależne nie tylko od wyświetleń, ale również tematyki prowadzonego przez niego kanału, ale co jeszcze wpływa na ostateczną sumę, które ląduje pod koniec miesiąca na jego konto?

Okazuje się, że jednym z najważniejszych czynników jest wiek odbiorców, którzy wraz z byciem coraz starszymi, są w stanie przeznaczyć większe środki na wsparcie swojego ulubionego twórcy, zakup reklamowanych przez niego produktów czy też bezpośrednie zaopatrywanie się w sprzedawanego przez niego rzeczy.

Wiek ma również duże znaczenie dla sponsorów, którzy również rozumieją różnice w potencjalnym zarobków, która wynika z tego czynnika.

Do najbardziej popularnych form dodatkowych zarobków należy m.in.:

 • Reflinki
 • Książka / e-book
 • Sklep internetowy
 • Promocję różnego rodzaju marek
 • Przenoszenie ruchu na inne media (np. bloga) – więcej reklam

Ile zarabia Friz, Wersow i inni popularni Youtuberzy?

Ile zarabia Friz i inni popularni youtuberzy?
Ile zarabia Friz i inni popularni youtuberzy?

Wiemy już, jak mniej więcej liczyć zarobki Youtuberów oraz twórców internetowych, co wpływa na nie, ale co na ten temat mówią sami zainteresowani?

Z najnowszego wywiadu przeprowadzonego przez program „Duży w maluchu”, dowiadujemy się z pierwszej ręki, ile zarabia Friz.

Sam Artysta twierdzi, że jest mu ciężko oszacować ile dokładnie wynoszą jego zarobki, ale z obecnie zgromadzonymi pieniędzmi jest w stanie już teraz przejść na emeryturę i żyć na „wystarczającym poziomie”.

Dodatkowo dowiadujemy się od Friza, że jednym z jego głównych celów na obecny rok (2020) jest zakup nowego Lamborghini.

Przykładowe zarobki popularnych kanałów na Youtube:

 • Ile zarabia Z DVPY? 1.3 do 1.7 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia WIP BROS?16 do 22.5 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Lekko nie będzie? 3 do 3.5 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Gimper? 13.3 do 19 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Kruszwil? 57 do 71.5 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Matura to bzdura? 8 do 11 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Warszawski koks? 6.5 do 9.2 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Stuu? 31.5 do 45 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Blowek? 19.3 do 27.6 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Friz? 111 do 238 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Wersow? Około 115 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Tromba? Około 115 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Mini majk? Około 120 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia MURCIX? Około 42 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia Poczciwy Krzychu? Około 42 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia kamuś? Około 115 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia poczciwykrzychu? Około 115 tys. zł miesięcznie.
 • Ile zarabia się na youtube za 1000 wyświetleń? około 1.5zł za 1000 wyświetleń.

Czy warto próbować swoich sił w byciu Youtuberem?

Ile zarabia się za 1000000 wyświetleń na yt (friz, wersow i inni)?
Czy warto próbować swoich sił w byciu Youtuberem?

Podobnie jak w przypadku Blogerów oraz pozostałych Influencerów, coraz trudniej jest zaistnieć jako Youtuber i będzie tylko ciężej, ponieważ zaczyna brakować nisz, o które można budować swoją społeczność.

Warto również pamiętać o tym, że obecni, topowi Youtuberzy wcale nie marnują swoich 5 minut i reinwestują zarobione pieniądze w sztab ludzi, który pomaga im dbać o dalszy rozwój kanału oraz przygotować materiały w taki sposób, aby odpowiadały one, wciąż rosnącym wymaganiom użytkowników, co do jakości otrzymywanego dzieła.

Jednak nie powinno Cię to zniechęcać do spróbowania, ponieważ zawsze jest szansa, że może tym razem los się do Ciebie uśmiechnie.

W przypadku twórczości internetowej jest o tyle prościej, że rzadko kiedy niesie ona za sobą jakieś poważniejsze, negatywne konsekwencję, niż zmarnowany czas na tworzenie materiału.

Jak zacząć zarabiać na yt?

Jak zacząć zarabiać na yt?
Jak zacząć zarabiać na yt?

Dzięki temu, że internet wciąż stanowi dla nas najbardziej „otwarte” źródło informacji, a samemu Youtube’owi jest na rękę, aby coraz więcej osób chciało tworzyć treści na ich platformie, praktycznie każdy może bez większego problemu zacząć udostępniać swoją twórczość, zakładając kanał i udostępniając film.

Warto jednak pamiętać o tym, że od pewnego czasu serwis ten wprowadził minimalne wymagania, co do osób, które chcą zacząć zarabiać na reklamach wyświetlanych w filmach.

Do odblokowania tej funkcji musisz uzyskać co najmniej 10.000 wyświetleń (nie subskrypcji), co jest dość proste do uzyskania, ale prowadzi do wstępnej selekcji.

W między czasie możesz się rozglądać również za bezpośrednimi współpracami z firmami. Chociaż duże marki raczej nie spojrzą na nierozwinięty kanał, bo niesie to dla nich za duże ryzyko wizerunkowe, to jest pełno mniejszych firm, które bardziej chętnie chwytają się każdej możliwości współpracy.

Skąd mieć pomysł na własny kanał?

Oczywiście kanał jest najlepiej prowadzić według własnego upodobania i bez sztucznego udawania kogoś, kim się nie jest, ale na dłuższą metę zazwyczaj każdy się wypala, a proces wymyślania czegoś, co jest w stanie przyciągnąć widza jest drogi nie tylko w pieniądze, ale również czas.

Dlatego większość popularnych Youtuberów po prostu kopiuję to, co dobrze przyjęło się na zachodzie, powtarzając tym samym sukces pierwowzoru.

Pomimo różnych narodowości, ludzie mają podobny gust, co przekłada się na to, że jeżeli coś odniosło sukces, to kopia sprawdza się również w innych krajach.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

5 komentarzy

  1. Kto oglada Friza? Dzieci. Dorosli w wiekszosci nie maja pojecia o jego Istnieniu. Dlaczego? Bo sie nie interesuja tym Co ogladaja ich dzieci. A co takiego afirmuja filmy p. Friza? Czy sa to jakies wartoscipwe rzeczy? Czy rodzice chcą podobnych zachowan u swoich pociech? Internet nie jest idiotoodporny nie ma granic i ciagle się zmienia. Nikt nas nie zmusza do ogladania p. Friza. Ja obejrzalem jeden film i mi wystarczy ale ranking na +1 Ilu jest takich ktorzy wejda z ciekawosci jak ja? Czy za glupote powinno sie karac? Moim zadaniem wystarczy ignorowac. Bo kazdy idiota moze nagrac film I puscic w siec. A im durniejszy tym wieksza ogladalnosc. Dawniej w TV mielismy Kwant, pegaz, wielka gre a teraz same pamietniki z wakacji i kiepskich. Glupich nie sieja

   1. A na dzieciach oglądających youtube można zarobić najwięcej dzieci z wielką chęcią oglądają minecrafta co przekłada się na liczbę wyświetleń

 1. Teraz stawki na YouTube są bliższe 3-4zł jeżeli ma się wartościowy content i dobrą retencję 🙂 Każdy może zarabiać na Youtube, wystarczy telefon/komputer i ciekawy pomysł. Ograniczenia takie że do programu partnerskiego obecnie nie jest się łatwo dostać bo trzeba 1000 subów i 4000 godzin oglądania. Tak czy siak można to obejść, bo strony typu https://socialblade.pl/ oferują nabicie watchtime i subów za opłatą 😛 a przy okazji można podpompować swoje filmy wyświetleniami i udostępnieniami które wybiją nasze filmy w wyszukiwarce. Ci co narzekają – wystarczy wziąć się do roboty i można wszystko 🙂

  1. Pieniądze z wyświetleń to mały kawałek zysku Friza i innych. Większość kasy to reklamowanie produktów na filmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *