Prezent dla miłośnika kolarstwa – co wybrać?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
kolarz jadący ulicą przy zachodzie słońca

Wybranie odpowiedniego prezentu może przyprawiać nie jedną osobę o potężny ból głowy. Niezależnie od tego, z jakiej okazji będzie to upominek, często pojawia się nutka niepewności dotycząca tego czy wybrany prezent przypadnie do gustu osoby obdarowywanej. Nie inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o podarunek dla miłośnika kolarstwa. Na jakie pomysły warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego prezentu dla pasjonata dwóch kółek?

Niezbędnik każdego kolarza

Kolarstwo to interesująca i niezwykle wymagająca dyscyplina sportowa, która z roku na rok przyciąga coraz to większe grono reprezentantów. Nie trzeba być profesjonalnym kolarzem, ani nawet zaawansowanym rowerzystą, by cieszyć się urokiem tego sportu. Również osoby początkujące mogą w przystępny sposób rozpocząć swoją przygodę z jeżdżeniem na rowerze. Jednak najważniejszym elementem, bez którego niemożliwa jest jakakolwiek jazda jest – rower! Dla miłośnika kolarstwa nie ma nic bardziej wartościowego od dobrej jakości roweru. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z odbiorcą prezentu, by sprawdzić czy wszystkie parametry są odpowiednie oraz czy sam przedmiot przypada tej osobie do gustu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Coraz większą popularnością, na rynku kolarskim, zaczynają cieszyć się kaski oraz najróżniejsze ochraniacze rowerowe. Wszystko w celu zapewniania jak największego bezpieczeństwa podczas podróży. Te natomiast mogą odbywać się zarówno po mieście, na betonowych drogach, jak i na szosach czy w terenie. Przy wyborze kasków rowerowych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wagę danego kasku;
  • jego wytrzymałość;
  • systemy SPIN (lepsza ochrona czaszki);
  • wkładki EPS (chroni przed uderzeniami oraz izoluje drgania);
  • wentylację, chroniącą przed nadmiernym nagrzaniem;
  • aerodynamikę (opływowy kształt zapewnia sprawniejsze poruszanie się na trasie).

Ochraniacze rowerowe będą nieocenione podczas jazdy po stromych zjazdach czy nierównych terenach. Chronią one w szczególności kolana oraz łokcie. Występują jednak także ochraniacze na plecy, buty czy plecak. Zapewniają one większy spokój podczas jazdy, gwarantując wyższy poziom bezpieczeństwa. Przy wyborze warto skupić się na elastyczności materiału, z jakiego zostały wykonane oraz na jakości ich wentylacji.

Garderoba kolarza

Odpowiednio dopasowane ubrania są niezbędne dla komfortu jazdy każdego kolarza. Pozwalają one nie tylko na wykonanie skutecznego treningu, ale także zapewniają odpowiednio temperaturę ciała i pomagają rowerzyście przy trudnych warunkach atmosferycznych.

Obuwie

Ważnym elementem garderoby każdego miłośnika kolarstwa są buty rowerowe. Dzięki swojej specjalnie zaprojektowanej podeszwie, izolacji termicznej oraz oddychalności zapewniają wybitną przyczepność, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Ubrania

Ciekawym pomysłem na prezent mogą być też koszulki, spodnie czy okulary rowerowe. Te pierwsze, zarówno damskie, jak i męskie, zapewniają odpowiednie odprowadzanie wody, dzięki którym możliwe jest zachowanie wygody i suchości w trakcie jazdy. Spodnie rowerowe sprawdzą się podczas dłuższych rowerowych wycieczek. Są też skrojone tak, by gwarantować pełną swobodę ruchu rowerzysty. Podczas niemal każdej jazdy na rowerze, nieocenione jest również posiadanie okularów rowerowych, które chronią oczy, zarówno przed działaniem promieni słonecznych, jak i przed niepożądanymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Przytoczone pomysły to jedynie wierzchołek góry lodowej w całym oceanie możliwości do wyboru. Oprócz wyżej wymienionych przedmiotów, także najróżniejsze rowerowe akcesoria, takie jak breloczki, lampki, siodełka, koszyki czy bidony, z pewnością zadowolą niejednego miłośnika kolarstwa.

Post promocyjny

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *