Zwiększ efektywność projektowania architektonicznego dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
Archicad

Bez odpowiednich programów projektant wnętrz nie stworzy dzieła, jakie sobie wyobrażał. Potrzebne są więc narzędzia, które nie tylko to ułatwią, ale również umożliwią. Takimi są Archicad oraz Eptar, oprogramowania, które doskonale wpisują się w oczekiwania i potrzeby wszystkich projektantów wnętrz.

Archicad – poznaj go bliżej

Archicad to oprogramowanie stworzone dla projektantów inżynierów, którzy chcą nie tylko rozwijać się w swojej branży, ale również usprawnić przygotowywanie projektów i modeli dla klientów. Archicad umożliwia bowiem automatyczne tworzenie dokumentacji, co oczywiście przekłada się na znacznie szybsze tworzenie. Oprogramowanie zadba również o profesjonalną wizualizację każdego projektu, ma to ogromne znaczenie dla samych klientów, którzy mogą przed rozpoczęciem prac budowlanych zobaczyć każdy szczegół. Program obsługuje aż 40 formatów do eksportu i importu w tym klasyczne czy też DWG, PDF i XLS. Nie można tutaj zapomnieć o uniwersalnych takich jak OPEN BIM czy IFC i BCF.

Eptar – platforma do międzybranżowej współpracy

Eptar to platforma stworzona z myślą o międzybranżowej współpracy przy różnorodnych projektach budowlanych. Oferuje ona dodatkowe narzędzia BIM doskonale współpracujące z oprogramowaniem Archicad. Są to m.in. takie dodatki jak Reinforcement, Architerra czy Tiling. Platforma zbudowana w oparciu o powszechnie używane otwarte standardy BCF. Dostępne aplikacje ułatwiają, między innymi projektowanie zbrojeń oraz tworzenie zestawień elementów stalowych. Dodatki do Archicada w wygodny sposób pozwalają na pracę i wizualizację morfologii w 2D i 3D. Co więcej, znacznie przyspiesza tworzenie układów dowolnych płytek na ścianach i podłogach. Eptar z pewnością będzie nieodłącznym elementem pracy każdego architekta wnętrz czy krajobrazu.

Dlaczego warto wybrać program Archicad?

Archicad jest niezwykle intuicyjnym programem, dzięki czemu tworzenie modeli i projektów może odbywać się w sposób niezwykle szybki. Często przy nieco mniejszych zadaniach wystarczy jedynie kilka kliknięć, aby wygenerować rzuty, przekroje, elewacje czy stworzyć sam model 3D. Archicad ma zawsze aktualne zestawienia, umożliwia łatwą wymianę danych, bo obsługuje ponad 40 formatów eksportu. Nie można zapomnieć o tym, że oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane!

Archicad przy pracy zdalnej – pracujcie jednocześnie!

Decydując się na korzystanie z Archicada, masz możliwość pracy zdalnej z dowolnej lokalizacji. To jednak nie wszystko, oprogramowanie, a dokładnie konkretny projekt może być w tym samym momencie przeglądany i edytowany przez cały zespół pracowników. Znacząco usprawnia to pracę, co oczywiście przekłada się na szybsze stworzenie dzieła, a także przedstawienie jego finalnej wersji inwestorowi. Nad całością pracy zespołowej czuwają dwie podstawowe funkcje oprogramowania: BIMcloud oraz Teamwork. Sprawdź zarówno Archicad, jak i narzędzie dodatkowe Eptar, przekonaj się, że warto z nich korzystać!

Artykuł partnera.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *