Zaparzacz do herbaty – jaki zaparzacz do herbaty wybrać?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie
Uniwersalny zaparzacz do herbaty

Jaki zaparzacz wybrać? Rodzajów zaparzaczy jest tak wiele, co samym gatunków herbat i sposobów ich przygotowania. Na przykład liście białej herbaty wymagają konkretnej temperatury parzenia (80-90 stopni C), więc do przygotowania naparu doskonale sprawdzą się ceramiczne imbryki. Natomiast czarna herbata jest już mniej wymagająca – do jej przygotowania może wystarczyć kubek ze wsadzanym do niego zaparzaczem. Zobacz mały przegląd naczyń i dodatków do zaparzania herbaty.

Zaparzacze do herbaty wsadzane do kubka

Jeśli bardziej smakuje Ci herbata zaparzana z liści niż z torebki, ale też zależy Ci na jej szybkim przygotowaniu, wybierz zaparzacz do herbaty wsadzany do kubka. Może mieć postać silikonowego sitka o ciekawym kształcie lub metalowej, zamykanej łyżeczki z miejscem na susz. Jego zadanie jest bardzo proste – uwolnić aromat i smak mieszanki, nie uwalniając do kubka liści.

Uniwersalny zaparzacz do herbaty – french press

Kolejną kategorią są zaparzacze tłokowe. Liście herbaty wystarczy wsypać na dno naczynia i zalać wodą. Po kilku minutach, gdy się rozwiną, możesz docisnąć pokrywkę z tłokiem do dna. Dzięki temu nawet najdrobniejsze fusy pozostaną we french pressie, a do kubka czy filiżanki możesz przelać czysty napój o głębokim aromacie.

Drippery do zaparzania herbaty

Wprawieni miłośnicy parzenia herbaty mogą wybrać dripper. Doskonale sprawdza się do przygotowywania drogich herbat liściastych z suszonymi owocami. Do górnej części wsyp herbatę i zalej wodę. Przezroczyste ścianki drippera pozwalają obserwować rozwijające się liście, co ułatwia ocenę jakościową naparu. Po zaparzeniu postaw górną część na filiżance – gotowy napój przeleje się do naczynia przez sitko. Warto wybrać model z zaworem, który otwiera się w momencie postawienia urządzenia na filiżance. Podniesienie naczynia automatycznie go zamyka, więc herbata nie cieknie.

Klasyczne imbryki do parzenia herbaty

Wiele osób wciąż korzysta z imbryków do herbaty – to klasyczne zaparzacze wykonane z ceramiki, szkła lub żeliwa. Można je kupić w różnych pojemnościach. Eleganckie egzemplarze mogą zdobić stół podczas uroczystości. Sprawdzą się na przykład do herbaty zielonej czy czerwonej. Dostępne są duże czajniki dla całej rodziny i małe czajniczki dla jednej osoby – często są w zestawie z pasującymi filiżankami. Warto sprawdzić, czy mają dodatkową komorę na susz lub sitko do przecedzania. Świetny pomysł na prezent.

Artykuł partnera.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *