Farbowanie włosów po wcześniejszym rozjaśnianiu – co warto wiedzieć?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Fryzury męskie
Farbowanie włosów po wcześniejszym rozjaśnianiu

Wiele kobiet lubi metamorfozy na swojej głowie. Jeżeli zdecydowałaś się na rozjaśnianie i po pewnym czasie kolor Ci się znudził i chcesz wrócić do ciemniejszego, to oczywiście nie powinnaś podejmować samodzielnej próby farbowania, bo to może się skończyć dziwnym kolorem włosów. Musisz wiedzieć, że poprzez rozjaśnianie Twoje ciemniejsze włosy zostają pozbawione czerwonego barwnika, zatem przejście po rozjaśnianiu od razu do farbowania nie jest wskazane. Co zatem należy zrobić?

Co się stanie, gdy zafarbujesz włosy po rozjaśnianiu?

Choć często można spotkać się z radami, by po rozjaśnianiu włosy zafarbować na kolor najbardziej zbliżony do naturalnego, to jednak takie działanie może spowodować opłakane w skutkach następstwa. Włosy pozbawione czerwonego barwnika mogą stać się zielone, jeśli od razu poddasz je farbowaniu. Przejścia tonalne z blondu do brązu muszą być stopniowe. Najpierw konieczne jest przejście z blondu do czerwieni, a później do brązu. Można więc powiedzieć, że kolejność jest odwrotna do tej, która ma miejsce podczas rozjaśniania włosów, gdy są one pozbawiane czerwonego pigmentu.

Łagodne przejścia tonalne można uzyskać poprzez tonowanie włosów

Nie od razu trzeba przechodzić z blondu do brązu i można zdecydować się po prostu na ciemniejszy odcień blondu. W jego uzyskaniu pomoże tonowanie, oczywiście przeprowadzone w salonie fryzjerskim. Specjalista odpowiednio dobierze toner i sprawi, że włosy zyskają nowy odcień i to bez inwazyjnego traktowania farbą z amoniakiem. Toner oblepia włosy i nie wnika w jego strukturę. Jednocześnie wypłukuje się równomiernie i nie ma obaw o powstawanie zacieków czy plam. Można udać się na kolejną łagodną koloryzację przy użyciu tonera już po 6 tygodniach. Jednocześnie produkt zawiera składniki wzmacniające i odżywcze, zatem nie ma obaw, że po tym zabiegu włosy będą osłabione.

Farbowanie po wcześniejszym rozjaśnianiu – jak powinno przebiegać?

Jeżeli chcesz zdecydować się na farbowanie włosów po rozjaśnianiu, to musisz udać się do salonu kosmetycznego, gdzie fryzjer profesjonalnie zajmie się Twoimi włosami. Gdy kolor po rozjaśnianiu nie wyszedł tak jak się tego spodziewałaś nie musisz się załamywać. Możesz spróbować używać szamponów i odżywek wyrównujących kolor do odcieni chłodnych lub ciepłych. Jeśli to na niewiele się zdaje po prostu wzmacniaj włosy proteinami i szamponami na bazie kwasu hialuronowego, a także naturalnymi olejami, które nie powodują zmiany koloru, jak choćby konopnym czy z awokado. Gdy włosy będą już wzmocnione możesz przejść do zabiegów koloryzacji. Najlepiej postawić na tonowanie. Choć niektórzy próbują stosowania utleniacza o mniejszym stężeniu i koloru nieco ciemniejszego, to jednak toner, który w swoim składzie nie ma amoniaku najlepiej sprawdzi się na włosy po wcześniejszym rozjaśnianiu. Dzięki temu na pewno na głowie nie uzyska się zielonych czy też pomarańczowych odcieni. Co ważne dzięki zastosowaniu profesjonalnych produktów fryzjer może uzyskać pożądany kolor włosów w czasie jednej wizyty. Nie ma zatem konieczności ponownego umawiania się na farbowanie po pierwszym zabiegu. Przyciemnianie włosów rozjaśnianych jest często trudniejsze niż odwrotny proces, zatem nie warto zabierać się za to samodzielnie.

Jednocześnie przypominamy, że włosy po takim zabiegu należy odpowiednio pielęgnować. Trzeba sięgnąć po kosmetyki głęboko nawilżające, bo choć tonowanie nie wnika w strukturę włosa, to wcześniejszy zabieg rozjaśniania na pewno sprawił, że łuski są rozchylone i przez to włosy szybko tracą wilgoć.

Artykuł promocyjny.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *