Sesderma – poznaj kosmetyki z retinolem!

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki
kosmetyki z retinolem

Biorąc pod uwagę to, że działania marki Sesderma koncentrują się na pielęgnacji anti-aging, nie powinno dziwić, że w jej kosmetykach można często spotkać retinol. Składnik ten został w nich jednak zastosowany w innowacyjny sposób. Dlaczego warto sięgnąć po produkty Sesdermy zawierające retinol? Odpowiadamy.

Skuteczna pielęgnacja z nanotechnologią od Sesdermy

Sesderma to marka stawiająca na innowacje. Choć dotyczą one różnych aspektów, to jednak jedna z nich szczególnie zrewolucjonizowała globalny rynek kosmetyczny. Mowa tu o nanotechnologii służącej do skutecznego transportu substancji aktywnych w głąb skóry.

Nanosomy to mikrocząsteczki, które są złożone z liposomów i mają średnicę równą ok. 100 nm, co czyni je niemal 200 razy mniejszymi od komórek składających się na ludzką skórę. Puste w środku pęcherzyki mogą zostać połączone z niemal każdą substancją aktywną, która zyska dzięki temu precyzyjny transport przez naskórek aż do miejsca, w którym może zadziałać na dany problem.

Jak działa retinol w formie nanosomów?

O skuteczności retinolu, pochodnej witaminy A, w pielęgnacji przeciwstarzeniowej nie trzeba nikogo przekonywać. Składnik ten działa na kilku polach, m.in. stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzając naturalne procesy regeneracyjne skóry oraz łagodnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka. Może przyczynić się również do uszczelnienia bariery hydrolipidowej, poprawy ukrwienia skóry, eliminowania wolnych rodników czy wreszcie do regulowania pracy gruczołów łojowych produkującym sebum.

Pomimo tak wszechstronnego działania nie pozostaje jednak bez wad. Retinol musi być zawsze stosowany świadomie, gdyż aplikowany bez wcześniejszego zbudowania tolerancji skóry pozostawi po sobie podrażnienia. Wymaga również stosowania ochrony przeciwsłonecznej, gdyż promienie UV wpływają na receptory jądra komórkowego, blokując działanie tego składnika.

Marce Sesderma udało się pokonać większość trudności związanych z aplikacją retinolu na twarz dzięki wcześniej wspomnianej nanotechnologii. Gdy cząsteczka retinolu zostaje zamknięta w liposomowej otoczce nanosomu, zyskuje wiekszą stabilność w kontakcie z powietrzem i słońcem. Staje się też lepiej tolerowana przez skórę, co zmniejsza ryzyko powstania podrażnień.

Sesderma wykorzystuje także różne rodzaje retinoidów o komplementarnym działaniu, m.in. retinol, retinaldehyd i retinyl. Każda z nich działa w innym tempie, a sama forma nanosomu sprzyja powolnemu, stopniowemu uwalnianiu substancji aktywnych. W rezultacie skóra przez cały czas ma kontakt z ich odpowiednim poziomem zapewniającym skuteczność działania.

Sesderma – skuteczne kosmetyki z retinolem

W kontekście pielęgnacji z retinoidami najlepszymi opiniami cieszy się seria Sesderma Reti Age, w której wykorzystano aż trzy formy łatwo przyswajalnych przez skórę retinoidów. Ich przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne działanie potęguje również dodatek czynników wzrostu, kwasu hialuronowego i peptydów mimetycznych.

Na uwagę zasługuje także linia Retises, która jest zorientowana na zmniejszenie widoczności istniejących zmarszczek. Do wyboru są kremy w dwóch stężeniach retinolu: 0,25% i 0,5%. Pierwszy z nich sprawdzi się na początku przygody ze stosowaniem tego składnika. Drugi będzie doskonałym wyborem dla skóry ze zbudowaną tolerancją na retinol.

Retinol można też znaleźć w innych kultowych seriach pielęgnacyjnych marki Sesderma, jak chociażby Resveraderm (retinol + resweratrol), Azelac RU (kwas azelainowy + retinol) czy Estryses (retinol liposomowy + witamina C). Więcej skutecznych kosmetyków od tego producenta znajdziesz tutaj: https://www.4skin.pl/sklep/marki/sesderma/.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *