Te błotniki rowerowe sprawdzą się w każdych warunkach! Poznaj nasze TOP 5

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Styl
błotniki rowerowe

Wielu miłośników dwóch kółek, kompletując akcesoria, zapomina o błotnikach rowerowych. Niestety często o ich braku przekonujemy się już po podróży w wymagającym, błotnistym terenie. Poniżej przekonasz się, dlaczego lepiej o nie zadbać z wyprzedzeniem i poznasz pięć ciekawych inspiracji.

Błotniki rowerowe: oto dlaczego nie warto o nich zapominać

Przedstawianie bardzo długiej listy zalet jeżdżenia rowerem mija się z celem. Wszyscy doskonale wiemy, że ten jednoślad to idealne połączenie zwinnego i szybkiego transportu – i to niezależnie od terenu – oraz doskonały sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Lista wad jest zdecydowanie krótsza, jednak z pewnością otwiera ją ryzyko zabrudzenia podczas jazdy w niesprzyjającej aurze i po nie najlepiej utwardzonej nawierzchni. Zapewne każdemu z nas zdarzało się po prostu być opryskanym wydostającym się spod opon błotem. Niekiedy zdarza się również, że towarzyszą mu kamienie, kruszywo czy inne elementy, które mogą uszkodzić delikatny lakier.

Oczywiście podstawowym sposobem na ochronę zarówno rowerzysty, jak i jego pojazdu przed zabrudzeniem i uszkodzeniami są błotniki rowerowe. Dlaczego pamiętanie o nich jest tak ważne? Wbrew pozorom chodzi nie tylko o estetykę. O ile ubrania poplamione błotem można wyprać (choć nie zawsze jest to proste), zanieczyszczenia i kamyczki mogą poważnie zaszkodzić samemu rowerowi. Często uszkadzają powłokę lakierniczą, ale zdarza się także, że przedostają się do amortyzatorów, które wbrew pozorom są dosyć delikatnymi konstrukcjami.

Jakie błotniki wybrać? Znajdź swoją inspirację

Jak widzisz, jeżeli kompletujesz wyposażenie, błotnik rowerowy tylny i przedni bez wątpienia powinny znaleźć się na szczycie listy zakupów. I to niezależnie od tego, czy uwielbiasz wolność, jaką daje MTB, czy wolisz spokojne podróże rowerem miejskim. Znajdziesz także modele w różnych rozmiarach – obok błotników rowerowych 28 cali nie brakuje też propozycji, które sprawdzą się w przypadku mniejszych pojazdów, w tym rowerków dziecięcych.

Oczywiście znajdziesz sporo różnorodnych modeli i wariantów, dlatego pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania. Poniżej zebraliśmy kilka efektownych błotników rowerowych 4-bike.

Łączą w sobie wytrzymałość i wysoki poziom ochrony z intrygującym wyglądem, który bez trudu dostosujesz do swoich oczekiwań i stylu Twojego jednośladu. Ostatecznie również ten element pozwoli Ci na jego personalizację!

  1. Intrygujący, jednolity kolor

To, wydawałoby się, klasyka, jednak również klasyka może być niepowtarzalna i inspirująca. Wystarczy, że wybierzesz jeden z intensywnych kolorów: pomoże Ci to wyróżnić się na tle innych rowerzystów, ale jednocześnie uniknąć nadmiernej ekstrawagancji.

  1. Styl militarny

Dlaczego Twój rower miałby nie upodobnić się do przecinającego niebo myśliwca? Seria błotników rowerowych z lotniczą szachownicą to wyjątkowo ciekawa inspiracja, która pozwoli Ci też oddać hołd legendarnym polskim lotnikom.

  1. Wielokolorowe zwierzęta

Wyraziste kolory i podobizny tygrysów, lwów czy goryli? To przepis na naprawdę interesujący projekt. Nie tylko na dziecięcym rowerku.

4. Kamuflaż

Wróćmy do stylu wojskowego. Minimalizm i efektowny wygląd moro (występującego w różnych paletach barw) robią świetne wrażenie także w przypadku rowerów. Te błotniki rowerowe nie służą jednak do maskowania się w trudnym terenie. Wręcz przeciwnie: pomogą Ci wyróżnić się na tle tłumu.

5. Błotniki dla dzieci

Oczywiście szczególnie musimy zadbać o dzieci i ich pierwsze jednoślady. Z myślą o nich przygotowano wiele kolorowych i zabawnych wzorów, które okażą się świetną dekoracją niewielkich rowerów. W tym przypadku ważną rolę odgrywa również rozmiar: należy wybrać np. błotniki rowerowe 20 cali.

Artykuł promocyjny.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *