Najlepsze (fajne) gry na telefon za darmo w 2020 roku (online)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind

W rok 2020 wchodzimy z wieloma świetnymi, darmowymi grami na telefon, które dzięki swojej różnorodności zapewnią godziny rozgrywki, niezależnie jaki gatunek preferujesz.

Przyszły rok będzie o tyle ciekawy dla rynku gier na telefon, ponieważ wciąż jest duży nacisk na zastępowanie produkcjami mobilnymi tych, w które możemy grać na komputerze stacjonarnym, dzięki czemu otrzymujemy fajne i darmowe gry na telefon.

Ta tendencja sprawia, że może spodziewać się większej ilości gier mobilnych, które wraz ze swoją premierą, będą dopisywane listy, co zapewni prosty dostęp do najważniejszych tytułów.

Najlepsze (fajne) gry na telefon za darmo w 2020 roku (online):

 1. Alto’s Adventure
 2. PUBG Mobile
 3. Alto’s Odyssey
 4. Shadowgun Legends
 5. Riptide GP: Renegade
 6. Superbrothers: Sword & Sworcery EP
 7. Hearthstone
 8. Plague, Inc.
 9. The Room series
 10. Pumped BMX series
 11. Limbo
 12. Rayman Adventures
 13. Terraria
 14. Plants vs Zombie
 15. The Pirate: Caribbean Hunt
 16. DomiNations
 17. Fortnite
 18. Pokémon GO

1. Alto’s Adventure

Alto’s Adventure to jeden z największych hitów w ostatnich latach, który za swoją grywalność zebrał wiele nagród branżowych i trafił do zestawienia Best of 2015 w sklepie App Store.

Głównym motywem jest łapanie lam, zdobywanie coinów oraz dzięki wykorzystaniu otaczającego nas świata, pokonywanie przeszkód, które stawia przed nami gra.

Gry na telefon z tej kategorii nie zaskakują nas rozbudowanym system mechanicznym, ale wymagają od nas zręczności i stopniowo wprowadzają coraz to trudniejsze planszę.

2. PUBG Mobile

Oficjalny PlayerUnknown’s Battlegrounds na telefon, który z miejsca podbił serca miłośników smartfonowej rozrywki. Gra na telefon, która pozwala zmierzyć się z 99 osobami, które tak jak ty pragną sprawdzić, komu uda się przetrwać rywalizację.

Jedną z największych zalet mobilnej wersji popularnej gry na PC jest fakt, że działa ona o niebo lepiej na telefonie, niwelując tym samym jedną z największych wad pierwotnego dzieła, bez utraty zamysłu twórcy.

3. Alto’s Odyssey

Kolejnym tytułem powiązanym z Alto’s Adventure jest Alto’s Odyssey, który działa na podobnej mechanice jak pierwowzór, ale tym razem trafiamy do bardziej zróżnicowanego świata.

Alto’s Odyssey daje nam również większą kontrolę nad zagraniami, co jeszcze bardziej pozwala nam się cieszyć pokonywaniem kolejnych wyzwań w grze.

4. Shadowgun Legends

Gry na telefon od dłuższego czasu próbują osiągnąć ten sam poziom, co gry na inne platformy i Shadowgun Legends jest tym dziełem, które potwierdzają, że rynek mobilny to przyszłość, który nie wiele potrzebuje, aby być największą branżą rozrywkową.

Pierwszoosobowa strzelanka, o której mówimy, jest najprawdopodobniej najlepszym przedstawicielem swojego gatunku wśród dostępnych w tym momencie. Dlatego każdy miłośnik shooterów powinien dać jej szanse.

5. Riptide GP: Renegade

Riptide GP: Renegade to jedna z tych gier, po których rozumiesz jak daleko zaszedł już postęp technologiczny. Wspaniała oprawa graficzna, rywalizacja oraz dobra mechanika sprawia, że jest to idealna propozycja dla osób, które lubią spędzać czas przy futurystycznych wyścigach.

Darmowa gra na telefon tego pokroju to łakomy kąsek dla wszystkich fanatyków mobilnej rozgrywki. Przez wielu uważana za lepszą wersję typowych wyścigów w stylu formuły 1, gdzie mamy do czynienia z bardziej realną rzeczywistością.

6. Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers: Sword & Sworcery EP miało swoją premierę w 2011 roku, a pomimo tego do dzisiaj jest jedną z czołowych produkcji, po którą sięgają gracze z całego świata.

Ta wciąż ciekawa gra zabierze Cię w pixelową przygodę, której towarzyszyć będzie specyficzna muzyka oraz unikalna mechanika, której nie sposób znaleźć w dzisiejszych grach na telefon.

7. Hearthstone

Najlepsze darmowe gry na telefon nie mogą się obejść bez Hearthstone’a, który wydaje się idealnie skrojony swoją mechaniką pod mobilne urządzenia.

Karcianka, która naznaczyła erę tego gatunku na PC, zapewni Ci godziny świetnej rozgrywki, rywalizację z prawdziwymi graczami oraz ciągłe zmiany, które nie pozwolą Ci na zanudzenie się i ciągłe powtarzanie tej samej sekwencji.

8. Plague, Inc.

Jak sama nazwa gry na telefon wskazuję, Plague polega na kontrolowaniu przez nas epidemii, której zadaniem jest zniszczenie istnienia na całej planecie Ziemi.

Naszym przeciwnikiem jest czas i człowiek, który za wszelką cenę stara się nas powstrzymać. Wiele rozwiązań do jednego celu pozwoli nam dłużej cieszyć się rozgrywką, która nie za często jest spotykana w mainstreamie.

9. The Room series

Gry na telefon od The Room Series przenoszą nas do bliżej nieokreślonego świata i pomimo tego, że każda część jest kontynuacją poprzedniej, to nie musimy zaczynać od początku, aby zrozumieć założenie gry.

Główną rozgrywką nie jest zarys fabularny, ale mechanizm gry, który wymusza na nas wspięcie się na wyżyny swojej inteligencji, aby rozwiązać przygotowane dla nas zagadki i odkryć przejścia do następnych, jeszcze cięższych etapów.

10. Pumped BMX series

Jeżeli jesteś fanem gier, w których fabuła opiera się na jeździe i skakaniu na BMXie, to ta propozycja gry na telefon będzie idealna dla Ciebie.

Nie dość, że twórcy dają nam rozbudowany świat oraz wachlarz możliwości, to dodatkowo już teraz są dostępne aż trzy wersję ten rowerowej serii.

11. Limbo

Limbo swojego czasu był jedną z najpopularniejszych gier na telefon w Polsce i nic w tym dziwnego, ponieważ jego mroczny klimat może się podobać.

W grze wcielamy się w postać małego chłopczyka, którego zadaniem jest odnaleźć swoją, młodszą siostrę w minimalistycznym świecie, który ucharakteryzowany jest na horror.

12. Rayman Adventures

Gra na telefon Rayman to dla większości z nas powrót do lat dziecięcych, kiedy to na każdym komputerze była zainstalowana właśnie ta produkcja.

Dokładnie ten sam tryb rozgrywki został przełożony na platformę mobilną, dodatkowo została poprawiona grafika oraz parę mechanizmów, co czyni tę propozycję jedną z najlepszych gier na telefon.

13. Terraria

Gra na telefon o nazwie Terraria, to odwzorowana wersja dobrze znanej gry na komputer stacjonarny o tej samej nazwie. Pomimo tego, że nie zmienia się w niej praktycznie nic, to jest wartą ogrania propozycją, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nią kontaktu.

14. Plants vs Zombie

Darmowa gra na telefon, w której naszym zadaniem jest stworzenie obrony naszego domu przed nadchodzącymi przeciwnikami, tytułowymi Zombie.

O sukcesje tej gry świadczy fakt, że pojawiła się już druga jej odsłona, która jest ulepszoną wersją pierwowzoru, który został bardzo gorący przyjęty przez świat moblinych graczy.

15. The Pirate: Caribbean Hunt

Brakuje Ci gier, których główną fabułą jest przygoda? Co powiesz na wcielenie się w rolę pirata, który nie dość, że może pokonywać przeciwników, to za złupione monety wykupywać nowe statki. Twórcy gry dali nam dostęp do aż 20 rodzajów klas statków, co pozwala nam na spędzenie kilku ładnych godzin nad odblokowywaniem wszystkich zawartości gry.

16. DomiNations

DomiNations przypomina w swoim zamyśle dobrze znany tytuł na komputer stacjonarny, Anno. Jest to typowa strategia, w której mamy rozwinąć jak najlepiej swoje miasto, zapewniając odpowiedni przychód wszystkich niezbędnych surowców.

17. Fortnite

Fortnita to gra, której nikomu przedstawiać nie trzeba. W końcu tytuł, który zrewolucjonizował branże gier komputerowych, ma też swojego godnego reprezentanta na telefon.

Czasami są problemy ze znalezieniem tego tytułu w sklepach z aplikacjami, dlatego polecam pobrać tę grę z oficjalnej strony fortnite, aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze działać.

18. Pokémon GO

To jest produkcja, która zrewolucjonizowała dotychczasowe myślenie na temat gier na telefon i pokazała, że w przyszłości jest miejsce na gry, które oprócz wirtualnej rzeczywistości, będą oferować nam spędzenie miło czasu na dworze.

Takie gry na telefon są moim zdaniem przyszłością, bo łączą wirtualną rozrywkę z ruchem, którego mamy coraz mniej. Dodatkowo motyw bajki, którą pamiętamy za dziecka, sprawia, że nie można koło tej propozycji przejść obojętnie.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *