Najlepsze metody na przyspieszenie porostu włosów

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
jak przyspieszyć wzrost włosów

Włosy rosną w różnych miejscach na ciele człowieka. Często jest ich dużo i bywają uciążliwe szczególnie dla kobiet, ale też wielu mężczyzn chce mieć gęste włosy i aby nie wypadały albo nawet szybciej rosły. Natura wymyśliła włosy po to, aby pełniły funkcję ochronną, przede wszystkim głowy. W chłodzie włosy chronią organizm przed uciekającym ciepłem, a podczas upału przed przegrzaniem. Jak szybko rosną włosy i jak przyspieszyć porost włosów? Są panowie, którzy oddaliby majątek, aby poznać skuteczne sposoby na wypadanie włosów.

Wielkość miesięcznego przyrostu długości włosa zależy od kilku czynników. Według Stowarzyszenia Trychologicznego, średnie tempu wzrostu włosów wynosi 0,5-1,7 cm, a w skali roku 6-20,4 cm. Aby zrozumieć, od czego zależy tempo wzrostu włosów na głowie, trzeba najpierw poznać ich budowę i cykl życia.

Przyśpieszenie wzrostu włosów

Każdy włos wyrasta z mieszka włosowego, który składa się z cebulki (w której rosną włosy),

gruczołu łojowego (produkującego sebum, które nawilża włosy i skórę głowy) oraz łodygi (widocznej części włosa). Przeciętny człowiek ma około 100 tys. mieszków włosowych na skórze głowy. Wielkość ta w znacznej mierze determinuje gęstość włosów. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów. No dobrze, ale co na porost włosów?

Włos wyrasta z cebulki w trakcie cyklu składającego się z trzech etapów. Są to anagen, katagen i telogen. Każde pasmo włosów jest na innym etapie cyklu, dlatego większość ludzi nie traci wszystkich włosów naraz. W ciągu życia mieszki włosowe przechodzą około 20-30 takich cykli. W fazie anagenu nowe włosy wyrastają z cebulki. Faza ta trwa 2-7 lat, a im krócej trwa, tym mniej włosów wyrośnie ci w ciągu roku. Podczas katagenu (2-3 tygodnie) tempo wzrostu włosów spada, bo mieszek włosowy się kurczy. W telogenie (2-4 miesiące) łodyga włosa odpoczywa, podczas gdy pod nią rośnie nowy włos.

Włosy na głowie nie rosną synchronicznie i znajdują się w różnych fazach cyklu wzrostu. Ok. 90 proc. znajduje się w fazie wzrostu, a pozostałe są w stanie spoczynku. Najogólniej mówiąc, tempo wzrostu włosów nie zależy więc do naszej woli, ale możemy ten proces w pewnym stopniu przyspieszyć, m.in. przyjmując witaminy, szampony, odżywki i masaże na porost włosów. Trwająca co najmniej kilka miesięcy kuracja opierająca się na właściwej diecie, suplementacji i pielęgnacji powinna poskutkować szybszym porostem włosów i ich wzmocnieniem.

Co przyspieszy porost włosów

W celu przyspieszenia porostu włosów należy zadbać o odpowiednią dietę, pielęgnację włosów oraz skóry głowy, a także miejscowo stosować specjalistyczne preparaty, które zawierają składniki o działaniu pobudzającym krążenie krwi skóry głowy, odżywiającym cebulki włosowe i macierz włosa, a także hamującym przemianę testosteronu, co może osłabić mieszki włosowe i spowolnić wzrost włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów? Do ożywienia mieszków włosowych, co w konsekwencji prowadzi do pobudzenia włosów do wzrostu, służą suplementy zawierające witaminy z grupy B, A i E, cynk, krzem, żelazo, miedź i magnez, ekstrakty ziołowe ze skrzypu i pokrzywy, wyciągi ziołowe: bambus, czarna rzepa, oleje roślinne (olej z wiesiołka i inne) oraz aminokwasy siarkowe.

Przyśpieszenie wzrostu włosów

Specjaliści rekomendują wiele metod pobudzania skóry do wyrastania nowych włosów. Jedną z nich jest domowy sposób na porost włosów w postaci masażu. Na wstępie należy pozbyć się obumarłych włosów, co robi się pociągając je palcami od nasady aż po końce. Następnie przy pomocy opuszków palców lekko ugniata się i masuje skórę głowy, zataczając koliste ruchy. Masaż zaczyna się od czoła w kierunku karku. Wraz z nim należy wcierać odpowiednie kosmetyki i olejki ziołowe.

Aby masaż był skuteczny, trzeba wykonywać go systematycznie, czyli najlepiej codziennie. Wystarczy kilka minut, aby stymulowana skóra zaczęła w niedługi czasie wypuszczać nowe włoski. Można masować skórę głowy przy każdym jej myciu, co pozwoli na dodatkowe wzmocnienie włosów. Masaż pobudza krążenia krwi oraz redukuje zmęczenie i bóle głowy, pomaga w usuwaniu złuszczonego naskórka z powierzchni głowy oraz zbędnego łoju.

Najskuteczniejsze sposoby na porost włosów

Jedną ze skutecznych metod przyspieszenia porostu włosów jest olejowanie. Ważne jest właściwe dobranie oleju do rodzaju włosów. Liczy się przede wszystkim ich porowatość. Inne olejowanie należy stosować do włosów kręconych, a inne do prostych, przy czym w zależności od potrzeb oleje można nakładać zarówno na same końcówki włosów, jak i na skórę głowy. Możemy też zastosować płyn na porost włosów. W sklepach i aptekach jest ich pod dostatkiem.

Wybór olejków do pielęgnacji włosów jest bardzo duży. Do najczęściej wybieranych należą oleje kokosowy, rycynowy i lniany oraz ocet jabłkowy. Dobre efekty przynoszą także wcierka z kozieradki oraz soku z pokrzywy. Dwa ostatnie to skuteczne sposoby na wypadanie włosów. Maseczka z żółtka i białka jajek pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Wzrost włosów przyśpiesza kurze białko. Jajka pomagają regenerować uszkodzone włosy, odbudować je i wzmocnić, ograniczają łamanie się włosów, nawilżają je i zwiększają ich objętość. Żółtko łagodzi objawy łupieżu.

W sprzedaży znaleźć można obecnie wiele produktów przeznaczonych dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Dostępne są liczne preparaty na porost włosów, w tym leki na porost włosów, a nawet tabletki na szybki porost włosów.

Maszynka do włosów i brody

W sklepach i internecie spotkać można dziesiątki urządzeń tego rodzaju. Jednym z nich jest maszynka do włosów i brody renomowanej marki, która wyposażona jest w samoostrzące się ostrza ze stali nierdzewnej. Dwie główne nasadki pozwalają na ustawienie długości strzyżenia w zakresie 0,5-28 mm. Dodatkowo do dyspozycji mamy stałą nasadkę o długości 2 mm, która nadaje się do stworzenia kilkudniowego zarostu. Pełna wodoodporność pozwala na szybkie i wygodne płukanie całej maszynki pod bieżącą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *