Suplement diety siarka organiczna – czy warto zażywać?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie
Suplementy diety siarka organiczna

Siarka organiczna wpływa korzystnie na mięśnie, kości i stawy, redukując stany zapalne. Kto powinien ją zażywać?

Czym jest siarka organiczna?

Siarka organiczna (MSM) to dobrze rozpuszczalny w wodzie, bezzapachowy związek siarki. Pierwiastek ten pełni szereg ważnych funkcji w organizmie, w tym:

  • bierze udział w powstawaniu licznych aminokwasów i enzymów,
  • stanowi element tkanki łącznej i kolagenu,
  • sprzyja redukcji stanów zapalnych.

Siarka organiczna różni się od zwykłej przede wszystkim barwą – ta pierwsza jest brązowa, druga natomiast żółta. Ponadto zwykła siarka nie jest rozpuszczalna w wodzie, tymczasem siarka organiczna już tak.

Suplementy diety siarka organiczna – kiedy należy po nie sięgnąć?

Siarka organiczna wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie stawów, mięśni oraz kości, redukując stany zapalne powstające w ich obrębie. Zmniejsza dolegliwości bólowe, lecz również przyczynia się do poprawy ruchomości stawów. Badania wykazują, że siarka organiczna ogranicza rozpad chrząstki stawowej. Warto włączyć ją do swojej diety, w przypadku:

  • chorób stawów,
  • alergii,
  • stanów zapalnych mięśni,
  • zespołu cieśni nadgarstka,
  • bólów pourazowych,
  • zmian skórnych o charakterze trądzikowym oraz łojotokowym.

Ponadto siarka organiczna wspomaga leczenie bólu głowy, szyi oraz pleców, które mają swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu ruchu. Wpływa ona nie tylko na nasze samopoczucie, lecz również na wygląd zewnętrzny, przyczyniając się do poprawy stanu skóry, włosów czy paznokci.

Gdzie można zakupić suplementy diety z siarką organiczną?

Obecnie coraz częściej mówi się o konieczności uzupełniania diety w produkty bogate w różnorodne składniki odżywcze, w tym również w siarkę. Pełni ona szereg ważnych funkcji w naszym organizmie, dlatego nie może zabraknąć jej w codziennym menu. Niemniej jednak, o ile można ją znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, ryby czy warzywa, o tyle istnieje duży problem z wchłanianiem tego pierwiastka. Występuje ona bowiem w ograniczonych ilościach, a dodatkowo procesy obróbki termicznej sprawiają, że finalnie do organizmu trafia jej jeszcze mniej. Dlatego też w większości przypadków konieczna okazuje się suplementacja, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na schorzenia związane z układem ruchu. Suplementy diety z siarką organiczną można zakupić w sklepie internetowym https://www.witaminyswanson.pl. Znajdziemy tam wiele produktów, w których występuje siarka organiczna. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Jak pokazują badania, regularna, 3-miesięczna suplementacja znacząco poprawia samopoczucie pacjentów, pomagając redukować dolegliwości bólowe w obrębie stawów.

Jak dawkować siarkę organiczną?

Wiadomo już, co daje siarka organiczna, jednak pojawia się pytanie, jak właściwie należy ją suplementować? Najlepiej rozpocząć od przyjmowania 1g na dobę, obserwując reakcję organizmu – głównie w kontekście wystąpienia ewentualnej reakcji alergicznej. Maksymalna dawka wynosi 4g na dobę. Rekomenduje się jednak, aby przyjmować 50 mg na każdy kilogram masy ciała. Oznacza to, że ostateczna dawka będzie inna w każdym przypadku, a zależy ona nie od wieku czy płci, a wagi. Suplementy diety z siarką organiczną przyjmuje się minimum na pół godziny przed posiłkiem.

Czy trzeba suplementować siarkę organiczną?

W rekomendacjach medycznych dotyczących suplementacji nie zawsze znajduje się siarka organiczna. Niemniej jednak warto wziąć pod uwagę, że sprzyja ona wchłanianiu na przykład witaminy D, kolagenu czy magnezu, dlatego może być pomocna również u osób z silnymi niedoborami. Dobrze więc sięgnąć po preparat, przyjmując suplement regularnie przez kolejne 3 miesiące. Następnie sami będziemy w stanie ocenić, jakie korzyści dla organizmu przynosi suplement diety siarka organiczna. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Materiał promocyjny.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *