Problemy reprezentacji Polski – biało-czerwoni w walce o awans na Euro 2024!

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Just My Mind
problemy-w-reprezentacji-polski-superbet

Po 3 rozegranych meczach eliminacyjnych reprezentacja Polski znalazła się w trudnej sytuacji. Podopieczni Fernando Santosa mają na swoim koncie zaledwie 3 wywalczone punkty z 9 możliwych i plasują się dopiero na 4. pozycji w tabeli. Czy biało-czerwonym uda się odwrócić negatywną sytuację i zagrać na Euro 2024?

Zamieszanie z trenerem

Fernando Santos jest 2 trenerem z Portugalii, który objął stery w reprezentacji Polski. O tym, jak zakończyła się przygoda Paulo Sousy raczej nie trzeba nikomu przypominać, ale w ostatnich dniach niektórzy kibice mogli mieć deja vu. W mediach pojawiła się informacja na temat tego, że Fernando Santos negocjuje kontrakt z arabskim klubem i pozostały już tylko detale do uzgodnienia

W tym momencie informacje medialne zostały zdementowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, jednak tak naprawdę wszystkiego można się spodziewać w przyszłości. Gra reprezentacji Polski pozostawia wiele do życzenia, a relacje na linii związek i trener nie wyglądają na idealne.

Wyniki reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski rozpoczęła pracę pod wodzą Fernando Santosa po zakończeniu mundialu w Katarze. Biało-czerwoni zagrali do tej pory 4 spotkania pod portugalskim szkoleniowcem i wywalczyli w nich 2 zwycięstwa, także 2 porażki. Pech chciał, że oba przegrane starcia miały miejsce w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku. Polacy zwyciężyli w obu przypadkach przed własną publicznością, gdzie na Stadionie Narodowym pokonali reprezentację Albanii, a także w meczu towarzyskim wygrali z Niemcami. Najwięcej problemów mieliśmy w spotkaniach wyjazdowych, gdzie przegraliśmy na otwarcie eliminacji z Czechami, a także w sensacyjnych okolicznościach z Mołdawią.

W aktualnej sytuacji trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że reprezentacja Polski ma przed sobą kilka meczów o wszystko. Jeśli nie uda nam się wygrać z reprezentacją Albanii na wyjeździe, to awans stanie pod dużym znakiem zapytania. Już po 3 rozegranych spotkaniach biało czerwoni tracą do reprezentacji Czech aż 4 punkty, a do Albanii 3. Biorąc pod uwagę, że mamy jeszcze przed sobą wyjazd na trudny teren do Albanii, może być to mecz o wszystko.

Polacy przede wszystkim muszą popracować nad aspektem gry w defensywie podczas meczów wyjazdowych. Do tej pory biało-czerwoni zachowali czyste konto w obu starciach przed własną publicznością, ale na wyjazdach stracili dokładnie po 3 bramki z Czechami, a także Mołdawią. Trudno tak naprawdę ocenić, co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy, ale być może ma to swoje podłoże w koncentracji. W końcu do przerwy w meczu z Mołdawią reprezentacja Polski prowadziła 2 bramkami i nic nie wskazywało na to, aby miało się to zmienić. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odważnych ataków, natomiast biało-czerwoni prawdopodobnie uznali, że mecz sam się wygra.

reprezentacja-polski-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Reprezentacja Polski – statystyki:

  • Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa wygrała 2 z 4 meczów.
  • Polacy mają zaledwie 3 wywalczone punkty po 3 meczach eliminacyjnych.
  • Polska przegrała ostatnie spotkanie wyjazdowe z Mołdawią.
  • Polacy w eliminacjach pokonali do tej pory tylko Albanię.

Walka o awans

Po 2 porażkach w 3 rozegranych meczach eliminacyjnych tak naprawdę miejsce na błędy przestało istnieć. Polacy muszą zacząć wygrywać spotkanie za spotkaniem, aby ostatecznie zagrać na mistrzostwach Europy w 2024 roku na boiskach w Niemczech. Prawdopodobnie fundamentalnym starciem dla losów rywalizacji w eliminacjach będzie pojedynek z Albanią. W przypadku porażki nasza strata do tego przeciwnika może wynosić aż 6 punktów, a patrząc na rywali w tabeli – odrobienie będzie niezwykle ciężkie. Zakłady bukmacherskie również spodziewają się problemów w następnych meczach.

Istotne powinno być również spotkanie z Czechami przed własną publicznością, które będzie doskonałą okazją do rewanżu za to, co wydarzyło się w Pradze. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu pod wodzą Fernando Santosa reprezentacja Polski przegrała z naszymi południowymi sąsiadami 3:1. Gospodarze od pierwszych minut rzucili się na biało-czerwonych i całkowicie zdominowali przebieg tej rywalizacji. Z podobnym nastawieniem reprezentacja Polski przypomina przystąpić do meczów z Czechami, a także Albanią w dalszej części eliminacji. Każdy inny wynik niż zwycięstwo w tych starciach może bardzo skomplikować naszą sytuację. Zakłady bukmacherskie w tym momencie spodziewają się, że reprezentacja Polski powinna poradzić sobie na wyjeździe z Albanią. Obecnie nie są za to dostępne kursy od zakładów bukmacherskich online na spotkanie z Czechami.

W teorii swoje 3 grosze do dodania w walce o awans może mieć również reprezentacja Mołdawii. Jest to drużyna, która już na tym etapie eliminacji urwała punkty w domowym starciu z Czechami, a także wygrała przed własną publicznością z Polską. Mołdawia ma jeszcze w perspektywie spotkanie na swoim stadionie z Albanią, które może odmienić sytuację w tabeli. Biało-czerwoni z pewnością będą liczyli na to, że w Albania nie wywalczy kompletu punktów w Kiszyniowie. Jeśli tak się jednak nie stanie, to Polacy będą mieli wszystko w swoich rękach i w przypadku braku wygranej z tym rywalem mogą pożegnać się z szansami na awans.

sytuacja-w-tabeli-superbet-zaklady-bukmacherskie

Sytuacja w tabeli:

  1. Czechy – 7 punktów
  2. Albania – 6 punktów
  3. Mołdawia – 5 punktów
  4. Polska – 3 punkty
  5. Wyspy Owcze – 1 punkt

Podczas następnej przerwy reprezentacyjnej Polacy zmierzą się przed własną publicznością z Wyspami Owczymi, a następnie zagrają z Albanią. Szczególnie to 2 spotkanie może być kluczowe dla losów tabeli. Pierwszy mecz powinien być tylko formalnością, a ważniejsze dla losów tabeli będzie to, co wydarzy się równolegle podczas rywalizacji Albanii z Czechami. Tak naprawdę w tej rywalizacji możemy dowiedzieć się w jakim położeniu będą biało-czerwoni przed starciem wyjazdowym z Albanią.

Zakłady bukmacherskie przed początkiem meczów eliminacyjnych wskazywały, że Polska jest głównym kandydatem do awansu. Obecnie trzeba przyznać, że nadal Polacy mają spore szanse, jednak kursy znacząco się zmieniły. Potrzebne będą lepsze treningi przed kolejnymi meczami, a na temat treningów poczytasz również na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *