Pompadour – męska fryzura, którą kochają kobiety (poradnik)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Fryzury męskie, Styl
Pompadour - męska fryzura, którą kochają kobiety (poradnik)
Pompadour - męska fryzura, którą kochają kobiety (poradnik)

Pompadour to klasyczna fryzura, która kiedy byłaby człowiekiem, nazywałaby się Elvis, Elvis Presley, który nie tylko jest gwiazdą rocka, ale również postacią, która jednoznacznie kojarzy się z wlosami stylizowanymi w ten sposób.

Chociaż fryzura w stylu Pompadour jest znana z tego, że jest perfekcyjnie ułożona, to dzisiejszy styl jej noszenia, totalnie od tego odbiega i pozwala nam na swobodne manipulowanie sposobem, w którym chcemy ją nosić.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy fryzura ta jest dla Ciebie, powinieneś na początku zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ulożenia włosów ze względu na nią – jaki mam kształt twarzy?

Jak wygląda Pompadour?

Jak wygląda Pompadour?
Jak wygląda Pompadour?

Chociaz Pompadour to fryzura, która przede wszystkim charakteryzuje się perfekcyjnym ułożeniem do tyłu oraz swoją dużą objętością, to coraz częściej możemy spotkać się z różnego typu eksperymentami, które są dość popularne w obecnych czasach i polegają na prezentowaniu jej np. w stylu messy, bad hair day.

Przykładowe ułożenia Pompadoura prezentują się następująco:

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?
Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?

Pompadour to klasyczna fryzura, z którą trudno, aby osoba, która wykonuje zawód polegający na ścinaniu włosów, nigdy się nie spotkała.

Dlatego jeżeli chcesz, aby Twój fryzjer wykonał poprawnego Pompadoura, prawdopodobnie wystarczy, że pokażesz mu zdjecie efektu, który Cię interesuję.

Dodatkowo warto mu nakręslić szczególy, na których przede wszystkim Ci zależy, co pewnie nie jest niezbędne akurat przy Pompadourze, ale lepiej jest więcej mówić przed cięciem, niż potem żałować – komunikacja to klucz do wszystkiego.

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?
Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?

Nawet najlepsze fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektu fryzury w stylu Pompadour, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia Pompadoura, poprzez pozyskanie podstawych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu fryzury w kształcie pompadour warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągła szczotka
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Jak zrobić Pompadour?

Jak zrobić Pompadour?
Jak zrobić Pompadour?

Zanim przystąpisz do stylizowania Pompadoura, ważne, aby zacząć od odpowiedniego umycia włosów, co sprawi, że będą one posłuszniejsze w trakcie układania, a dopiero następnie dołożyć produkty, które mają za zadanie pomóc w nadaniu ostatecznego szlifu oraz utrzymać kształt fryzury przez kolejny godziny.

0. Przygotuj włosy poprzez umycie

Niezależnie jaką fryzure chcemy stylizować, zaczynamy to robić od umycia włosów, co oznacza użycie odpowiedniego szamponu oraz odżywki do Twoich włosów.

Warto również już na tym etapie układać włosy w interesującym nas kierunku, co w przypadku stylizowania Pompadoura oznacza zaczesywanie w tył.

1. Odpowiednio wysusz włosy

Następnie przechodzimy do suszenia włosów, przed którym możemy użyc prestyler, co pomaga przy układania, ale nie jest niezbędne do osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego fryzury w stylu Pompadour.

W trakcie suszenia włosów, warto zacząć od boków, a dopiero potem wykorzystując okrągłą szczotkę, podnosić fryzurę w kierunku od tyłu do przodu, co pozwoli nam już na tym etapie osiągnąć mniej więcej kształt Pompadoura, na którym nam zależy.

2. Nałóż produkt do stylizacji

Po ówczesnym umyciu oraz suszeniu i układania włosów w kształt, na którym nam zależy, przechodzimy do nakładania produktów, które mają pozwolić na dokładniejsze ich ułożenie oraz odpowiednie utrwalenie na reszte dnia.

W przypadku fryzury w stylu Pompadour używa się przede wszystkim pomady, która ma właściwości wpływające na łatwiejsze stylizowanie oraz nadanie połysku.

Nic nie stoi na przeszkodzie w użyciu np. pasty matowej – jeżeli taki efekt nas będzie sadysfakcjonował – ale należy nakładać pastę od tyłu fryzury do przodu, co pozwoli na lepsze na zamaskowanie ewentualnych błędów oraz trwalsze ułożenie.

Nakładając produkt od tyłu do przodu ma też tę zaletę, że możemy o wiele lepiej wprowadzić go do włosów, co oczywiście poprawia utrwalenie fryzury.

3. Utrwal kształt Pompadoura

Kiedy wykonalismy już poprzednie kroki, nasza fryzura w stylu Pompadour jest praktycznie gotowa i prezentuje się w sposób, który byśmy od niej oczekiwali.

Jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był bardziej wytrzymały, warto użyć lakieru, który staramy się rozprowadzić nie tylko na zewnętrznej stronie fryzury, ale wprowadzając go do włosów, które znajdują się poniżej tego, co widzimy na pierwszy rzut oka.

Przy stosowaniu odpowiednich produktów, mamy praktycznie pewność, że tak zbudowania fryzura w stylu pompadour przetrwa cały dzień spędzony poza domem.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *