Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie
Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni)
Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni)

Tania i szybka dieta odchudzająca to temat, który jest bardzo prosty, chociaż na siłę stara się go utrudniać, wymyślając niesamowite sposoby na schudnięcie czy wpajając ludziom, że jedyną opcją jest skorzystanie z magicznej pigułki.

Tak naprawdę jest tylko jedna ważna zmienna, która musi być zachowana, aby doszło do spalania tkanki tłuszczowej, a która nie ma nic bezpośrednio powiązanego z jedzeniem danych rzeczy czy też odrzucaniem innych.

Oznacza to, że kiedy zapewnisz organizmowi tę jedną rzecz, będziesz mógł jeść słodycze, ulubione potrawy czy też leżeć z brzuchem wywalonym do góry, oglądając telewizję, a twoja waga będzie konsekwentnie każdego dnia maleć.

Pewnie zastanawiasz się, czym jest ta zagadkowa rzecz, więc nie przedłużając przejdźmy do powiedzenia sobie na jej temat nieco więcej.

Co w swoim jadłospisie musi zawierać dieta odchudzająca na 7, 14, 30 dni, aby być skuteczną?

Co w swoim jadłospisie musi zawierać dieta odchudzająca na 7, 14, 30 dni, aby być skuteczną?
Co w swoim jadłospisie musi zawierać dieta odchudzająca na 7, 14, 30 dni, aby być skuteczną?

Chociaż na temat perfekcyjnych jadłospisów dla diet odchudzających mówi się naprawdę dużo, to tak naprawdę jest tylko jeden czynnik, który jest wymagany i gwarantuje Ci, że będziesz chudnął, a mianowicie – deficyt kaloryczny.

Deficyt ten jest to nic innego, jak mniejsza podaż kalorii, niż potrzebuje organizm do utrzymania obecnej masy ciała, co zmusza go do spalania wcześniej odłożonego tłuszczu, aby pokryć braki w energii, dzięki czemu chudniesz.

Czyli w prostym słowach, wykorzystujemy tkankę tłuszczową w celu, w którym została ona wcześniej zmagazynowana przez organizm.

Skąd wiedzieć, że dany tani jadłospis diety na szybkie odchudzanie jest dla Ciebie?

Skąd wiedzieć, że dany tani jadłospis diety na szybkie odchudzanie jest dla Ciebie?
Skąd wiedzieć, że dany tani jadłospis diety na szybkie odchudzanie jest dla Ciebie?

Wiele diet będzie sugerowało Ci, że to właśnie jej jadłospis jest tym, który będzie gwarantował Ci szybkie rezultaty, ale tak naprawdę wszystko rozchodzi się o wspomniany wcześniej czynnik, czyli deficyt w podaży kalorii.

Więc, aby mieć pewność, że dana dieta odchudzająca jest dla Ciebie musisz najpierw wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie sprawdzić, czy jest to wartość wyższa, niż to co oferuje Ci dany plan żywieniowy.

Wyliczanie zapotrzebowania kalorycznego brzmi strasznie, ale tak naprawdę polega to na podłożeniu podstawowych informacji na temat twojej sylwetki do kalkulatora kalorii, który znajdziesz na mojej stronie – kalkulator kalorii.

Dla przykładu możemy sobie stworzyć bohatera, który będzie miał następujące cechy sylwetki:

  • 25lat.
  • 100kg.
  • 190cm.
  • Mężczyzna.
  • Średni poziom aktywności, ponieważ praca chodzona.

Po podłożeniu tych informacji do wspomnianego kalkulatora, wychodzi nam, że dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to wartość na poziomie 2900 kcal.

Oznacza to, że wszystkie diety, które będą oferować pulę kaloryczną niższa niż 2900 kcal (dla naszego przykładu), będzie zapewniało nam chudnięcie, a różnica która będzie z niej wynikała, będzie wyznaczała tempo całego procesu.

Czyli mówiąc bardziej po ludzku, kiedy każemy naszemu bohaterowi jeść jadłospis, który dostarcza w trakcie dnia np. 1500 kcal, będzie miał on deficyt na poziomie 1400 kcal, co sprawi, że będzie chudł w tempie 0.18kg / tygodniowo.

Skąd to wiemy?

Każdy 1 kg tkanki tłuszczowej to 7800 kcal, które musisz spalić, co w prosty sposób można podłożyć pod wcześniej uzyskane danę, wyliczając tygodniowy spadek wagi.

Jak wygląda przykładowy jadłospis w taniej diecie na odchudzanie w 7, 14, 30 dni?

Fakt, że jedynie potrzebujemy deficyt w podaży kalorii, aby zacząć chudnąć, sprawia, że tak naprawdę najlepszym systemem żywieniowym jest „liczenie kalorii”.

Nie jest to metoda idealna, ale daje nam możliwość jedzenia wszystkiego, na co mamy ochotę, ograniczając nas jedynie do danej puli kalorii, które przeliczamy na makroskładnikiDzienne zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze.

Chociaż każdy z nas może lepiej funkcjonować na innych proporcjach makroskładników, to zazwyczaj zaczyna się od 25% tłuszczów oraz co najmniej 2g białka na kilogram masy ciała – więc spokojnie można przyjąć 30%.

Reszta ląduje w ostatniej pozycji, czyli węglowodanach.

Warto również wiedzieć o tym, że nie trzeba być z nimi aż tak dokładnym, ponieważ najważniejszym wyznacznikiem jest utrzymywanie określonego deficytu kalorycznego, a makroskładniki ułatwiają i polepszają cały proces.

Kiedy określiliśmy tę danę, praktycznie wystarczy nam pobranie aplikacji do liczenia kalorii i notowania tego, co jemy, stosując się do wcześniej wyznaczonych makroskładników oraz deficytu kalorycznego.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z gotowca, to polecam Ci wpisać dowolną wartość kaloryczną, która Cię interesuję, do wyszukiwarki na moim blogu, a bardzo prawdopodobne, że znajdziesz coś dla siebie, np.:

Ze względu na to, że wcześniej mówiliśmy, że nasz przykład mógłby mieć dietę na odchudzanie, która zakłada jadłospis na 1500 kcal, przejdźmy do tego tematu i podbierzemy zastosowane rozwiązanie, które prezentuje się tak:

Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni) dla mężczyzn i kobiet:

  • Posiłek 1 – Kanapka zawierająca 5g masła, jajko, plaster sera oraz pomidor 200g.
  • Posiłek 2 – 150g kurczaka + 0.25 torebki ryżu białego oraz 200g mrożonych warzyw.
  • Posiłek 3 – 150g kurczaka+ 0.25 torebki ryżu białego oraz 500g mrożonych warzyw.
  • Posiłek 4 – 150g kurczaka+ 0.25 torebki ryżu białego oraz 200g mrożonych warzyw.
  • Posiłek 5 – Kanapka zawierająca 5g masła, jajko, plaster sera oraz pomidor 200g.

Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni) dla mężczyzn i dziewczyn w postaci bardziej przyjaznej przejrzystej, prezentuję się następująco:

Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni)
Tania i szybka dieta odchudzająca (jadłospis na 7, 14, 30 dni)

W naszym prostym, tygodniowym jadłospisie na diecie na odchudzanie, warto przede wszystkim zadbać o jedzenie różnych mieszanek warzywnych, co pozwoli dostarczać zróżnicowanych mikroelementów oraz zmniejszyć monotonie.

Oczywiście dieta wcale nie musi wyglądać tak, jak zostało to rozpisane powyżej, a wystarczy, że zastosujesz się do zasady „liczenie kalorii”, o czym już mówiliśmy i o czym możesz przeczytać jeszcze więcej w tym artykule – jak ułożyć dietę?

Chociaż nasz przykład nie ma tego problemu, to aby optymalnie tracić tkankę tłuszczową, zawsze warto dążyć do minimum 500 kcal deficytu w podaży kalorii.

Jeżeli nie jesteś w stanie tego wykonać za pomocą diety, warto włączyć dodatkową aktywność fizyczną, w tym przede wszystkim wprowadzić treningi siłowe, ćwiczenia wielostawowe oraz wytrzymałościowe, które wymagają najwięcej kalorii.

W ten sposób bez zmiany niczego w diecie, jesteśmy w stanie modyfikować tempo chudnięcia, które można sobie wyliczyć według wspomnianego schematu, dzieląc dzienny deficyt przez 7800kcal, które potrzebujemy do spalenia kilograma.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *