Quiff – co to za fryzura oraz jak i czym ją układać? (poradnik)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Fryzury męskie, Styl
Quiff - co to za fryzura oraz jak i czym ją układać?
Quiff - co to za fryzura oraz jak i czym ją układać?

Quiff to jedna z najpopularniejszych fryzur w XXI w., która łączy w sobie dwie na pierwszy rzut oka przeciwne cechy – elegancje oraz luźny styl – dzięki czemu sprawdzi się praktycznie dla każdego mężczyzny, który chce wyglądać modnie.

Pomimo tego, że Quiff jest wszechobecny w obecnej rzeczywistości, to jego początków z powodzeniem można szukać już w latach 50 poprzedniego stulecia, co tylko potwierdza, z jak doceniona i uniwersalną fryzurą do czynienia mamy.

Quiff to fryzura, która zazwyczaj występuje z krótkimi bokami oraz tyłem, pozostawiając dłuższy przód, co pozwala nam dowolnie manipulować stylem w zależności od okoliczności, biorąc pod uwagę nawet tak skrajne podejścia do stylizowania włosów, jak messy (bad hair day) oraz elegancko.

Bohater naszego wpisu przypomina w swoim stylu bycia Pompadour, przez co obie pozycję są bardzo często ze sobą mylone, ale Quiff charakteryzuje się przede wszystkim większą swobodą układania, kiedy klasyczny Pompadour stawia na elegancje oraz delikatny połysk, perfekcyjnie ułożonej fryzury.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy fryzura ta jest dla Ciebie, powinieneś na początku zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ulożenia włosów ze względu na nią – jaki mam kształt twarzy?

Jak prezentuje się Quiff w rzeczywistości?

Jak prezentuje się Quiff w rzeczywistości?
Jak prezentuje się Quiff w rzeczywistości?

Tak naprawdę obecnie nie ma żadnych zasad, co do noszenia Quiffa, ponieważ wystarczy nam dobre cięcie oraz zadbanie o uniesienie przedniej części naszych włosów, aby załapać się w jakikolwiek „styl fryzury typu Quiff”.

Dla kogo jest Quiff?

Dla kogo jest Quiff?
Dla kogo jest Quiff?

Quiff dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się praktycznie u wszystkich osób, co czyni go również najlepszą opcją dla każdej osoby, która chce zacząć swoją przygodę z stylowymi fryzurami, a nie za bardzo zna się na ich doborze.

Fryzurę w typie Quiff poleca się przede wszystkim osobom, które mają okrągły kształt twarzy (jaki kształt twarzy?), co wiąże się zazwyczaj z wyższym poziomem tkanki tłuszczowej (jak schudnąć z twarzy?), ale również może być winą genów.

Chodzi tutaj o zastosowanie iluzji, na którą pozwala Quiff, czyli po prostu optyczne wydłużenie twarzy, poprzez podniesienie przodu włosów do góry.

Działa to też w drugą stronę, więc raczej nie poleca się Quiffa dla osób, które mają bardzo szczupłe i długie twarze (zwłaszcza wysokie czoło), ponieważ jeszcze bardziej wpływa ona na uwypuklenie nieidealnych proporcji.

Oczywiście nie oznacza to, że Quiff się nie sprawdzi u taki osób, ponieważ jest to najbardziej uniwersalna fryzura, ale trzeba będzie bardziej popracować nad przodem włosów, rezygnując z stawiania wysoko grzywki.

Jak układać fryzurę w stylu Quiff?

Jak układać fryzurę w stylu Quiff?
Jak układać fryzurę w stylu Quiff?

Układanie fryzury w stylu Quiff jest bardzo proste i praktycznie wystarczy nam do tego celu suszarka oraz produkt, który pozwoli ułożyć włosy oraz utrwalić efekt.

Jednak, aby cały proces był łatwiejszy do wykonania oraz wychodził o wiele bardziej starannie, polecam wyposażyć się w podstawowe narzędzia do stylizacji włosów, które będą również przydatne przy innych fryzurach:

  • Okrągła szczotka.
  • Produkt do układania.
  • Prestyler – dodatkowo.
  • Średniej wielkości grzebień męski – dodatkowo.

Kiedy mamy już naszą okrągłą szczotkę oraz produkt do układania – którego wybór omówimy dalej – możemy przystąpić do działania, czyli tworzenia naszego Quiffa.

Jak układać fryzurę w stylu Quiff?

  1. Wysusz włosy, wykorzystując okrągłą szczotkę w taki sposób, aby od razu starać się nadać im oczekiwany kształt Quiffa oraz pamiętając, że nie należy w tym celu używać gorącego powietrza, ponieważ możemy zniszczyć włosy.
  2. Nałóż produkt do układania włosów, zaczynając od tyłu głowy, a kończąc na przodzie, gdzie poświęcamy najwięcej czasu, aby nadać ostateczny kształt.
  3. Jeżeli uważasz, że fryzura nie będzie w stanie się utrzymać, możesz wykorzystać lakier do włosów, który pozwoli poprawić końcowe utrwalenie.

Jakich produktów warto użyć do ułożenia Quiffa?

Jakich produktów warto użyć do ułożenia Quiffa?
Jakich produktów warto użyć do ułożenia Quiffa?

Po odpowiedzeniu sobie na pytanie, w jaki sposób układać fryzurę w stylu Quiff, warto powrócić do tematu produktów, które w tym celu wykorzystamy, ponieważ pomimo dużej oferty, nie wszystkie one nadają się do danego stylu.

W przypadku Quiffa jest o tyle łatwiej, że zazwyczaj jest to fryzura tworzona na krótkich włosach, co oznacza, że wcale nie potrzebujemy stosowania dużej ilości produktów, aby cały dzień utrzymać efekt, na którym nam zależy.

Do układania Quiffa poleca się przede wszystkim pomady, glinki oraz pasty.

Fryzura ta słynie z matowego wykończenia, więc polecam głównie kierować się w tę stronę i po prostu rozpocząć swoją przygodę od pasty matowej.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *