Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch (Moja opinia i efekty)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Odżywianie
Dieta chodakowskiej na płaski brzuch (Moja opinia i efekty)
Dieta chodakowskiej na płaski brzuch (Moja opinia i efekty)

W tym wpisie przyjrzę się bardzo popularnemu systemowi żywienia – Be Diet – znanego bardziej jako – Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch – omawiając jej przykładowy jadłospis (znaleziony w Internecie) oraz wyrażając własną opinie.

Ze względu na to, że źródło oprócz jadłospisu diety Chodakowskiej na płaski brzuch, podaje również zalecenia, którymi kieruje się plan żywieniowy, podzielimy cały wpis na kilka akapitów, w którym po kolei znajdziesz wspomniane wcześniej wskazówki oraz moje odniesienie do nich, w których postaram się wytłumaczyć ich sens.

Jednak zacznijmy od początku…

Od wytłumaczenia, co to jest „Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch”, osobom, które do tej pory nie spotkały się z polską influencerką branży fitness.

Co to jest „Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch”?

Co to jest „Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch”?
Co to jest „Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch”?

„Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch” to jak sama nazwa wskazuje, plan żywieniowy na osiągnięcie płaskiego brzuch od znanej, polskiej influencerki z branży fitness – Ewy Chodakowskiej – której nazwisko sygnuje program.

Dietę można nabyć on-line za pomocą specjalnie stworzonej do tego strony, co jest inwestycją na poziomie ok. 99zł za 2 miesięczny plan żywieniowy.

W przypadku kupowania diety bezpośrednio od dietetyka lub trenera, trzeba będzie się liczyć z wydatkiem podobnej lub nieco wyższej kwoty za okres miesiąca, co na pewno stawia dietę Chodakowskiej na płaski brzuch w roli tańszej alternatywy.

Be Diet – Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch oferuje nam również dostęp do dietetyka, z którym mamy kontakt za pomocą czatu lub emaila.

Oczywiście warto tutaj mieć na uwadze, że a pewne jest to współpraca Ewy Chodakowskiej z firmą zajmującą się dietetyką i każda plan żywieniowy pochodzi od tej firmy, a trenerka jest tylko twarzą marki, za co otrzymuje stosowną zapłatę.

Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch zasady

Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch zasady
Dieta Chodakowskiej na płaski brzuch zasady

W momencie, w którym zdecydujesz się na wykup diety Chodakowskiej na płaski brzuch, otrzymujesz dietę, która praktycznie dla każdego będzie tworzyła deficyt kaloryczny, czyli zmuszała organizm do spalania tkanki tłuszczowej.

Dzięki temu, niezależnie czy będziesz trenować, będziesz chudł, ponieważ organizm do wyrównania wspomnianego deficytu, zawsze wykorzystuje energie zmagazynowaną w organizmie w postaci tłuszczu.

1. Deficyt kaloryczny

Niestety nie dysponujemy informacjami, czy każda dieta jest dobierana indywidualnie pod względem kalorii (raczej powinna być), czy po prostu jest stosowana jedna wersja planu żywieniowego, który zakłada ok. 1600 kcal dziennie.

Wiemy jednak za to, że dieta 1600 kcal dziennie będzie praktycznie u każdego powodowała spalanie tłuszczu, tylko w różnym tempie, czego nie da się oszacować, bez określenia zapotrzebowania kalorycznego.

2. Systematyczność jedzenia

Kolejnym ważnym punktem tego planu żywieniowego, jest systematyczne jedzenie, które polega na spożywaniu 5 posiłków w trakcie dnia, zachowując mniej więcej odstęp 3 godzin pomiędzy każdym z nich.

Takie rozwiązanie nie ma żadnego pozytywnego wpływu na odchudzanie i jest raczej zalecane w trakcie budowania masy mięśniowej, ponieważ organizm preferuje podział białka na max 40g w każdym posiłku, co nie tutaj znaczenia.

Dodatkowo istnieją badania, które sugerują, że organizm lepiej spala tkankę tłuszczową, kiedy wykorzystujemy metody typu „jednodniowa głodówka”, „post wodny”, „post przerywany”, czyli wszystkie metody, które sprawiają, że jemy w mniejszym zakresie czasu.

Jednak najważniejsze, że takie podejście pozwala nam lepiej manipulować odczuwalnym głodem, ponieważ wiemy, że w ciągu dnia mamy okno, w trakcie którego nawet odczujemy „przejedzenie”, więc nie mamy takiego parcia.

Oczywiście podejście z rozłożeniem posiłków na 5, które zakłada dieta Ewy Chodowskiej na płaski brzuch, nie jest zła, po prosty nie daje żadnych dodatkowych korzyści i osobiście polecam sprawdzić metodę okna żywieniowego.

3. Wykonywanie dodatkowej aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element odchudzania, który może nie jest niezbędny, ale znacznie ułatwia cały proces, zwiększając tempo zrzucania tkanki tłuszczowej lub pozwalając na spożywanie większej ilości kalorii.

W przypadku diety Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch, mamy stałą podaż kalorii, co oznacza, że każda dodatkowa aktywność fizyczna będzie zwiększała deficyt, czyli zwiększała tempo spalania tłuszczu z brzucha.

O ile neutralnie podchodzę do treningów bohaterki tego wpisu, to osobiście polecam przede wszystkim oprzeć się o ćwiczenia wytrzymałościowe, które w badaniach wykazują najlepsze spalanie kalorii w trakcie godzinnego treningu.

Polecam przede wszystkim następujące pozycję:

 1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 3. Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 4. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 5. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Dodatkowe plusy diety Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch

Źródło podaje również kilka ciekawych rozwiązań, które może nie mają przełożenia na chudnięcie z brzucha, ale na pewno są warte wspomnienia, ponieważ znacznie ułatwiają korzystanie z diety, co jest bardzo istotną kwestią.

Mądrze rozplanowanie produktów

Według uzyskanych informacji, dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch jest bardzo mądrze przemyślana, sięgając tego stopnia, że kiedy wieczorem mamy połowę avocado, druga połowa zostanie wykorzystana na śniadanie.

Jest naprawdę duży plus dla tego planu żywieniowego, ponieważ nie marnuje on pieniędzy wydawanych na bardzo drogie w naszym kraju, komponenty wymagane do prawdiłowego przeprowadzenia diety.

Możliwość modyfikacji produktów w diecie

Następną kwestią, która daje duży plus dla diety sygnowanej twarzą Ewy Chodakowskiej, to możliwość zmieniania produktów, które są wykorzystywane w planie, a co za tym idzie, jedzenie preferowanych potraw.

Chociaż raczej nie uświadczymy w tej diecie żadnych słodkości, to życie osłodzi nam możliwość bazowania na produktach, które lubimy, bez bycia zmuszanym do jedzenia czegoś, do czego mamy uraz lub po prostu nie przepadamy.

Dostosowywanie liczby posiłków do naszych preferencji

W trakcie pisania tego artykułu, udało mi się znaleźć informację, że jednak dieta Ewy Chodakowskie na płaski brzuch wcale nie wymusza na nas spożywania 5 posiłków dziennie, a pozwala nam wybrać dowolną ilość.

Jest to kolejny plus tego planu żywieniowego, ponieważ na małej ilości kalorii, dla większości z nas będzie bardziej komfortowe jedzenie mniej razy w ciągu dnia, ale zachowując porcję, które nie wyglądają jak dla dziecka.

Jak wygląda dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch?

Jak wygląda dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch?
Jak wygląda dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch?

Przechodzimy w końcu do pewnie najciekawszej części całego wpisu, czyli jak wygląda dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch, która została wyznaczona dla osoby o następujących cechach sylwetki:

 • 29lat.
 • 70kg.
 • 165cm.
 • Kobieta.
 • Poziom aktywności nieznany*.

* Bohaterka wykonuje co najmniej 2 treningi godzinne w tygodniu, ale brakuje informacji na temat aktywności w trakcie dnia, np. w pracy.

Zakładając, że poziom aktywności jest średni (wliczając 2 treningi), dzięki wykorzystaniu kalkulatora kalorii możemy wywnioskować, że omawiana postać powinna dostarczać około 2000 kcal, aby utrzymać masę ciała.

Dzięki temu ogólnemu wyliczeniu, możemy założyć, że dieta, która dostarcza około 1600 kcal, będzie powodowała deficyt na poziomie 400 kcal.

Oznacza to, że użytkownik diety Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch będzie chudł dziennie około 0.05kg, co daje tygodniowy spadek wagi o 0.35kg.

Jak wygląda dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch:

 • pierwsze śniadanie: omlet owsiany z dwóch jaj z sałatką z pomidorów i ogórków kiszonych (365 kcal, porcja 444 g),
 • drugie śniadanie: kakaowy koktajl bananowy na bazie maślanki (210 kcal, 322 g),
 • lunch: sałatka owocowa z orzechami i kanapka z chleba pełnoziarnistego z serkiem twarogowym (210 kcal, 322 g),
 • obiad: spaghetti pełnoziarniste z czosnkiem i papryką (443 kcal, 233 g),
 • przekąska: serek wiejski z otrębami (143 kcal, 137 g).

Rozkład makroskładników w tym dniu:

 • białko: 68 g,
 • węglowodany: 195 g,
 • tłuszcze: 58 g

Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch efekty

Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch efekty
Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch efekty

Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch da efekty w zależności od poziomu deficytu w podaży kalorii, który uda nam się za pomocą niej wytworzyć, co oczywiście działa nawet dzięki wykorzystywaniu systemu „liczenie kalorii”.

Jeżeli chcesz wyliczyć, jak dużych efektów możesz się spodziewać, korzystając z wspomnianej diety, wystarczy, że wykorzystasz kalkulator kalorii do wyliczenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, a następnie odejmiesz od niej 1600 kcal, które dostarcza omawiany plan żywieniowy.

Otrzymana wartość powinna być ujemna, co będzie znaczyło, że dieta będzie pozwalała nam zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej z sylwetki.

Jeżeli otrzymana wartość będzie dodatnia, będziesz zmuszony do wytworzenia większego deficytu, dzięki włączeniu większej aktywności fizycznej do swojej codziennej rutyny – Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby).

Wracając do ujemnej wartości, musimy oczywiście przekształcić ją na dodatnią, co można w prosty sposób zrobić, przemnażając tę liczbę przez -1.

Następnie otrzymaną wartość dzielimy przez 7800 kcal – wartość potrzebna do spalenia 1 kg tkanki tłuszczowej – aby otrzymać wynik, który będzie mówił nam, jaką masę ciała będziemy tracić każdego dnia na diecie.

Warto wspomnieć, że deficyt 400 kcal dziennie (naszego przykładu), to wartość mniejsza, niż jesteśmy w stanie uzyskać, dzięki godzinnemu treningowi, więc jeżeli chcesz podwoić efekty, zacznij ćwiczyć (ćwiczenia dla początkujących).

Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch opinie

Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch opinie
Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch opinie

W Internecie już tak jest, że niezależnie czy produkt jest dobry lub słaby, znajdą się głosy zachwalające oraz takie, które będą negatywne.

To samo tyczy się tematu „Dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch”, ponieważ jesteśmy w stanie znaleźć pełno opinii pozytywnych oraz takie, które totalnie negują sens tego planu żywienia, wątpiąc w jakiekolwiek efekty.

Osobiście uważam, że dieta Ewy Chodakowskiej na płaski brzuch nie jest tragiczna i tak długo, jak będzie deficyt kaloryczny, tak długo każdy będzie miał efekty.

Tworząc dietę dla siebie, postawiłbym na większą ilość białka (ile gram białka dziennie?), co mogłoby doprowadzić do „Rekompozycja sylwetki” (zwłaszcza u kobiet) oraz zmniejszyć uczucie głodu i polepszyć efekty redukcji tłuszczu, co jest jednym z powodów, dlaczego każdy zwiększa jego udział w trakcie chudnięcia.

Dodatkowo brakuje mi tutaj dużej ilości warzyw, które są niskokaloryczne, więc bardzo dobrze zapychają oraz uzupełniają nasze braki w mikroelementach oraz błonniku, co zapewnia poprawną pracę naszego organizmu.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *