Jak dobrać fryzurę i okulary dla kwadratowej twarzy? (poradnik)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Styl

Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się bardzo mocnymi oraz męskimi rysami, co szczególnie podoba się paniom, dlatego w trakcie dobierania fryzury i okularów przeciwsłonecznych dla tego typu urody, trzeba po prostu skupić się na tym, aby nie popsuć proporcji.

Jednak zanim zaczniemy omawiać, na co szczególnie warto zwrócić uwagę w doborze fryzury oraz okularów przeciwsłonecznych dla osób posiadających kwadratową twarz, musimy powiedzieć sobie, czym ona się charakteryzuje.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy wpis na temat kwadratowego kształtu twarzy jest dla Ciebie, to bez obawy, ponieważ w między czasie dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić, czy na pewno posiadasz omawiany typ urody.

Jak wygląda kwadratowy kształt twarzy?

Jak wygląda kwadratowy kształt twarzy?
Jak wygląda kwadratowy kształt twarzy?

Aby ustalić, czy Twoja twarz ma kwadratowy kształt, musisz wyliczyć długość 4 jej linii, a następnie sprawdzić, czy pasują one do schematu opisanego poniżej. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj – Jak określić, jaki mam kształt twarzy? (poradnik).

Jeżeli wszystko się zgadza, to dla pewności możesz jeszcze porównać frontowe zdjęcie swojej twarzy do twarzy przedstawionych na końcu tego podpunktu.

Jak ustalić, czy masz kwadratowy kształt twarzy?

Jak ustalić, czy masz kwadratowy kształt twarzy?
Jak ustalić, czy masz kwadratowy kształt twarzy?
  • Linia wyznaczająca długość jest taka sama jak szerokość.
  • Linia czoła jest taka sama jak długość jewline.

Jak dobrać fryzurę dla kwadratowej twarzy?

Jakie fryzury dla kwadratowego kształtu twarzy?

Dzięki bardzo męskim rysom, kwadratowy kształt twarzy bardzo dobrze komponuje się z krótkimi fryzurami, ale jeżeli nie chcemy wyglądać jak „żołnierz”, możemy zapuścić trochę dłuższe włosy, dodając objętości do fryzury.

Jakie fryzury warto przede wszystkim stosować dla kwadratowego kształtu twarzy?

Jak dobrać fryzurę dla kwadratowej twarzy?
Jak dobrać fryzurę dla kwadratowej twarzy?

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury dla kwadratowej twarzy?

Nawet fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektownej fryzury, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia fryzury, poprzez pozyskanie podstawowych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu męskiej fryzury dla osób z zakolami i wysokim czołem, warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągłą szczotkę
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Jak dobrać okulary dla kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz charakteryzuje się bardzo męskimi rysami, które polegają na mocniej linii szczęki oraz szerokimi policzkami, co dobrze komponuje się z delikatniejszymi okularami przeciwsłonecznymi.

Szukając okularów przeciwsłonecznych dla kwadratowej twarzy warto przede wszystkim rozglądać się za okrągłym modelem lub w stylu Aviator (pilotki).

Fajne mogą prezentować się również okulary przeciwsłoneczne w stylu litery „D”, ale muszą mieć delikatne krawędzie oraz minimalne detale.

Warto również zapoznać się z wpisem – Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? (test) – w którym zostały omówione wszystkie kształty twarzy, co pomoże Ci w niepopełnieniu błędu przy wyborze pozycji dla siebie.

Jak dobrać okulary dla kwadratowej twarzy?
Jak dobrać okulary dla kwadratowej twarzy?

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *