Jak dobrać fryzurę i okulary dla okrągłej twarzy? (poradnik)

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Styl

Naturalnie okrągły kształt twarzy nie jest zbyt popularny, ale jest dość często spotykany, ponieważ sporo osób ma wyższy poziom tkanki tłuszczowej, a nadmiar tłuszczu osadza się również w tej części ciała, sprawiając, że rysy twarzy zanikają.

Oczywiście, aby odkryć swój naturalny kształt twarzy należy wprowadzić deficyt kaloryczny, ale w między czasie możesz zapoznać się z poradami zawartymi w tym temacie, które pomogą Ci odpowiednio dobrać akcesoria do obecnego typu urody.

Jednak zanim zaczniemy omawiać, na co szczególnie warto zwrócić uwagę w doborze fryzury oraz okularów przeciwsłonecznych dla osób posiadających okrągłą twarz, musimy powiedzieć sobie, czym ona się charakteryzuje.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy wpis na temat okrągłego kształtu twarzy jest dla Ciebie, to bez obawy, ponieważ w między czasie dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić, czy na pewno posiadasz omawiany typ urody.

Jak wygląda okrągły kształt twarzy?

Jak wygląda okrągły kształt twarzy?
Jak wygląda okrągły kształt twarzy?

Aby ustalić, czy Twoja twarz ma okrągły kształt, musisz wyliczyć długość 4 jej linii, a następnie sprawdzić, czy pasują one do schematu opisanego poniżej. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj – Jak określić, jaki mam kształt twarzy? (poradnik).

Jeżeli wszystko się zgadza, to dla pewności możesz jeszcze porównać frontowe zdjęcie swojej twarzy do twarzy przedstawionych na końcu tego podpunktu.

Jak ustalić, czy masz okrągły kształt twarzy?

Jak dobrać fryzurę i okulary dla okrągłej twarzy?
Jak dobrać fryzurę i okulary dla okrągłej twarzy?
  • Długość twojej twarzy jest równa jej szerokości.
  • Obie wcześniej wymienione linie są dłuższe niż linia czoła oraz jewline.

Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?

Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?
Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?

Dobierając fryzure pod okrągły kształt twarzy należy upewnić się, czy aby na pewno jest to nasza genetyka, a nie wysoki poziom tkanki tłuszczowej. W przypadku tej drugiej opcji, wygląd naszej twarzy może zmienić się wraz z schudnięciem.

Jednak kiedy jesteśmy zmuszeni do dobierania fruzyr pod okrągły kształt twarzy, to musimy skupić się na jej wyciąganiu poprzez dłuższą góre włosów oraz krótszte boki.

Jakie fryzury warto przede wszystkim stosować dla okrągłego kształtu twarzy?

Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?
Jak dobrać fryzurę dla okrągłej twarzy?

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury dla okrągłej twarzy?

Nawet fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektownej fryzury, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia fryzury, poprzez pozyskanie podstawowych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu męskiej fryzury, warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągłą szczotkę
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Jak dobrać okulary dla okrągłej twarzy?

Jak dobrać okulary dla okrągłej twarzy?
Jak dobrać okulary dla okrągłej twarzy?

W przypadku okrągłej twarzy, okulary przeciwsłoneczne mogą stanowić dodatek, który pozwoli nadać jej kształtu, dlatego warto przede wszystkim skupić się na pozycjach szerszych niż głowa.

Warto również postawić na okulary przeciwsłoneczne, które charakteryzują się szkiełkiem w stylu litery „D” lub prostokąta, ponieważ również pozwalają manipulować kształtem twarzy.

Jeżeli już wcześniej zacząłeś maskować niedoskonałość swojej czaszki z wykorzystanem fryzury (np. pompadour lub Quiff), to możesz spróbować pozostałych propozycji kształtów okularów, kierując się tym, że „dobrze leżą”.

Warto również zapoznać się z wpisem – Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? (test) – w którym zostały omówione wszystkie kształty twarzy, co pomoże Ci w niepopełnieniu błędu przy wyborze pozycji dla siebie.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *