Ekspres ciśnieniowy do 500 zł – najlepsze modele

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki
Ekspres ciśnieniowy do 500 zł

Chcesz delektować się ulubioną kawą na wyciągnięcie ręki? Kup odpowiedni ekspres ciśnieniowy! Zobacz, na co sobie możesz pozwolić, dysponując budżetem 500 zł. Poznaj polecane modele, które zbierają pozytywne recenzje użytkowników!

Rodzaje ekspresów do kawy – jaki wybrać?

Oprócz ekspresów ciśnieniowych na rynku są również modele przelewowe. Pewnie kojarzysz je z amerykańskich filmów – są niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego baru lub kawiarni, a pękata bryła dzbanka mocno rzuca się w oczy. To sposób na przygotowanie wielu kaw jednocześnie. Zastanów się nad takim sprzętem, jeśli lubisz czarną kawę i chętnie dzielisz się nią z innymi.

Modele ciśnieniowe to bardzo szeroka gama urządzeń. Znajdziesz wśród nich:

  • ekspresy na kapsułki;
  • ekspresy kolbowe;
  • ekspresy ciśnieniowe automatyczne.

Czym się różnią? Ekspresy na kapsułki to kompaktowe, niedrogie urządzenia. Zmieszczą się nawet na najmniejszym blacie – także w kawalerce czy domku letniskowym. Pamiętaj jednak, że decydując się na taki model, musisz wybierać spośród kapsułek określonego producenta. Zwykle ofert jest urozmaicona – oprócz kaw, w tym mlecznych, możesz wybierać spośród takich napojów, jak kakao, gorąca czekolada czy herbata. Jeśli pijesz w domu dużo kawy, zwróć uwagę na koszt jednostkowy napoju. Jest tutaj wyższy niż w przypadku kaw z innego rodzaju ekspresów.

Jak na tym tle wypada ekspres kolbowy? To sprzęt dla prawdziwych kawoszy, którzy chcą mieć wpływ na każdy etap przygotowania napoju. Obsługa tego rodzaju urządzenia wymaga nieco wprawy – szybko jednak przyswoisz podstawowe zasady. Ulubiony specjał przygotujesz z kawy mielonej, potrzebujesz więc jeszcze elektrycznego młynka do kawy. Takie modele są wyposażone zwykle w dyszę pary – możesz więc cieszyć się napojem z puszystą, mleczną pianką. Urządzenia tego typu możesz nabyć w dobrej cenie. Nie zajmują też bardzo dużo miejsca na kuchennym blacie.

Co innego modele automatyczne! To największe, najbardziej zaawansowane, a także – najdroższe sprzęty. Jednym dotknięciem przycisku przygotujesz ulubioną kawę – im bardziej zaawansowany sprzęt, tym większy wybór! Ile trzeba zapłacić za taki sprzęt? Zwykle od 2000 zł w górę – najdroższe urządzenia to koszt większy niż 10000 zł.

Polecane ekspresy ciśnieniowe do 500 zł

Wiesz już, jakie są rodzaje ekspresów ciśnieniowych. Dysponując budżetem do 500 zł, nie kupisz urządzenia automatycznego. Możesz jednak pozwolić sobie na dobrze oceniane sprzęty kolbowe i na kapsułki. Zobacz modele cieszące się dużym zainteresowaniem!

  • MPM MKW-06M – nowocześnie zaprojektowany ekspres kolbowy o mocy 850 W. Mleko spienisz za pomocą dyszy pary. Urządzenie jest gotowe do pracy w zaledwie 45 sekund! Pojemnik na wodę ma tutaj 1,7 l. Docenisz też podwójny dozownik – możesz przygotować dwie filiżanki kawy jednocześnie.
  • DE LONGHI Stilosa EC 235.BK – kolejny model kolbowy, tym razem o mocy 110 W. Zachwyci cię minimalistyczne wzornictwo, szybko przygotujesz ulubione espresso i ristretto. Docenisz też możliwość spieniania mleka za pomocą dyszy pary. Przygotujesz dwie kawy jednocześnie. Spodoba ci się też funkcja podgrzewania filiżanek! Możesz też przygotować ulubiony napój w wyższym naczyniu.
  • KRUPS Nescafe Dolce Gusto Genio S – model na kapsułki o mocy 1500 W. Sprzęt automatycznie się wyłącza, by oszczędzać energię. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,8 l. Możesz dostosować wielkość przygotowywanego napoju do wielkości kubka. Urządzenie jest kompaktowe i proste w obsłudze.

Chcesz poznać wszystkie sposoby przygotowywania aromatycznych napojów? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe do kawy w sklepie MediaMarkt. Oprócz zaawansowanych urządzeń, które kosztują kilka tysięcy złotych, czekają na ciebie sprawdzone modele do 500 zł, które będą dobrym zakupem do codziennego zastosowania. Przed sfinalizowaniem transakcji zapoznaj się z recenzjami użytkowników!

Artykuł zewnętrzny.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *