Błędy w manicure, które zmniejszają trwałość stylizacji

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki
Błędy w manicure

Wykonanie estetycznego manicure w domowym zaciszu, dzięki dostępności wysokiej jakości produktów kosmetycznych i narzędzi, jest obecnie bardzo proste. Tymczasem wciąż wiele miłośniczek mani uskarża się na to, że samodzielnie stworzona stylizacja jest nietrwała i w niczym nie przypomina tej zrobionej w salonie. Dlaczego tak się dzieje? Jakie błędy powodują, że nie możesz cieszyć się efektami swojej pracy przez długi czas? Dowiedz się i rozwiąż problem!

Nieprawidłowe przygotowanie płytki

To jedna z najczęstszych przyczyn tego, że dochodzi do zapowietrzenia, a produkt nałożony na płytkę pęka, odpryskuje lub nawet całkowicie odpada. Błędy w tym zakresie to przede wszystkim:

  • nieopracowanie skórek – należy je odsunąć i wyciąć, aby lakier i inne produkty nakładane na płytkę nie zalewały skórek, bo wówczas nie będą do niej ściśle przylegać;
  • niedokładne zmatowienie i wygładzenie płytki – muszą być usunięte z niej wszelkie zanieczyszczenia, w tym nabłonek, aby była całkowicie gładka;
  • niedokładne odtłuszczenie płytki lub zaniechanie tego kroku – do tego celu służy cleaner, czyli odtłuszczacz, który sprawia, że kolejne produkty nakładane na płytkę będą się z nią lepiej „związywać”.

W przypadku, gdy nie zadbasz o odpowiednie przygotowanie płytki, wszystkie kolejne kroki – choćby przeprowadzone z najwyższą starannością – będą próżnym trudem, gdyż materiał budulcowy (hybryda, żel, akrylożel) będzie odchodził od paznokci.

Użycie nieodpowiednich akcesoriów

Chcąc stworzyć trwały manicure, musisz użyć takiego urządzenia jak lampa UV/LED, UV lub lampa led do paznokci. Jaka najlepsza będzie do budowania stylizacji? Wszystko zależy od tego, po jaki materiał zamierzasz sięgnąć. Pamiętaj o tym, że np. w lampie LED nie utrwalisz paznokci hybrydowych lub żelu UV, ponieważ materiały te wymagają działania światła UV. Wybierając urządzenie, dowiedz się nie tylko tego, jakie produkty możesz w nim utrwalać, ale sprawdź też jego moc i dodatkowe funkcje. Inwestuj wyłącznie w najlepszej jakości sprzęty, których skuteczne działanie jest potwierdzone opiniami wielu zadowolonych klientek.

Równie istotne jest prawidłowe użytkowanie lampy i przestrzeganie czasu utrwalania produktu. Niektóre z nich, np. mocno napigmentowane lakiery, wymagają nawet do 120 sekund utwardzania.

Niewłaściwe zastosowanie produktów

Nie jest prawdą, że im więcej, tym lepiej. Przykład produktów kosmetycznych do manicure doskonale to udowadnia. Jeśli nałożysz zbyt grubą warstwę lakieru hybrydowego lub żelu, nawet najwyższej jakości lampa może nie poradzić sobie z jego utwardzeniem! Ponadto zdecydowanie nie jest wskazane stosowanie zbyt wielu warstw kosmetyków, bowiem stylizacja stanie się nie tylko nieestetyczna, ale będzie obciążać naturalną płytkę.

Inne błędy w domowym manicure

Wyżej wymienione to najcięższe „grzechy”, które niemal zawsze skutkują problemami już na etapie tworzenia stylizacji. Istnieje jednak wiele innych błędów prowadzących do niepowodzenia i szybkiego zepsucia mani. Należą do nich m.in.:

  • zalanie skórek – produkt, który nie będzie ściśle przylegał do płytki (a nie będzie, jeśli zostanie naniesiony na skórki), zacznie od niej odchodzić pod wpływem powietrza, wody, używanych kosmetyków etc.;
  • niezabezpieczenie wolnego brzegu – właśnie w tym miejscu lakier najczęściej odpryskuje i odspaja się od płytki – aby tego uniknąć, należy ze szczególną dbałością nałożyć zarówno bazę, lakier i top na cały wolny brzeg (problem ten nie występuje w przypadku przedłużania paznokci, gdy wolny brzeg tworzy materiał budulcowy).

Wiesz już, jakie są najczęstsze błędy w mani. Unikaj ich, podejmując kolejną próbę wykonania stylizacji w domu, aby móc cieszyć się wspaniałymi i długotrwałymi efektami swojej pracy!

Materiał promocyjny.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *