Retinol to ważny składnik kremów anti-aging

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki
starsza kobieta smarująca twarz kremem

Retinol to bardzo ceniony składnik kremów typu anti-aging. Jakie dokładnie posiada właściwości i czemu jest tak pożądanym składnikiem? Kto powinien go używać? Poznaj kilka zasad pielęgnacji związanych z kremami zawierającymi retinol.

Czym jest retinol?

Retinol to inaczej pochodna witaminy A i składnik dobrze rozpuszczalny w tłuszczach. Jest znaną substancją z kategorii anti-aging, które doczekała się wielu badań. Główne zadanie retinolu to poprawa gęstości skóry i spłycanie zmarszczek. Jego dodatkowe właściwości to redukowanie przebarwień i nadmiaru sebum. Jak widać, nie działa on tylko na jedną sferę pielęgnacji skóry, tylko na różne jej obszary. Często w połączeniu z witaminą C lub jej pochodnymi daje bardzo dobre efekty. Jednak najlepiej stosować krem, który zawiera jeden i drugi składnik w odpowiednich proporcjach i stężeniu, tak aby sobie nie zaszkodzić. Jest to lepsza opcja niż stosowanie ich w osobnych kremach. Retinol w połączeniu z innymi aktywnymi składnikami daje pozytywne efekty na przykład w kremach anti-anging. Tak przygotowane formuły są przygotowane specjalnie dla wymagających użytkowniczek, które oczekują jakości i skutecznego działania.

Co jeszcze warto wiedzieć o retinolu?

Kosmetyki z retinolem można stosować cały rok, choć jeśli wprowadza się je po raz pierwszy, lepiej zrobić to w okresie jesiennym lub zimowym. Skóra na początku stosowania kosmetyków z retinolem może się dopiero uwrażliwiać, dlatego korzystniej to zrobić gdy nasłonecznienie jest mniejsze. Retinol to aktywny składnik, który nie powoduje jednak łuszczenia skóry, aby mógł aktywnie działać. Zaleca się stosowanie go razem z preparatami, które wzmacniają barierę hydrolipidową skóry. Jeśli retinol znajduje się w kremie, który zawiera również kwas hialuronowy, to jest to zdecydowanie dobre połączenie. W tym wypadku kwas hialuronowy tworzy warstwę ochronną dla skóry i regeneruje ją po działaniu retinolu. Kremy bogate w aktywne składniki pozwalają na mocniejsze działanie głęboko wewnątrz skóry, a tym samym na skuteczną pielęgnację na dzień i na noc.

Dla kogo będą przeznaczone kremy z retinolem?

Wydaje się, że nie ma tu specjalnych ograniczeń wiekowych, choć retinol wpływa na zmarszczki na skórze, a te zaczynają być zmartwieniem kobiet po 30 roku życia. Uważa się go za składnik kremów najlepszy dla cery dojrzałej, ale także z przebarwieniami. Powinien być wprowadzany stopniowo do pielęgnacji i skóra musi się do niego zwyczajnie przyzwyczaić. Poza tym nie jest konieczne, aby miał wysokie stężenie, bo już niewielkie ilości zapewniają efekt. Nawet stosując retinol dwa razy w tygodniu, można zauważyć pozytywne efekty. Jeśli ktoś zastanawia się czy można go stosować również pod oczy, to owszem jest wręcz zalecany na te okolice. Ale wtedy warto sięgnąć po krem specjalnie pod oczy z retinolem, który zawiera odpowiednie stężenie tego składnika. Takie problemy jak zmarszczki, cienie i worki pod oczami, można częściowo zwalczyć dzięki kremom z retinolem. Retinol połączony na przykład z kwasami i witaminą C może dać wyjątkowe efekty w pielęgnacji skóry.

Artykuł partnera

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *