Maszynka do golenia na żyletki – relikt przeszłości czy modny gadżet?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki, Styl
maszynka do golenia na żyletki

Dla jednych relikt, a dla innych modny męski gadżet. Czym jest obecnie maszynka do golenia na żyletki? Prawidłowa pielęgnacja wizerunku prawdziwego mężczyzny nie należy do najłatwiejszych. Wymaga fachowej wiedzy, chwili wolnego czasu i profesjonalnych środków. Dzięki temu artykułowi upewnisz się, że golarka na żyletki to nie przeżytek i dlatego każdy facet powinien ją mieć. Żadna tam jednorazówka! Zaopatrz się w zestaw do golenia na żyletki, a przekonasz się, że golenie może być przyjemnością.

Każdy mężczyzna dbający o zarost powinien wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest maszynka do golenia na żyletki, która zapewnia komfort podczas golenia. Golarka na żyletki jest znana od wielu lat, ale jej obecny kształt to zasługa amerykańskiego wynalazcy Kinga Gilette, który w 1904 roku opatentował przyrząd będący alternatywą dla tradycyjnych brzytew. Pierwsze maszynki sprzedawano poniżej kosztów produkcji, gdyż firma Gilette zarabiała głównie na sprzedaży… żyletek.

Jaka maszynka na żyletki?

Maszynka na żyletkę to coś czego nie powinno zabraknąć na twojej półce w łazience, gdzie przechowujesz kosmetyki do golenia. Wybierając wymarzony przyrząd do golenia, warto zastanowić się nad takimi kwestiami, jak rodzaj maszynki, typ głowicy, czas poświęcony na golenie zwłaszcza z rana, kolor, kształt oraz waga maszynki. Przy wyborze musimy także zapoznać się z rodzajami żyletek.

Na rynku dostępnych jest duży asortyment maszynek do golenia na żyletki. Jaka maszynka wielorazowa jest najlepsza? Zanim wybierzesz odpowiedni model, weź pod uwagę, jak często się golisz i jaki masz zarost. Jeśli golisz się codziennie wybierz maszynkę z pełną głowicą. Ale jeśli chcesz zapuszczać zarost, postaw na maszynkę ze specjalnym ząbkowanym grzebieniem. Tę metodę golenia preferują także miłośnicy stylu retro i klasycznych rozwiązań.

Żyletki do maszynek

W ostatnich latach na świecie obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania mężczyzn goleniem tradycyjnym. Jedna z przyczyn tej mody jest relatywnie wysoki koszt maszynek jednorazowych, wkładów wymiennych oraz akcesoriów eksploatacyjnych do maszynek elektrycznych. Żyletki do golenia, jeśli są odpowiednio dobrane, są delikatniejsze dla skóry niż maszynki elektryczne.

Miłośnicy tradycji mogą wybierać pośród wielu rodzajów żyletek, które różnią się materiałem, z jakiego są wyprodukowane, techniką produkcji oraz mniejszą lub większą agresywnością podczas golenia, co wynika z mniej lub bardziej ostrych krawędzi tnących. Dla osób zaczynających przygodę z tradycyjnym goleniem na początek zalecane są łagodne żyletki, aby z czasem przejść do coraz bardziej ostrych.

Zestaw do golenia na żyletki

Każdy mężczyzna decydujący się na tradycyjną metodę golenia powinien pamiętać, aby nigdy nie golić zarostu na sucho, co oszczędzi naszej skórze twarzy dyskomfortu, swędzenia oraz ogólnie nieprzyjemnych doznań. Dlatego należy zaopatrzyć się w zestaw do golenia na żyletki, w którym znajdują się m.in. pędzel do golenia, naturalne kosmetyki przed goleniem, do golenia oraz po goleniu. W razie przypadkowego zacięcia przyda się także ałun.

Na stronie znanego importera kosmetyków dla mężczyzn znaleźliśmy ekskluzywny zestaw do golenia tradycyjnego, w skład którego wchodzą pędzel do golenia z naturalnego włosia, tradycyjna maszynka do golenia na żyletki z długą rączka na stojaku, metalowy stojak na pędzel i maszynkę do golenia oraz pięć żyletek renomowanej firmy.

W składzie innego równie luksusowego zestawu są srebrzysta maszynka do golenia, pędzel do golenia z drewna dębu czerwonego, miseczka do golenia, stojak na przybory do golenia, mydło do golenia z olejkiem sandałowym i masłem shea oraz zestaw żyletek. Całość dopełnia ozdobne pudełko prezentowe.

Maszynki do golenia na żyletki – opinie

Jaka maszynka na żyletki jest najlepsza? Opinie użytkowników są podzielone. Każdy mężczyzna jest inny, a co za tym idzie ma skórę o innej wrażliwości. Wybór właściwej żyletki poprzedzony więc być musi wieloma próbami, którym czasem towarzyszą podrażnienia i drobne skaleczenia. Dla starszych mężczyzn, którzy cenią tradycję, maszynka do golenia wielorazowa jest przyrządem sentymentalnym. Bywa, że starsi użytkownicy przez całe życie trzymają się jednej marki.

Czy jest maszynka do brody i włosów? W sklepach i internecie spotkać można dziesiątki urządzeń tego rodzaju. Jednym z nich jest maszynka do włosów i brody renomowanej marki, która wyposażona jest w samoostrzące się ostrza ze stali nierdzewnej. Dwie główne nasadki pozwalają na ustawienie długości strzyżenia w zakresie 0,5-28 mm. Dodatkowo do dyspozycji mamy stałą nasadkę o długości 2 mm, która nadaje się do stworzenia kilkudniowego zarostu. Pełna wodoodporność pozwala na szybkie i wygodne płukanie całej maszynki pod bieżącą wodą.

Kartacz do brody

Osobom, które chcą zapuścić zarost polecamy kartacz będący podstawowym narzędziem do codziennej pielęgnacji brody. Dzięki kartaczowi wymodelujemy oraz rozczeszemy nawet gęstą brodę. Zadaniem kartacza jest przede wszystkim troska o skórę pod brodą. Taka maszynka do strzyżenia brody poprawia jej kondycję oraz zwiększa ukrwienie, pobudzając cebulki włosów do wzrostu, a także pomaga pozbyć się suchych skórek oraz martwego naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *