Fryzura na amerykańskiego żołnierza, czyli military haircut

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Fryzury męskie, Styl
Fryzura na amerykańskiego żołnierza

Jakie są najlepsze fryzury męskie? Kwestia gustu. Modni faceci mają w tym roku delikatne fale na włosach, włosy gładko zaczesane do tyłu albo nieco dłuższą górę, natomiast boki równo i dobrze przycięte. Uniwersalna, czyli zawsze modna jest fryzura na żołnierza marines. Co to jest military haircut i czy każdy może to mieć? Włosy na żołnierza u amanta urzekły już niejedną piękną dziewczynę. Na czym polega fryzura na amerykańskiego żołnierza?

Krótkie fryzury wojskowe noszą mężczyźni w różnym wieku i na różnych stanowiskach. W czasie wojny żołnierz na froncie nie miał czasu zadbać o swoje włosy, dlatego krótka fryzura rozwiązywała ten problem. Zgodnie z regulaminem, wojsko musiało mieć schludny i zadbany wygląd, więc ten obowiązek wpłynął również na wygląd włosów. Strzyżenie na żołnierza przejmują też cywile. Jedni chcą wyglądać na twardzieli, a inni cieszą się, że fryzura na żołnierza marines zaoszczędza im czas na układanie włosów.

Fryzura na amerykańskiego żołnierza

Żołnierze na całym świecie noszą fryzury o minimalnej długości, gdzie żadna pielęgnacja nie jest potrzebna. Jest też fryzura na jeża lub na zero. Ich specyfika wynika przede wszystkim z higieny, gdyż zmorą walczących stron podczas każdej wojny są wszy. Inna sprawa, że bojowa fryzura miała żołnierzom dodawać odwagi i odstraszać wroga. Indianie amerykańscy budzili strach wśród osadników. Dlatego z biegiem czasu armia USA zaczęła korzystać z tych tradycyjnych wzorów.

Obecnie międzynarodowi styliści fryzjerscy wyróżniają strzyżenie na amerykańskich marines. To fryzura nazywana wysoką i ciasną lub podkładką, gdyż włosy tworzą platformę, a skronie i tył głowy są wygolone do zera. Jej wygląd sięga czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Według znanych nam źródeł, wprowadził ją baron von Steuben, który zwrócił uwagę, że u Indian włosy na czubku głowy są przycinane na płaskiej powierzchni o długości 3-6 mm i golone z tyłu i po bokach. Fryzury przeciwnika przejęli więc żołnierze.

Amerykański żołnierz – fryzura

Obecnie High&Tight to fryzura marines i US Airborne. Według regulaminu Marine Corps, mężczyźni mogą mieć krótkie fryzury, ale nie mogą być ekscentryczne czy stylowe. Włosy marines nie powinny opadać poniżej płatka ucha. Dozwolone jest golenie głowy. Kobiety w US Army nie mogą mieć włosów krótszych niż jedna czwarta cala (0,64 cm). Mogą nosić długie włosy, ale muszą być one starannie spięte. Obowiązuje zasada, że włosy żołnierzy płci żeńskiej nie mogą leżeć na kołnierzu munduru.

Powyższe zasady nie dotyczą żołnierzy, którym religia nakazuje noszenie dłuższych lub długich włosów. Fryzura nie może jednak przeszkadzać w pełnieniu służby. Włosy długie są dozwolone, gdy ze względów religijnych żołnierz nosi turban, ale wówczas muszą być pod nim ukryte, a turban uszyty ze specjalnego materiału w kolorze dopasowanym do munduru danej jednostki.

Fryzura na żołnierza – jak zrobić?

Fryzura żołnierska nie jest zarezerwowana tylko zawodowych wojskowych. Mogą ją nosić mężczyźni bez względu na wiek, typ, kolor i gęstość włosów. Fryzura maskuje przerzedzenia, miejscowe braki i zakola oraz podkreśla rysy twarzy. Zdaniem stylistów, najlepiej sprawdza się u mężczyzn z owalną i kwadratową twarzą z wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi.

Cechą charakterystyczną fryzury żołnierskiej jest mocno przycięty tył oraz boki, minimalizm, schludność i wygoda. Znawcy wyróżniają induction cut (najkrótsze strzyżenie maszynką bez nasadki), buzz cut (cięcie na zapałkę na całej powierzchni głowy), buzz cut fade (podobne do buzz cut, ale z wyraźnym cieniowaniem przy linii dłuższych włosów z tyłu głowy i na skroniach), crew cut (na oficera, czyli włosy na czubku głowy mogą być znacznie dłuższe i równo przystrzyżone) oraz undercut (skronie i tył golone na zero, a góra nietknięta).

Fryzura marines

Niezależnie od rodzaju cięcia specjaliści polecają golarki do głowy, które są tak wyprofilowane, by maszynka dostosowywała się do nierówności ciała. Maszynka do golenia na żyletki sprawdzi się wtedy, gdy golenie głowy powierzymy fryzjerowi. Samodzielnie najlepiej i najwygodniej będzie nam operować maszynką na ostrza. Im więcej ostrzy, tym bardziej gładkie golenie.

Fryzura marines cieszy się dużą popularnością wśród osób aktywnie uprawiających sport, gdyż jest bardzo wygodna i nie przeszkadza podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Jest często wybierana przez osoby, które nie lubią martwić się, jak układają się ich włosy. Fryzura męska na żołnierza współgra z zarostem, dlatego decydują się na nią brodaci mężczyźni. Ci ostatni powinni zaopatrzyć się w niezbędną pomoc, jaką jest maszynka do brody.

Strzyżenie na żołnierza

Fryzury na żołnierza nadają się nie tylko dla wojska. Są praktyczne, wygodne i wszechstronne. Nie potrzebują stylizacji, wystarczy umyć włosy dobrymi kosmetykami do pielęgnacji. Zdaniem stylistów, podkreślają charakter, a nie wiek tego, kto je nosi. Przed przystąpieniem do strzyżenia najlepiej zasięgnąć porady profesjonalnego fryzjera, który dobierze fryzurę do rodzaju twarzy i ogólnego stylu.

Fryzura męska na żołnierza uwydatnia jednak wszystkie mankamenty skóry głowy. Jeśli masz problem z bliznami, łysieniem, łupieżem czy innymi chorobami skóry, pomyśl o innej fryzurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *