Jak poprawić jędrność skóry? Poznaj sprawdzone sposoby

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Ćwiczenia, Trening
Jak poprawić jędrność skóry

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny w skórze spada, a skóra staje się mniej elastyczna i ulega wiotczeniu. Istnieją jednak sposoby, które pomagają poprawić jędrność skóry. Przeczytaj poniższy tekst i poznaj je!

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie na skórę

Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, zwiększa elastyczności mięśni, redukuje tkankę tłuszczową i wzmacnia mięśnie, a tym samym przyczynia się do poprawy jędrności skóry. Oto kilka sposobów na to, jak ujędrnić skórę:

 • trening z obciążeniem – umożliwia zwiększenie masy mięśniowej, a także poprawia kondycję skóry w różnych partiach ciała;
 • ćwiczenia cardio – pomagają spalać tkankę tłuszczową i zwiększać metabolizm, co może wpłynąć pozytywnie na ujędrnienie skóry;
 • joga i stretching – uelastyczniają mięśnie i stawy, przyczyniając się do ujędrnienia skóry;
 • pływanie – doskonałe ćwiczenie dla całego ciała, ponieważ angażuje wiele mięśni jednocześnie i pomaga polepszyć elastyczność skóry;
 • aerobik w wodzie – świetna forma ćwiczeń dla osób, które chcą ujędrnić swoją skórę, nie obciążając stawów. Ćwiczenia w wodzie redukują wpływ siły grawitacji na ciało, co odciąża stawy.

Ujędrnienie skóry zależy także od innych czynników, takich jak jej stan, dieta, styl życia, wiek i genetyka. Dlatego ważne jest, aby podejść do tej kwestii holistycznie i połączyć odpowiednią aktywność fizyczną z właściwą dietą i nawykami, które będą sprzyjać zdrowej skórze.

Sposoby na ujędrnienie skóry w domu

Istnieją różne sposoby na poprawienie jędrności skóry w domu. Oto kilka domowych zabiegów, które mogą pomóc:

 • Dieta: optymalna, zdrowa dieta bogata w owoce, warzywa, orzechy i pełne ziarna może pomóc w poprawie zdrowia skóry. Szczególnie ważne są witamina C i E, a także kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
 • Stosowanie olejków: regularne olejowanie skóry pomaga poprawić jej elastyczność. Do domowych zabiegów można wykorzystać oleje naturalne (spożywcze) lub gotowe preparaty kupione w drogerii stacjonarnej albo w dobrym sklepie online, np. takim jak EasyToys.
 • Scrubbing: używanie peelingu może pomóc usunąć martwe komórki skóry i pobudzić produkcję kolagenu i elastyny.
 • Kąpiele w wodzie z dodatkiem siarczanu magnezu: magnez pomaga poprawić krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do ujędrnienia skóry. Dodanie siarczanu magnezu do kąpieli łagodzi zmęczenie mięśni i poprawia zdrowie skóry.

Zabiegi kosmetyczne z zakresu medycyny estetycznej

Dieta, aktywność fizyczna oraz zabiegi kosmetyczne z pewnością wpływają na poprawę kondycji skóry. Niestety, wraz z wiekiem stają się coraz mniej skuteczne, co stanowi naturalną kolej rzeczy. Wówczas można sięgnąć po bardziej radykalne środki, które oferuje medycyna estetyczna. Do najbardziej popularnych zabiegów o niewielkiej inwazyjności należą:

 • terapie z wykorzystaniem lasera – pomagają w pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny, ujędrniając skórę;
 • zabiegi liftingujące – np. za pomocą nici liftingujących;
 • peelingi chemiczne – usuwają martwe komórki skóry i pomagają w pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do ujędrnienia tkanki;
 • zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji – stymulują produkcję kolagenu i elastyny;
 • zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków;
 • iniekcyjne zabiegi kosmetyczne – np. botoks, kwas hialuronowy, wypełniacze i stymulatory kolagenu. Mogą pomóc w redukcji zmarszczek i poprawie jędrności skóry.

Należy podkreślić, że skuteczność każdego z zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb skóry i stanu zdrowia. Przed podjęciem jakichkolwiek zabiegów należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Post zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *