Arjenworld > Styl > Pompadour – męska fryzura, którą kochają kobiety (poradnik)

Pompadour to klasyczna fryzura, która kiedy byłaby człowiekiem, nazywałaby się Elvis, Elvis Presley, który nie tylko jest gwiazdą rocka, ale również postacią, która jednoznacznie kojarzy się z wlosami stylizowanymi w ten sposób.

Chociaż fryzura w stylu Pompadour jest znana z tego, że jest perfekcyjnie ułożona, to dzisiejszy styl jej noszenia, totalnie od tego odbiega i pozwala nam na swobodne manipulowanie sposobem, w którym chcemy ją nosić.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy fryzura ta jest dla Ciebie, powinieneś na początku zapoznać się z swoim kształtem twarzy oraz poradami dotyczącymi dobierania odpowiedniego ulożenia włosów ze względu na nią – jaki mam kształt twarzy?

Jak wygląda Pompadour?

Jak wygląda Pompadour?
Jak wygląda Pompadour?

Chociaz Pompadour to fryzura, która przede wszystkim charakteryzuje się perfekcyjnym ułożeniem do tyłu oraz swoją dużą objętością, to coraz częściej możemy spotkać się z różnego typu eksperymentami, które są dość popularne w obecnych czasach i polegają na prezentowaniu jej np. w stylu messy, bad hair day.

Przykładowe ułożenia Pompadoura prezentują się następująco:

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?

Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?
Co pokazać fryzjerowi, aby osiągnąć Pompadour?

Pompadour to klasyczna fryzura, z którą trudno, aby osoba, która wykonuje zawód polegający na ścinaniu włosów, nigdy się nie spotkała.

Dlatego jeżeli chcesz, aby Twój fryzjer wykonał poprawnego Pompadoura, prawdopodobnie wystarczy, że pokażesz mu zdjecie efektu, który Cię interesuję.

Dodatkowo warto mu nakręslić szczególy, na których przede wszystkim Ci zależy, co pewnie nie jest niezbędne akurat przy Pompadourze, ale lepiej jest więcej mówić przed cięciem, niż potem żałować – komunikacja to klucz do wszystkiego.

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?

Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?
Co jest potrzebne do ułożenia fryzury w stylu Pompadour?

Nawet najlepsze fryzjer nie jest w stanie osiągnąć efektu fryzury w stylu Pompadour, jeżeli nie będzie miał do tego odpowiednich narzędzi.

Więc co dopiero mamy powiedzieć my?

Dlatego warto się odpowiednio przygotować do procesu tworzenia Pompadoura, poprzez pozyskanie podstawych rzeczy potrzebnych do jego wystylizowania.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo na uzyskanie oczekiwanego efektu fryzury w kształcie pompadour warto mieć następujące rzeczy:

  • Lakier
  • Okrągła szczotka
  • Prestyler – dodatkowo
  • Pomadę lub inny produkt stylizujący

Lakier do włosów

Lakier do włosów to produkt, który ma za zadanie być ostatnim elementem układania fryzury, która ma pozostać w wyznaczonym kształcie przez dłuższy czas. Stosuje się go przede wszystkim po to, aby utrwalić i poprawić odstające włosy.

Jaki lakier do włosów jest najlepszy?

Okrągła szczotka

Okrągła szczotka to bardzo przydatne narzędzie do układania dowolnej fryzury, ponieważ pozwala nam zaczesywać włosy, jak również w prosty sposób zwiększać ich objętość, w trakcie suszenia. Chociaż do niektórych fryzur nada się bardziej grzebień, to uniwersalność tego produktu sprawia, że powinien on znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, któremu zależy na posiadaniu modnie ułożonych włosów.

Jaka okrągła szczotka jest Ci potrzebna?

Prestyler do włosów

Prestyler do włosów to produkt do stylizacji włosów dla mężczyzn, który stosuje przed wysuszeniem włosów. Używa się go po to, aby sprawić, żeby włos stał się bardziej podatny na układanie i lepiej zachowywał docelowy kształt, kiedy fryzura zostanie już utworzona.

Jaki Prestyler jest najlepszy?

Wodna pomada

Pomada do włosów to produkt do stylizacji, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając oczekiwany połysk. Produkt ten daje odwrotny efekt do pasty matującej, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt mokrych włosów.

Pomada do włosów = mocny / średni połysk + mocny / średni chwyt

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Pasta matująca

Pasta matująca to produkt do stylizacji włosów, który pomoże nadać oraz utrwalić im kształt, nadając matowego wykończenia. Produkt ten zazwyczaj nie nadaje połysku, więc sprawdzi się tam, gdzie chcemy osiągnąć naturalny wygląd włosów.

Pasta do włosów = matowe wykończenie + średnie / mocne utrwalenie

W momencie, kiedy potrzebujesz pomocy z znalezieniem odpowiedniego produktu do stylizacji włosów, polecam Ci następujący wpis – Jaka pomada, pasta matowa, glinka męska do włosów? (ranking).

Jak zrobić Pompadour?

Jak zrobić Pompadour?
Jak zrobić Pompadour?

Zanim przystąpisz do stylizowania Pompadoura, ważne, aby zacząć od odpowiedniego umycia włosów, co sprawi, że będą one posłuszniejsze w trakcie układania, a dopiero następnie dołożyć produkty, które mają za zadanie pomóc w nadaniu ostatecznego szlifu oraz utrzymać kształt fryzury przez kolejny godziny.

0. Przygotuj włosy poprzez umycie

Niezależnie jaką fryzure chcemy stylizować, zaczynamy to robić od umycia włosów, co oznacza użycie odpowiedniego szamponu oraz odżywki do Twoich włosów.

Warto również już na tym etapie układać włosy w interesującym nas kierunku, co w przypadku stylizowania Pompadoura oznacza zaczesywanie w tył.

1. Odpowiednio wysusz włosy

Następnie przechodzimy do suszenia włosów, przed którym możemy użyc prestyler, co pomaga przy układania, ale nie jest niezbędne do osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego fryzury w stylu Pompadour.

W trakcie suszenia włosów, warto zacząć od boków, a dopiero potem wykorzystując okrągłą szczotkę, podnosić fryzurę w kierunku od tyłu do przodu, co pozwoli nam już na tym etapie osiągnąć mniej więcej kształt Pompadoura, na którym nam zależy.

2. Nałóż produkt do stylizacji

Po ówczesnym umyciu oraz suszeniu i układania włosów w kształt, na którym nam zależy, przechodzimy do nakładania produktów, które mają pozwolić na dokładniejsze ich ułożenie oraz odpowiednie utrwalenie na reszte dnia.

W przypadku fryzury w stylu Pompadour używa się przede wszystkim pomady, która ma właściwości wpływające na łatwiejsze stylizowanie oraz nadanie połysku.

Nic nie stoi na przeszkodzie w użyciu np. pasty matowej – jeżeli taki efekt nas będzie sadysfakcjonował – ale należy nakładać pastę od tyłu fryzury do przodu, co pozwoli na lepsze na zamaskowanie ewentualnych błędów oraz trwalsze ułożenie.

Nakładając produkt od tyłu do przodu ma też tę zaletę, że możemy o wiele lepiej wprowadzić go do włosów, co oczywiście poprawia utrwalenie fryzury.

3. Utrwal kształt Pompadoura

Kiedy wykonalismy już poprzednie kroki, nasza fryzura w stylu Pompadour jest praktycznie gotowa i prezentuje się w sposób, który byśmy od niej oczekiwali.

Jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był bardziej wytrzymały, warto użyć lakieru, który staramy się rozprowadzić nie tylko na zewnętrznej stronie fryzury, ale wprowadzając go do włosów, które znajdują się poniżej tego, co widzimy na pierwszy rzut oka.

Przy stosowaniu odpowiednich produktów, mamy praktycznie pewność, że tak zbudowania fryzura w stylu pompadour przetrwa cały dzień spędzony poza domem.

Author

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar