Arjenworld > Odżywianie > Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)

Aby szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud wcale nie musimy stosować żadnych wyszukanych diet lub ćwiczyć całymi dniami, a wystarczą nam do tego domowe sposoby…

Właściwie to jeden sposób, który zapewniam Cię, że pozwoli osobie zdrowie schudnąć zawsze, bez względu na to, gdzie obecnie się znajduje.

Wystarczy Ci tylko ten jeden prosty trik, który nazywa się „deficyt kaloryczny”.

Deficyt kaloryczny to inaczej podaż mniejszej ilości kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne, co zmusza organizm do pozyskania energii z odłożonej tkanki tłuszczowej.

Tak, to właśnie po to Twój organizm odkłada tkankę tłuszczową, aby w razie braku dostępu do pożywienia, pozwolić Ci przetrwać.

Fakt, że umiejętność ta nie jest obecnie tak potrzebna, jak była jeszcze kilka lat temu, ale to właśnie dzięki niej, nasz organizm nie marnuje nadmiaru energii, który zostaje mu dostarczony, odkładając go sobie na czarne godziny.

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud (Domowe sposoby):

 1. Ustal realny cel działania.
 2. Oszacuj deficyt kaloryczny.
 3. Wybieraj wartościowe produkty.
 4. Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem.
 5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę.

1. Ustal realny cel działania

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)
Ustal realny cel działania

Pierwszą rzeczą, od której musimy zacząć chudnięcie z brzucha, nóg oraz ud, to ustalenie celu, który w naszym przypadku będzie ogólnym „spaleniem tkanki tłuszczowej”, ponieważ nie jesteśmy w stanie pozbywać się jej tylko z jednej partii.

Oznacza to, że może dojść do takiej sytuacji, że będąc na deficycie, organizm zacznie spalanie tkanki tłuszczowej od np. pleców, a partię, które nas najbardziej interesują, będą ostatnim miejscem, z którego postanowi on pobierać energię.

2. Oszacuj deficyt kaloryczny

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)
Oszacuj deficyt kaloryczny

Mając na uwadze to, że nie ogranicza nas żaden konkretny cel (np. schudnąć 3 kg w tydzień) oraz limit czasowy, możemy dostosować nasze kalorie w taki sposób, aby nie zmuszały nas one do głodowania lub nadmiernego trenowania.

Dlatego obliczając deficyt kaloryczny, który jesteśmy w stanie wytworzyć tylko dzięki mniejszej podaży kalorii, założymy, że nie chcemy schodzić poniżej 1200kcal.

Taka wartość sprawia, że dzięki mądremu zagospodarowaniu kalorii, nie będziemy czuć się przesadnie, a kiedy nie będzie nam wystarczać, będziemy mogli ją zwiększyć, dzięki dodatkowej aktywności, o czym powiemy sobie później.

Jednak zanim będziemy mogli zacząć nasze obliczenia, musimy wyznaczyć nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które można w prosty sposób oszacować, wpisując swoje dane do kalkulatora kalorii dostępnego na stronie.

Ze względu na to, że w większości przypadków na schudnięciu z ud i bioder zależy paniom, to niech nasz przykład ma następujące cechy:

 • 25lat.
 • 67kg.
 • 165cm.
 • Kobieta.
 • Średni poziom aktywności, ponieważ praca chodzona.

Po przeliczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego, wychodzi nam, że nasz przykładowy bohater powinien spożywać około 2000kcal, co oznacza, że po odjęciu 1200kcal, które chcemy zachować w diecie, będziemy na deficycie 800kcal.

Oznacza to, że stosując się tylko do ograniczenia dziennego spożycia kalorii do 1200kcal, jesteśmy w stanie chudnąć w tempie 0.72kg na tydzień.

3. Wybieraj wartościowe produkty

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)
Wybieraj wartościowe produkty

Mając na uwadze, że możemy każdego dnia wykorzystać tylko 1200kcal, warto przede wszystkim postawić na produkty zdrowe, w tym najbardziej powinny interesować nas warzywa o niskiej kaloryczności oraz białko (ile białka na redukcji?).

Tę produkty gwarantują nam, że będziemy mogli spożyć dużą objętość jedzenia, jednocześnie nie dostarczając organizmowi aż tak dużej ilości kalorii.

To, na które produkty ostatecznie się zdecydujesz, jest zależne od Ciebie, bo na końcu i tak najważniejsza będzie dzienna suma kaloryczna, więc chcąc odpowiednio zaplanować dietę pod siebie, warto wykorzystać metodę „liczenie kalorii”.

4. Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)
Wykonuj ćwiczenia zgodne z celem

Przechodzimy do najprawdopodobniej najciekawszej części wpisu, od której nieświadomie większość zaczyna, czyli wybieranie odpowiedniego ćwiczenia na schudnięcie z brzucha, nóg i ud.

Jak pewnie już wiesz po przeczytaniu wcześniejszej części tego wpisu, wcale nie potrzebujesz żadnych ćwiczeń na schudnięcie z brzucha, nóg i ud, dopóki zachowujesz deficyt kaloryczny, który przekracza wartość 500kcal.

Jednak warto je wykonywać, ponieważ pozwalają nam na spożywanie większej ilości jedzenia oraz niosą za sobą szereg korzyści dla naszego organizmu:

 • Budowanie siły.
 • Poprawę wyglądu sylwetki.
 • Zwiększanie masy mięśniowej.
 • Regulowanie hormonów w ciele.
 • Poprawę funkcjonowanie organizmu.
 • Wytworzenie większego zapotrzebowania kalorycznego.

Wszystkie tę wartości przekładają się na to, że czujemy i wyglądamy lepiej oraz jesteśmy w stanie spożywać większą liczbę kalorii, nie mając negatywnych efektów.

Jakie ćwiczenia warto przede wszystkim wykonywać?

W momencie, w którym nie musimy się martwić generowaniem dużego deficytu za pomocą ćwiczeń, warto zastanowić się nad ćwiczeniami siłowymi, które nie generują aż tak dużego spalania kalorii, ale mogą pod kilkoma warunkami doprowadzić do zjawiska określanego „rekompozycja sylwetki”.

W tym przypadku warto przede wszystkim zainteresować się systemem treningowym o nazwie „trening FBW”, który polega na trenowaniu całego ciała.

Dzięki temu, że opiera się on o ćwiczenia wielostawowe, gwarantuje on nam maksymalny bodziec dla rozwoju masy mięśniowej organizmu, przy adekwatnie minimalnym czasie potrzebnym na jego wykonanie.

Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkim spalaniu kalorii w trakcie treningu, to powinieneś postawić na ćwiczenia wytrzymałościowe, które wykazują najlepsze wyniki:

 • Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 • Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
 • Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
 • Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
 • Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Ostatecznie jednak, to kalorie mają największe znaczenie, więc jeżeli nie musisz i nie chcesz trenować, to po prostu nie trenuj, bo nie jest to wymagane.

Jeżeli nie musisz, ale chcesz trenować, to wprowadź kalorie z dodatkowej aktywności treningowej do swoich założeń lub po prosty wykorzystuj je na przyjemności.

5. Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Jak szybko schudnąć z brzucha, nóg i ud? (Domowe sposoby)
Reaguj na zmiany, ale nie wpadaj w panikę

Na samym końcu pozostaje nam monitorowanie zmian w organizmie oraz odpowiednie reagowanie w momencie, w którym przestajemy progresować w interesującym nas tempie.

W naszym przykładzie mamy ustalone tempo chudnięcia na około 0.72 kg tygodniowo i warto starać się je utrzymać, reagując następująco na zmiany:

Waga spada zgodnie z planem? Nic nie zmieniaj.

Waga spada, ale wolniej? Oszacuj różnice w spadku wagi i odejmij odpowiednią ilość kalorii od dziennej podaży, aby osiągnąć oczekiwane tempo.

Waga spada, ale szybciej? Nie zmieniaj nic, jeżeli odpowiada Ci taka podaż pożywienia lub przekalkuluj różnice i dodać sobie odpowiednie kalorie do podaży.

Waga może różnić się każdego dnia, co może być bezpośrednio zależne od produktów, które spożyjesz (trzymanie wody przez organizm), dlatego warto się ważyć każdego dnia i wyciągać średnią z całego tygodnia, co da nam lepsze obeznanie, czy wszystko idzie zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Author

Za darmo dziele się wiedzą, za którą ludzie trzepią dużą kasę. Od 2012 zafascynowany sposobami na osiąganie maksimum z organizmu, przy okazji nie męcząc się zbytnio.

Strona wykorzystuje pliki Cookies do prawidłowego funkcjonowania: Polityka prywatności, RODO, Regulamin serwisu
This is default text for notification bar