Idealna fryzura w kilka sekund – jak działa puder do włosów?

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Kosmetyki
puder do włosów jak działa

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w ostatnich latach pudry do stylizacji włosów zyskują masową popularność. Dobry puder do włosów zwiększa ich objętość i skraca czas stylizacji. Wygodnej formy proszku można użyć w każdym miejscu i o każdym czasie. Jest doskonałym kosmetykiem dla osób z cienkimi i rzadkimi włosami, ale pomaga również unieść ciężkie i grube włosy. Z jego zalet skorzystają osoby z włosami kręconymi. Problem w tym, że w handlu istnieje wiele różnych pudrów. Jakie są najlepsze i czym kierować się przy wyborze?

Luźny warkocz, plażowe fale czy włosy postawione do góry – miękkie i cienkie włosy u kobiet i mężczyzn są trudne do układania. Jeśli potrzebujesz mocniejszego utrwalenia, sprawdź działanie pudru do włosów. Najlepsze z nich to dodatkowa objętość i tekstura, a także silny ładunek przeciwutleniaczy, które pielęgnują włosy. To bezpieczeństwo dla każdego rodzaju włosów, także farbowanych.

Wystarczy, że delikatnie nasypiesz puder do włosów od nasady po końcówki i następnie ułożysz pożądaną fryzurę. Proszek do włosów doda im niespotykanej wcześniej objętości i gęstości, utrwali je, jednocześnie wchłaniając nadmiar sebum i matowiejąc włosy.

Pudry do włosów

Po puder do stylizacji włosów chętnie sięgają fryzjerzy, styliści i barberzy, którzy układają męskie fryzury. Kosmetyk przypomina talk lub inny drobny proszek o lekkiej, suchej postaci. Dodatkowo ma w składzie mikroskopijne cząsteczki i włókna, dzięki którym wyróżnia się doskonałą przyczepnością i dobrze trzyma się włosów. Osadzając się na ich powierzchni, tworzy niewidoczną suchą warstwę, która nie skleja i nie obciąża pasm, ale je pogrubia, dodaje objętości i lekkości, a kiedy trzeba również szybko odświeża.

Działanie pudru do włosów zaczyna się u nasady, gdzie kosmetyk wchłania nadmiar serum, lekko usztywnia i unosi włosy, dzięki czemu fryzura staje się pełniejsza. Sekret pudru do włosów tkwi w jego strukturze. Proszek otulający włosy sprawia, że wydają się gęstsze i bardziej sprężyste. Puder odbija włosy od nasady niezależnie od ich długości, optycznie zwiększając ich ilość. Sprawdza się w przypadku osób o cienkich i rzadkich włosach, ale również tych, które nie dają się układać.

Dzięki pudrowi ozdoby do włosów nie zsuwają się i mocno trzymają w miejscu, gdzie zostały przypięte lub osadzone. Jedną z zalet produktu jest możliwość stosowania w sytuacjach, gdy nie mamy czasu na mycie włosów. Oklapnięte, nieświeże, opadające kosmki po użyciu pudru wyglądają prawie jak po myciu i modelowaniu. Produkt łatwo zmyć szamponem podczas wieczornego prysznica.

Puder do stylizacji włosów

Pudry do stylizacji włosów nałożone bezpośrednio na nasadę włosów dodają im wyjątkowej tekstury i sztywności, co podnosi zarówno cienkie, jak i grube włosy. Niektóre formuły są również przeznaczone do pokrywania miejsc, gdzie objętość włosów jest niewielka. Pudry stylizujące występują w wielu opakowaniach i pojemnościach. Wśród nich można znaleźć kosmetyki dedykowane określonemu rodzajowi włosów. Część ma formę podobną do talku lub zasypki dla dzieci, czyli niewielkiego, poręcznego pojemniczka z kilkoma otworami, który po przechyleniu dozuje niezbędną ilość pudru. Jeszcze inne to aplikatory w sprayu, które szybko rozpylają puder na włosach.

Dobry puder do układania włosów ma drobną konsystencję, jest pozbawiony grudek, nie obciąża i nie niszczy włosów. Najważniejszym składnikiem jest keratyna, którą znaleźć można zarówno w odżywkach, maskach czy szamponach. Pudry do włosów z naturalną keratyną sprawdzają się w przypadku cienkich włosów. Keratyna, która nadaje im naturalnie wyglądającą objętość, jest z takiego samego białka, z którego zbudowane są włosy, dlatego harmonijnie z nimi współgra, odżywia, wzmacnia i zapewnia bezpieczeństwo. Najlepsze pudry do włosów z keratyną nie powodują podrażnień wrażliwej skóry głowy i nie niszczą włosów.

Dobry puder do włosów z keratyną może pomóc ukryć łysinę i miejsca na włosach, które charakteryzują się mniejszym zagęszczeniem włosów, m.in. zakola, czubek głowy. Koloryzowane pudry zapewniają niewyczuwalne krycie jasnych miejsc na głowie i szybką, naturalnie wyglądającą objętość otaczających wybrane miejsce włosów. Niektóre pudry wykorzystują energię elektrostatyczną. Włosy człowieka są naładowane dodatnio, a ujemnie naładowany puder do podnoszenia włosów jest przyciągany do pasm. Dzięki temu proszek dłużej utrzymuje się na powierzchni włosa, a przez to gwarantuje długotrwały efekt uniesionej, pełnej objętości fryzury.

Puder do włosów z pompką

Dużymi zaletami pudrów do włosów jest ich nieobciążająca formuła oraz prosta aplikacja, dzięki której pudru możesz użyć w dowolnym momencie dnia czy przed ważną imprezą, bez konieczności wizyty u fryzjera. W handlu dostępny jest puder do włosów w sprayu, który należy rozpylić na pasma, a następnie ułożyć czuprynę palcami. Przebojem na rynku są produkty z pompką lub wygodnym aplikatorem, które ułatwiają odmierzyć pożądaną ilość kosmetyku.

Puder do włosów męski

Dobry puder do włosów męskich powinien skutecznie absorbować sebum i unosić włosy u nasady oraz dopasować się do odcienia włosów. Wysokiej jakości kosmetyk utrwala tzw. look i sprawia, że wygląda świeżo i naturalnie. Dzięki temu kosmyki nie są posklejane, a fryzura wygląda jakby była przed chwilą ułożona. Talk do włosów sprawdzą się do różnych długości włosów. Mężczyźni mogą go stosować zarówno na cienkie i delikatne pasma, jak i na grube gęste włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *