3 przyjemniejsze formy cardio niż bieżnia

Opublikowano Umieszczono w kategoriach: Trening
3 przyjemniejsze formy cardio niż bieżnia
3 przyjemniejsze formy cardio niż bieżnia

Post może zawierać płatne linki.

Jednym z najlepszych sposobów walki z nadmierną tkanką tłuszczową jest dodatkowa aktywność fizyczna w trakcie dnia, która niekoniecznie musi wiązać się ze spopularyzowanym chodzeniem na siłownie i męczeniem niezbyt ekscytującej bieżni.

Dlatego w tym krótkim wpisie dowiesz się, o 3 ciekawych alternatywach, które nie dość, że są bardzo efektywne w poprawieniu sylwetki, to również o wiele przyjemniej spędza się czas na ich wykonywaniu.

Przypomnienie

Jednak, żeby łatwiej było Ci zrozumieć, jakich efektów możesz się spodziewać, to przypomnijmy sobie, że każdy kilogram tkanki tłuszczowej to około 7800kcal.

Jeżeli Twoim celem jest zrzucenie 5 kg, to musisz sprawić, żeby organizm był przez pewien czas na deficycie kalorycznym, który łącznie wyniesie 3900kcal.

Gdybyś potrzebował wprowadzenia do tematu podstaw dietetyki oraz układania własnej diety, to polecam Ci przeczytać wpis – Jak ułożyć dobrą dietę? czyli liczenie kalorii w praktyce!

1. Hula hop

Według informacji opublikowanych przez Harvard Medical School, ilość kalorii spalanych w trakcie korzystania z Hula hop jest związana bezpośrednio z wagą.

Osoba, która waży około 70kg jest w stanie około 200kcal w 30 minut, wykonując to ćwiczenie w umiarkowanym tempie.

Polecane Hula hop z wypustkami.

2. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze może być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu oraz tanim środkiem transportu, który ma jeszcze jedną zaletę, którą jest spalanie dużej ilości kalorii.

Według wyliczeń Harvard University jest to około 300 kcal / 30 minut dla osoby o wadze 70kg, ale warto zaznaczyć, że duże znaczenie odrywa tutaj tempo, które przekłada się bezpośrednio na ilość spalanych kalorii.

Polecane Rowery Crossowe.

3. Spacery

Kiedy chcemy spalić tkankę tłuszczową, zazwyczaj kojarzy nam się to z dużym wysiłkiem fizycznym, który jest przede wszystkim skierowany do młodszych osób.

Jednak cardio można wykonywać niezależnie od wieku i dobrym przykładem jest tutaj spacerowanie, które potrafi zwiększyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne o 334 kcal dla osoby, która ma wagę ok. 70kg i będzie je wykonywała przez mniej więcej 60 minut.

Polecane Trekking i Nordic Walking.

Bonus

Możesz się zastanawiać, czemu akurat te aktywności fizyczne został dla Ciebie wybrane, ale jak przyjrzysz się wszystkimi pozostałym ćwiczeniom wytrzymałościowym, to praktycznie nie znajdziesz znacząco lepszej opcji na szybkie spalanie kalorii.

Najlepsze ćwiczenia wytrzymałościowe:

  1. Bieganie – 8km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  2. Jazda na rowerze – 16km/h, osoba o wadze 70kg, prawie 600kcal/h.
  3. Pływanie – swobodnie, osoba o wadze 70kg, prawie 466kcal/h.
  4. Spacer – spokojny, osoba o wadze 70kg, 334kcal/h.
  5. Taniec – swobodnie, osoba o wadze 70kg, 330kcal/h.

Pamiętaj również, że warto zainteresować się ćwiczeniami siłowymi, które mogą zwiększyć poziom masy mięśniowej, a ta bezpośrednio przekłada się na pasywne zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki czemu możesz jeść więcej, niż osoba o podobnej wadze, ale która posiada wyższy procent tkanki tłuszczowej w organizmie, o czym możesz przeczytać tutaj – Tutaj Dowiesz Się Jak Szybko Zrzucić Brzuch Piwny Pijąc Piwo

Podsumowanie

Dodatkowa aktywność fizyczna to jeden z lepszych sposobów na utrzymywanie deficytu kalorycznego, a co za tym idzie, utratę nadmiarowej tkanki tłuszczowej, która jest celem dla większości z nas.

Jednak chociaż brzmi to bardzo monotematycznie i niezbyt zachęcająco, to nie oznacza to, że tak właśnie musi być.

Życie daje nam wiele sposób na dodatkowe cardio, a to które będzie idealnie dla Ciebie, jest zależne tylko od Ciebie i Twoich upodobań.

Zamiast patrzeć na to, jak na czas, w którym wykonujesz coś, czego nie lubisz, znajdź hobby, które pozwoli Ci się w nim rozwijać, a jedocześnie zadbać o dobrze wyglądającą sylwetkę.

Autor: Redakcja Arjenworld

Hobbysta kształtowania ciała, który pokazuje jak można żyć normalnie i wciąż osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *